Ani ve třetím domácím utkání se junioři Dynama nedočkali bodů, i když dnes na ně čekal velice těžký soupeř - průběžně druhý nejlepší tým Juniorské ligy, pražská Slavia! Ta se dnes na Složišti prezentovala velice dobrým výkonem a domácí Dynamo jasně přehrála. Po výhře 3:1 si tak z Č. Budějovic odváží cenné tři body, které ji katapultovaly do čela Juniorské ligy.

Do utkání vstoupili lépe junioři pražské Slavie, kteří od úvodních minut zaměstnávali defenzivu Dynama. Hosté svůj sebevědomý výkon také brzy korunovali prvním gólem, když se v 14. minutě prosadili z rohového kopu. Míč nejprve putoval na hranici pokutového území, odkud ho jeden ze Slávistů hlavou vrátil do vápna a Jan Mikula na hranici ofsajdu a zády k brance hlavou ještě míč přizvedl, čímž překonal gólmana Rojíka a Slavie vedla.

Hned o minutu později, z dalšího protiútoku, mohli Slávisté své vedení navýšit, to z dobré pozice uvnitř pokutového území střílel Viktor Šimeček, ale střelou z voleje nakonec jen těsně netrefil domácí branku. Slavia byla jasně lepší, lépe kombinovala a dostávala mladíky Dynama místy pod drtivý tlak. I tak mohlo Dynamo radovat z vyrovnání, to by ale musel ve 29. minutě přesněji střílet útočník Vaněk, jehož střela z pravé strany prolétla těsně vedle brány hostů. Bohužel pro domácí Dynamo, to byla zcela ojedinělá šance a domácí se i nadále museli urputně bránit výborně hrajícím Slávistům. Jejich vedení navýšil ve 35. minutě svým prvním gólem Martin Hurka, který se blýskl nádhernou technickou střelou zpoza šestnáctky, kdy míč zapadl přesně k tyči a skončil v síti. Do konce první půle se již domácí téměř na nic nezmohli a navíc mohli ještě inkasovat těsně před poločasovou přestávkou, kdy se po pohledné kombinaci hostujícího Bazaly dostal do zakončení ve vápně Viktor Šimeček, ale jeho teč poslala míč vysoko nad domácí bránu.

Do druhého poločasu nastoupili stejné sestavy, ovšem zdálo se, že Dynamo začíná hru postupně vyrovnávat. Navíc se domácím celkem povedlo i střídání, kdy Petráně nahradil Růžička, který více podporoval ofenzivní snažení Dynama a vyplňoval mezeru mezi záložní řadou a osamoceným Vaňkem na hrotu. Nicméně až do zhruba šedesáté minuty sledovali diváci urputnou bitvu, kdy se hrálo především ve středu hřiště a útočné akce končily zpravidla ztrátou míče před pokutovým územím soupeře. V 66. minutě mohla Slavia zvýšit své vedení, když se po výtečné kolmici dostal na levé straně za obranu Dynama Šimeček, který ještě zpětnou přihrávkou vrátil míč před bránu, ovšem tam jen doslova o milimetry na míč nedosáhl Červenka! V 67. minutě pak hosté vystřídali a ihned po rozehrání se dostal do úniku domácí Daniel Vaněk, který si ještě troufl udělat kličku vyběhnuvšímu gólmanovi Slavie Malinovi a i přes snahu dvou obránců vstřelil první gól českobudějovického Dynama. Psala se 68. minuta a domácím tak zbývalo ještě dostatek času na vyrovnání.

Z hráčů ve žlutých dresech byla cítit snaha o vyrovnání, domácí se snažili o přímočařejší kombinace, ale k tomu jim, v porovnání s dnešním soupeřem, chybělo více klidu i technické kvality. Přesto se Dynamo dostalo do gólové šance, to bylo již v 80. minutě, kdy po faulu na Cihláře v blízkosti pokutového území Slavie rozehrával standardní situaci Repa, šlo o signál, míč se dostal k Růžičkovi, ten si na hranici šestnáctky ještě míč lépe připravil, ovšem jeho skvělou střelu fantastickým zákrokem zneškodnil gólman Malina! I minutu poté musel Malina opět předvést něco ze svého brankářského umění, to když vyboxovával centr domácích z levé strany. Zvládl to bravurně a hosté poté, co v 83. minutě vyrovnali, začali více hrozit z rychlých brejků. V 86. minutě neodhadl domácí gólman Rojík výběh z branky a dostal se mimo pokutové území, kde zahrál, s největší pravděpodobností, nedovoleně rukou, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře a Rojík se tak musel hodně rychle vracet do své branky. Nakonec zlikvidoval dvě pohotové střely hostů, kteří chtěli gólem do poloprázdné brány zpečetit své vítězství.

Hned minut poté, tedy v 87. minutě však Rojík opět strhl pozornost sám na sebe, to když špatně rozehrál a tuto hrubou individuální chybu domácího gólmana potrestal svým druhým gólem v utkání Martin Hurka, který tak definitivně zlomil odpor a snahu domácího týmu o vyrovnání. Slávisté se po závěrečném hvizdu radovali, jako by vyhráli ligovou trofej, to když se přímo na trávníku dozvěděli, že jejich přímý konkurent v boji o titul v Juniorské lize, mužstvo Brna, pouze remizovalo na hřišti pražské Sparty. Tři dnešní body, které si Slávisté z Českých Budějovic odváží, je tak katapultovaly do čela Juniorské ligy!

Jiří Lerch (trenér Dynama): "U nás se to opakuje pořád dokolečka, dokola... děláme spoustu individuálních chyb, po kterých jsme dnes soupeři darovali dva góly ze tří. I když musím uznat, že v prvním poločase byla Slavie lepším týmem. Ve druhém poločase jsme se ale soupeři vyrovnali, dokázali jsme snížit a chtěli jsme si vytvořit nějaký tlak, ale bohužel, pak jsme opět po naší hrubé individuální chybě inkasovali... Slavia je ale hodně kvalitní mužstvo, ten rozdíl v tabulce na hřišti dnes byl vidět, ukázala obrovskou kvalitu a zaslouženě tak dnes vyhrála."