Aktualizováno o komentář! Českobudějovická juniorka porazila v rámci vloženého 34. kola ČFL „béčko“ Slavie Praha. Středeční odpoledne divákům na Složišti přineslo fotbal nadprůměrné třetiligové úrovně, o což se oba týmy postaraly rovnou měrou. Jak domácí, tak i hostující fotbalisté si dokázali vypracovat několik střeleckých příležitostí. Jediným, kdo se ale gólově prosadil, byl Jiří Adamec. Českobudějovický útočník tři body pro Jihočechy trefil z postavení na hranici velkého vápna po přihrávce ze strany.

Úvodní desetiminutovka středečního utkání měla spíše zahřívací charakter, ale po té co se oba soupeři vzájemně oťukali, vypukla na hřišti pravá fotbalová bitva. Slávii posílila v důležitém utkání překvapivě pouze dvojice hráčů s ligovými zkušenostmi. Jihočeským příznivcům dobře známý Ladislav Volešák a člen reprezentační dvacítky, která loni získala stříbro na Mistrovství světa této věkové kategorie Petr Janda. V dresu Dynama nastoupili z ligových pendlů Plocek, Dolejš, Leština, Ondrášek, Žižka, Adamec i Mašát, přesto si domácí očekávanou převahu nevytvořili. V 11. minutě po rohovém kopu Slávie již míč mířil do branky, Jihočechy však zachraňoval na brankové čáře Šmíd. Tentýž hráč zmařil chvíli na to i rodící se další slibnou příležitost Slávie. Na druhé straně si připravoval nejvýhodnější střeleckou pozici Ondrášek, svou akci ale překombinoval a hostující obrana odvrátila na roh. Ve 20. minutě měl šanci Adamec, dlouho si však zpracovával míč a tak měl čas brankář Slávie jeho šanci zneškodnit. 23. minuta přinesla tisíciprocentní šanci Slávie. Žižkovi, jako poslednímu hráči utekl míč, slávistický utočník, který se ocitl sám před Pešulou českobudějovického gólmana překonal, ale Žižka dokázal míč, který již putoval do sítě doběhnout a vykopnout ven z brány. Tím však šance Pražanů neskončila. Míč se na malém vápně dostal znovu k útočníkovi Slávie, proti němu stáli pouze dva obránci Dynama a právě Žižka se stal spasitelem svého týmu a na podruhé odčinil vlastní hrubku, která celé akci předcházela. Ve 35. minutě zahrozila rezerva Slávie ze standardky, když tečovaný roh o kousek minul pravou tyč Pešulovy brány. Z následného protiútoku postupoval k brance Pražanů Plocek, ale slibný brejk skončil nepovedeným centrem tohoto hráče. V 41. minutě to zkoušel hezky ze střední vzdálenosti Dobal. Jeho přízemní pokus k tyči by měl možná na mokrém terénu gólové parametry, brankář Hanuš však byl na dobrém terénu u pravé tyče včas. V samém závěru poločasu se po Žižkově podklouznutí a následné přihrávce do vápna ocitl v ideální pozici hráč Slávie, Mácha ale jeho pokus naštěstí pro Dynamo stačil zblokovat. Oba celky tak šly do kabin za stavu 0:0. První poločas přinesl zajímavé situace před oběma brankami, blíž ke gólu však měla Slávia jejíž příležitosti lze označit za vyloženější.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení aktivity domácího Dynama, které svého soupeře přimáčklo na jeho polovině. Českobudějovický nápor korunoval v 54. minutě Adamec a Dynamo se ujalo vedení. „Pojďme, pojďme, zaspali jsme začátek“ povzbuzoval své spoluhráče slávistický kapitán Švamberg, čímž trefně vystihl dění na hřišti během první patnáctiminutovky druhého poločasu. Spoluhráči jeho apel uposlechli a opět to byli Pražané, kdo se chopil iniciativy. V 62. minutě bylo málem vyrovnáno, po té co jeden z domácích obránců nastřelil tyč vlastní branky ! Při této akci se zranil do té doby velmi dobrý brankář Jihočechů Pešula a v nezáviděníhodné situaci přišel na hřiště jeho náhradník Vršecký. Ten si připsal první ostrý zákrok v 74. minutě kdy si dobře pohlídal pravou tyč kam směroval pokus útočníka Slávie. Vršecký svůj tým podržel ještě několika dalšími dobrými zákroky a důležitý byl především jeho vyhraný vzdušný souboj s dlouhánem Vukovičem v 83. minutě. Dynamo kontrovalo o dvě minuty později Adamcem, který nádherně pálil z dálky, diváci už už jásali, ale jeho dělovka skončila jen na boční síti. Závěr utkání byl velice vypjatý, rozhodčí Polák nastavil druhý poločas o pět minut, Dynamo však nejtěsnější skóre uhájilo a připsalo si veledůležité body do ligové tabulky.

Karel Musil (hlavní trenér): „V tomto utkání jsme si přáli strašně moc vyhrát. Z vítězství tak mám obrovskou radost, poněvadž získané tři body jsou pro nás velice cenné. Průběh utkání byl vyrovnaný a takové zápasy většinou rozhoduje jeden gól. Což se potvrdilo i dnes.“