Fotbalisté Dynama České Budějovice zakončili letošní ročník fotbalové Gambrinus ligy porážkou na hřišti pražské Sparty 0:3. Obě branky v prvním poločase vstřelil obránce Vidlička, kterého dvakrát po identických situacích nepokryl Hudson. Ve druhé půli přidal třetí gól z penalty Hušbauer. Dynamo i přes prohru skončilo v konečné tabulce na 10. místě.

Tomáš Řepka se dočkal na Letné vřelého přivítání, ale dobrá nálada mu vydržela pouze do konce 4. minuty. To z levé strany nacentroval Manuel Pamič a Vlastimil Vidlička hlavičkou přes Hudsona otevřel skóre - 1:0. Domácí od začátku diktovali tempo hry, z hranice vápna nebezpečně střílel Matějovský, brankář Daněk jeho pokus vyrazil na roh.

Další nepříjemností pro tým Františka Cipra bylo odstoupení Petra Javorka, který musel pro zranění přenechat místo Hovorkovi. Obrovskou šanci na zvýšení náskoku měla Sparta ve 22. minutě, kdy sami na Daňka postupovali Kerič s Pamičem. Ale Kerič nahrál krajnímu obránci Pražanů do ofsajdu a následná branka nemohla platit.

Do konce poločasu se obraz hry nezměnil. Domácí měli míč častěji na svých kopačkách a zkoušeli to z dálky. Jenže s projektily Krejčího a Hušbauera si Daněk bez problémů poradil. Při ráně Matějovského mu pomohlo břevno. Ve 40. minutě už však českobudějovického brankáře nezachránilo nic. Opakoval se situace zpřed první branky. Tentokrát centroval z leva Krejčí a Hudson znovu neuhlídal Vidličku, který už měl úlohu jednoduchou - 2:0. Za stejného stavu i první půle skončila.

I do druhé půle vstoupili aktivněji sparťané, pokus Brabce z dálky Daněk vyboxoval, následná technická střela Matějovského si cestu mezi tři tyče nenašla. Třetí branky se šest tisíc diváků dočkalo v 68. minutě, kdy Klesa ve vápně fauloval Pamiče a nařízenou penaltu bez problémů proměnil Josef Hušbauer. Tím momentem na pět minut skončilo fotbalové představení a na scénu přišla pyrotechnika domácích příznivců.

Až po několika výzvách se domácí fanoušci uklidnili a s tím i hra, která odpovídala rozhodnému stavu. Výsledkem 3:0 utkání skončilo a Dynamo se tak se sezonou rozloučilo porážkou.