Ve druhém poločase statečně bojující fotbalisté Dynama dokázali zvrátit nepříznivě se vyvíjející zápas s Olomoucí a uhtáli bod za remízu 1:1. V utkání 10. kola se hostující Hanáci ujali vedení po velmi sporném pokutovém kopu a s pomocí všech svatých dlouho vedení drželi. Jihočeši předvedli především na začátku druhé půle ofenzivní smršť, skórovat se jim ale podařilo až dvě minuty před koncem, kdy vyrovnával šťastnou ranou Pavel Mezlík.

Jak kouč Pavel Tobiáš naznačil, tak také udělal. Do zápasu se Sigmou Olomouc totiž zkušený kouč poslal naprosto stejnou sestavu, jaká hrála v předchozích dvou zápasech s Jabloncem a na Kladně. Po dlouhé době se na lavičce náhradníků objevil také Brazilec Hudson, který doléčil poraněný kotník.

Jihočeši začali utkání velmi opatrně, čehož využili hostující fotbalisté. Hanáci od úvodních minut drželi míč častěji na kopačkách a svou aktivitou domácí hodně zaskočili. Fanouškům zatrnulo již v 5. minutě hry, kdy si Onofrejův centr srazil málem do vlastní brány kapitán Horejš. První přímý střelecký pokus vyslal směrem k domácímu gólmanovi Kučerovi brazilský záložník Melinho, s nedůraznou ranou si budějovický brankář ale v pohodě poradil. Na druhé straně zahrávali rohový kop hráči Dynama, místo zakončení přišel ale po Šímově centru protiútok Olomouce, který domácí obrana jen stěží zastavila. Na konci první čtvrthodiny tlak Olomouce vrcholil a Kučera musel v 16. minutě zasahovat po ráně Škerleho. Za necelou minutu se hostům naskytla jedinečná možnost otevřít skóre zápasu, když po faulu Leštiny na Janotku nařídil sudí Kovařík pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Melinho. Jihočeši pochopili, že musí zvýšit úsilí a hra se začala následně pomalu vyrovnávat. Přibylo osobních soubojů, tvrdých zákroků a hlavní rozhodčí musel často přerušovat hru. Ve zbytku poločasu zahrávali především domácí několik velmi nadějných přímých kopů, vyloženou šanci si ale nevytvořili a tak nejvíce vzruchu přinesla 40. minuta, kdy se na hřišti objevil rekonvalescent Hudson - jeho příchod na hrací plochu ocenili fanoušci Dynama bouřlivým potleskem.

Právě Hudson a především asi také poločasová domluva Pavla Tobiáše hru Jihočechů posunula na začátku druhé půle na vyšší úroveň. Domácí fotbalisté vlétli na hřiště jako velká voda a hosté se dostali pod velmi výrazný tlak. Z toho pramenilo velké množství standardních situací, které ale fotbalisté Dynama neřešili příliš efektivně. První střelecký pokus Jihočechů vyslal směrem k Drobiszovi z přímého kopu Šíma, jeho přízemní ránu na vzdálenější tyč ale gólman hostů v pohodě lapil. O pár chvil později se k zakončení dostal Benát, ani jeho rána si cestu za záda olomouckého gólmana ale nenašla. Tlak domácího týmu se stával platonickým a hosté naopak začali s blížícím se koncem zápasu zvedat hlavu. Jejich hru ale srážely časté fauly a přerušování hry. Když už se pomalu začínalo zdát, že utkání skončí hubeným vítězstvím hostů, dočkali se domácí doslova vydřené remízy. Dvě minuty před koncem normální hrací doby vyslal směrem k Drobiszově bráně ránu Pavel Mezlík, směr míče změnil ještě jeden z hostujících obránců a balon tak skončil za zády bezmocného gólmana - 1:1. Cílem obou celků bylo maximálně bodovat, takže i samotný závěr utkání byl hodně dramatický a vyhrocený. K další změně skóre ale již nedošlo a zápas tak skončil dělbou bodů.