Jihočeši byli blízko cenného bodu v předehrávce 26. kola na hřišti lídra z Plzně. Přestože po poločase prohrávali 0:2 po dvou brankách Daridy, po změně stran však Dynamo srovnalo brankami Linharta a Táborského, ale v závěru Řezník strhl vítězství na stranu Viktorie.

V základní sestavě Dynama se objevili dva mladíci – Roman Wermke a Zdeněk Linhart, pro které to byl debut od první minuty. Jihočeši nezačali špatně, Linhart se snažil využít zaváhání Procházky, ale stoper Viktorie dokázal napravit svou chybu. Po deseti minutách poprvé zahrozili domácí a to hned výrazně. Dlouhý míč od Horvátha napálil z první Bakoš a rozezvučel tyč Křížkovy branky.

Záhy se řítil z levé strany do vápna Kovařík, po odehrání míče kolenem srazil Zdeňka Křížka, který zůstal ležet na zemi. Hra však pokračovala a po Bakošově přiťuknutí poslal míč do opuštěné branky Vladimír Darida. Otřesený Křížek musel s krvavým zraněním opustit hřiště a místo mezi třemi tyčemi zaujal Michal Daněk.

Plzeň byla na koni a měla další šance, ale hlavičku Koláře a bombu Limberského nový muž na hřišti vyrazil na roh. Ve 24. minutě už však musel Daněk lovit míč ze sítě, když Kolář poslal míč na Vladimíra Daridu, který se zbavil Lengyela a zvýšil na 2:0. Západočeši hráli v klidu a soupeře do ničeho nepouštěli. Několik zajímavých náznaků Jihočeši nedotáhli, takže po poločase prohrávali v Doosan aréně 0:2.

Po změně stran se však Jihočeši dočkali nečekaného snížení. V 51. minutě Wermke vedl rychlý protiútok, Lengyel patičkou posunul míč na Zdeňka Linharta, který zaznamenal svůj první ligový gól. Dynamo kontaktní gól nabudil a brzy se dokonce dočkalo vyrovnání. Po hodině hry nacentroval z pravé strany Klesa a nekrytý Ivo Táborský hlavou srovnal krok s favoritem.

Jihočeši byli po změně stran lepším celkem. Wermke v dobré pozici nejprve branku minul, stejně se “vedlo“ v 70. minutě i kapitánu Benátovi, jehož utěšená střela skončila těsně vedle Kozáčikovy levé tyče. Jihočeši byli lepším celkem a opařená Plzeň nebyla schopna kloudné akce. Vše se ovšem změnilo v 85. minutě, kdy Kovaříkův centr jemně tečoval Klesa a Radim Řezník pohodlně poslal míč do poloodkryté branky.

Hosté se nevzdali a záhy mohli znovu vyrovnat. Sandro poslal míč před branku, kde střílel do prázdné branky střídající Řezníček, ale trefil pouze nohu bránícího obránce Plzně. Na víc už se Dynamo nezmohlo a i přesto, že Jihočeši byli blízko cenného bodu, jedou domu s prázdnou.

Sandro       2   2   2 2
Linhart Zdeněk (84.) 1   1         2 1 84.
Daněk Michal (12.)
Javorek Petr (74.)       1
Řezníček Jakub (84.)     1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Hodnotí se mi to těžce. Přišli jsme o bod těsně před koncem. Utkání se pro nás nevyvíjelo od začátku dobře, už v desáté minutě přišlo zranění gólmana. Z našich dalších chyb pramenila i další branka. O poločase jsme si říkali, že nemáme co ztratit a musíme zlepšit standardní situace. Ve druhé půli se nám povedlo vstřelit kontaktní gól a pak i srovnat, ale nešťastná akce nás pak připravila o bod, který jsme mohli získat. Druhý poločas byl podle našich představ a hráči si zaslouží pochvalu. Bohužel to nevyšlo na ten bod, který jsme si podle mého za druhý poločas zasloužili. Výkon Linharta, byl pro mě potěšující, byl prakticky naším jediným útočníkem a svou úlohu zvládl, když si dal i první branku."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "V prvním poločase jsme hráli dobře kombinačně a byli jsme i úspěšní v koncovce, měli jsme to pod kontrolou. Ve druhém poločase nás ale České Budějovice zatlačily a do teď nevím, co bylo příčinou. Naše aktivita byla nulová a budeme si to muset u videa důkladně vysvětlit. Chtěli jsme si na to dát pozor, ale inkasovali jsme z protiútoku po vlastní standardní situaci a poté kvůli nedůslednosti ve vlastním pokutovém území. Prospěla nám střídání a tím závěrečným tlakem jsme si vytvářeli šance, z nichž nám jedna naštěstí vyšla. Musíme si zase přiznat, že v závěru jsme museli odklízet balon z brankové čáry. To je situace, která by se zkušeným mužstvům neměla stávat."