Fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali naplno potvrdit nečekaný bodový zisk ze hřiště Baníku Ostrava, když na domácím stadionu nenašli recept na pozornou obranu Bohemians 1905. Jihočeši byli proti klokanům v celém průběhu utkání sice aktivnější, vyložených gólových šancí si ale mnoho nevytvořili a utkání tak skončilo nerozhodně 0:0.

Zápas Dynama s Bohemians 1905 se od prvních minut odehrával v očekávaném duchu. Jihočeši pro klid a potvrzení výhry z Baníku potřebovali doma uspět a naopak hosté po dvou vysokých porážkách ze hřišť soupeřů přijeli na jih Čech s cílem zlepšit defenzivní činnost. Paradoxně do první zajímavější šance se dostali hned v 7. minutě hosté, Štohanzlova střela po rychlém brejku ale prolétla těsně nad bránou Pavla Kučery. O dvě minuty později se dral do pokutového území Stráský, po kontaktu s protihráčem sice upadl, sudí Kovařík zůstal ale v naprostém klidu a nechal pokračovat ve hře.

Na domácích fotbalistech byla v dalších minutách patrná jasná snaha vstřelit uklidňující první branku, jenže proti velmi dobře zformované defenzivě se svěřenci Jaroslava Šilhavého prosazovali jen velmi obtížně. Tlak domácího celku byl největší po dvaceti minutách hry, kdy tým dostal možnost zahrávat hned několik standardních situací. Podobně jako na Baníku kopali Jihočeši sérii několika rohových kopů, jenže největší příležitost skórovat měl až ve 24. minutě Otepka, jehož přímý kop ale po teči jednoho ze soupeřů skončil těsně nad.

S chutí hrající Dynamo se snažilo i v dalším průběhu tlačit před soupeřovu branku, po rychlém kontru po pravé straně našel Laštovka přesným centrem do vápna hlavu Riegela, který ale zamířil těsně mimo. Do bezhlavého útočení se ale domácí pouštět nemohli, hosté spoléhali na nákopy na důrazné a rychlé útočníky Hartiga s Ibragimovem, kteří znamenali pro budějovickou obranu permanentní nebezpečí. Když se do zakončení neprotlačil v 39. minutě ani Stráský a na druhé straně pak po rychlém brejku Ibragimov s Kotyzou, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Hned na začátku druhé půle byli blízko ke gólu klokani. Po dobře zahraném rohovém kopu se po míči natahovali Hartig s Pávkem, ani jeden ale na míč naštěstí pro Dynamo nedosáhl. Když už se do zakončení dostali domácí hráči, stál míči v cestě po Otepkově střele Volešák nebo po ráně Horejše jeden z obránců. Velmi jistě působil také brankář Radek Sňozík, který podobně jako Pavel Kučera řešil s velkým nadhledem všechny ošemetné situace před svou bránou.

V 66. minutě dal o sobě vědět i Ladislav Volešák, jeho dalekonosná pumelice sice Sňozíka hodně vystrašila, mířila ale nad. Čím více se blížil konec zápasu, tím více byla na hře domácího mužstva patrná rostoucí nervozita. V poslední patnáctiminutovce sice kopali fotbalisté Dynama opět několik standardních situací v blízkosti brány vršovického týmu, centry Otepky sice byly vesměs mířené dobře, přes důrazné stopery se ale fotbalisté z jihu neprosazovali. Vše mohl změnit těsně před koncem střídající Sedláček, který v krátkém sledu dvakrát prověřil gólmana Sňozíka. Především druhá hlavička z 90. minuty hry volala po gólu, avšak gólman Bohemky byl u pravé tyče včas a míč vyrazil na roh. Ani po poslední standardce pak gól nepadl a utkání tak skončilo dělbou bodů za remízu 0:0.

Sedláček Tomáš (83.)     2         1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "My jsme samozřejmě velmi zklamaní, protože se nám nepodařilo na domácím hřišti vydolovat vytoužené tři body. Věděli jsme, že si Bohemka dneska přijela pro bod a tomu také přizpůsobila svou taktiku. Její hráči působili velice zodpovědně v obraně a velmi těžko jsme se přes ně dostávali. Přesto si myslím, že jsme si vytvořili dostatek šancí k tomu, abychom vstřelili gól. Kdybychom ten gól dali, tak by se utkání asi celkově zvedlo a zlepšilo, Bohemka by hrála více dopředu a my bychom mohli také pomýšlet na další góly. Naši hráči se snažili a bojovali až do konce. Bohužel ani v poslední minutě, kdy jsme měli velkou šanci a Sňozík chytal míč na brankové čáře, jsme štěstí neměli a skončilo to tedy 0:0."

Pavel Hoftych (trenér Bohemians): "Po dvou venkovních zájezdech, kdy jsme dostali trojku v Plzni a Jablonci, jsme dnes přijeli hrát zodpovědnou bojovnou hru. Takové to herní sebevědomí, které máme doma, nám venku trochu chybělo, takže jsme tomu dnes přizpůsobili naší taktiku. Samozřejmě musím ale přiznat, že soupeř byl v prvním poločase lepší a dostal nás tam do několika velmi nepříjemných situací. Dobře jsme věděli, že domácím mají velmi silné standardky a jsme proto moc rádi, že jsme z nich neinkasovali žádnou branku. Ve druhém poločase jsme tam poslali Škodu a chtěli jsme zkusit hru na brejky. Dokonce se tam dostal do několika slibných šancí, ale vyhrát tady by bylo asi nespravedlivé."