Tak trochu anglický týden zažívá rezervní tým SK České Budějovice. O víkendu nastoupil v zápase 14. kola ČFL na hřišti na Borku proti týmu Teplice B (2:2) a včera se vydal na cestu do Hradce Králové, kde se střetl se záložním mužstvem místního klubu. Zápas se ale našim mladíkům nepovedl a smolná druhá půle přinesla porážku 1:4.
Čtyři branky, dvě další střely do břevna a řadu dalších pohledných akcí stačili domácí fotbalisté vyprodukovat během 2. poločasu. Po dobrém výkonu po přestávce zaslouženě vysoko vyhráli. Jihočeši tentokrát neměli ve svém kádru ani jednoho hráče, který působí zároveň i v A-mužstvo. Naopak domácí sestava se hemžila hráči, kteří maji ligové zkušenosti (Šmarda, Bouška, Rolko, Moník a Kučera). Největší šanci hostů měl ve 42. minutě Houška, který uvnitř vápna zachytil nepřesný odkop brankáře, ale podklouzl, míč mu odskočil a gólman už se stačil vrátit do odkryté branky. Domácí hned v úvodu druhé půle vedli o dvě branky, když Merganc dostal dlouhý pas od Dujsíka, přihrál na hranici pokutového území Rolkovi a ten se krásně trefil. Za pět minut následovala další úspěšně zakončená akce, přízemní střelou se prosadil Bouška. A několikrát mohli přidat další, v 62. a v 63. minutě nastřelili břevno. Hosté však odolali a dvacet minut před koncem snížili. Tři minuty poté se ale v pokutovém území uvolnil Merganc, trefil se přesně k tyči a o vítězi utkání už bylo rozhodnuto. V závěru to přesnou hlavičkou potvrdil po rohu Gorola Dujsík.

Milan Šmarda: V prvním poločase jsme sice dobře kombinovali v poli, ale v koncovce jsme hráli složitě. Postrádali jsme větší klid a trpělivost

Jaroslav Vavroch: Klíčovým momentem byla 42. minuta. Kdybychom dali po hrubce domácího brankáře gól, mohl se zápas vyvíjet jinak. Proti zkušeným hráčům jsme si mohli ověřit výkonnost našich mladíků.