Velká branková přestřelka v pražském Edenu skončila těsným vítězstvím domácí Slavie 3:2. Vše podstatné se událo v prvním poločase, kdy Dynamo sice dvakrát srovnalo, ale na třetí branku, kterou vsítil Stanislav Vlček již odpovědět nedokázalo. Domácího brankáře Seneckého překonali Černák a Ondrášek.

Předzápasové plány Dynama hrát ze zabezpečené obrany byly vyvráceny již ve druhé minutě hry, kdy stoperská dvojice Horejš – Hunal nezvládla odvrátit centrovaný míč a po velkém zmatku v českobudějovické obraně se kulatý nesmysl po špatném odkopu Tomáše Hunala odrazil k zcela volnému Stanislavu Vlčkovi, který už jen uklidil míč do prázdné brány. Domácí fanoušky mohl během úvodní desetiminutovky podruhé rozveselit opět Stanislav Vlček, který po samostatném úniku obstřelil vyběhnutého Pavla Kučeru, ale míč místo do brány zamířil jen do obou tyčí a následnou dorážku včasným zakleknutím vytěsnil Krob mimo.

V sedmnácté minutě se po Trubilově centru odrazil míč na Horejšovu ruku, ale i přes mohutné pískání domácího kotle se penalta nepískala. O dvě minuty později vybojoval Zdeněk Ondrášek na polovině Slavie míč, který následným centrem poslal na hranici malého vápna, ale bohužel pro českobudějovické na centr nedosáhl Tomáš Stráský. V dvaadvacáté minutě kopalo Dynamo standardní situaci, ale Otepka svou střelu poslal hodně nad bránu.

Z ničeho nic dokázalo Dynamo vyrovnat v šestadvacáté minutě hry, kdy se po Otepkově přihrávce z dobrých třiceti metrů napřáhl Černák a jeho bomba skončila v síti. Slavia mohla jít znovu do vedení hned o minutu později, ale Naumovovu hlavičku bravurně vyrazil Kučera mimo. O další minutu později se k hlavičce dostal Janda, ale svůj pokus poslal mimo tři tyče. Janda si střeleckou radost vychutnal ve třiatřicáté minutě, kdy Trubila poslal svou dalekonosnou hlavičku z velkého vápna do břevna, která se následně odrazila k volnému Jandovi, a ten pohodlně poslal Slavii znovu do vedení.

Dynamo mohlo vyrovnat v šestatřicáté minutě, kdy Riegel vybojoval v pokutovém území Slavie míč, nahrál Stráskému, který ale svou těžkou střelu poslal jen do dobře postaveného Seneckého. Následný rohový kop rozehrál Otepka na Kroba, ale ani ten svou střelu nedokázal propasírovat do domácí sítě. Do dalšího samostatného úniku se pět minut před koncem dostal Naumov, kterého včasným vyběhnutím skvěle vychytal Pavel Kučera. Následný protiútok dokázal dokonale využít aktivní Ondrášek, když nejprve vybojoval míč proti dvojici domácích a poté prostřelil nejistého Seneckého. Další laciný gól padl minutu před koncem prvního poločasu. Na centrovaný míč nedosáhl brankář Kučera, čehož dokonale využil Stanislav Vlček. Ten si nejlépe vyskočil na centr Grajciara a potřetí poslal Slavii do vedení.

Pavel Kučera si reputaci napravil v třiapadesáté minutě, když rybičkou vyrazil Grajciarovu technickou střelu. Po hodině hry zahrávala domácí Slavia standardní situaci, kterou po velkém zmatku v obraně Dynamo s trochou štěstí zvládlo. Delší pauzu bez vážnější akce přerušila osmašedesátá minuta, když se po Otepkově chybě dostal do malého úniku Vlček, ten ale ztroskotal na výborném Kučerovi. Minutu před koncem mohl alespoň bod pro Jihočechy vybojovat Krob, ale jeho bomba šla metr nad domácí břevno. Vše podstatné se tedy odehrálo již v prvním poločase a tři body tak zůstaly v pražském Edenu.

Střely na bránu

Hráčské statistiky

JMÉNO G AS SB SM ST RH OF FL FN ŽK ČK
Kučera Pavel
Leština Martin               3 1
Hunal Tomáš               1
Horejš David (46.)                 1 45.