Díky šťastné výhře na hřišti čtvrtého Jablonce se svěřenci Františka Cipra odlepili ode dna ligové tabulky. V zápase 22. kola hráli Jihočeši téměř celý zápas proti soupeři, kterého již v sedmé minutě oslabilo vyloučení stopera Hrotka. Aktivní hosté se ve 37. minutě prosadili Markem Kuličem, který po spolupráci se Svobodou a Plockem překonal golmana Špita. Velmi bojovnému utkání přidal na dramatičnosti domácí mladíček Luboš Hušek, který deset minut před koncem vyrovnal na 1:1. Ve druhé minutě nastaveného času ale rozhodl o plném bodovém zisku Jaroslav Chlebek, který následně uviděl druhou žlutou kartu za přehnané oslavy a zbytek nastavení tak musel sledovat mimo hrací plochu.
Již v pátek před utkáním avizoval nový kouč Dynama František Cipro určité změny v základní sestavě týmu. Nakonec došlo ke dvěma obměnám oproti zápasu s Drnovicemi – v brance dostal přednost Jakub Kafka a místo distancovaného Dvořáka, který pykal za čtyři žluté karty, nastoupil Jaroslav Chlebek.

Úvod zápasu se nesl ve znamení velkých šancí na obou stranách. Již ve 2. minutě se po centru Plocka dostal do zakončení Lafata, jeho hlavičkový pokus ale brankář Špit s vypětím všech sil zneškodnil. O necelé dvě minuty později se na druhé straně dostal do zakončení Kotyza, gólman Jihočechů Kafka vykopával s notnou dávkou štěstí mimo. Jeden z nejdůležitějších momentů přišel již v 7. minutě zápasu, kdy unikajícího Kuliče zastavil domácí šéf obrany Hrotek a po zásluze uviděl červenou kartu. V první čtvrthodině utkání měli Jihočeši možnost zahrávat tři rohové kopy, ten poslední podcenil brankář Špit, hosté z toho ale nic vytěžit nedokázali. V následujících minutách se na Střelnici více pískalo než hrálo. Domácí hráči i fanoušci špatně nesli verdikty rozhodčího Gally a víc než na hru se soustředili na diskuze. První poločas nedohrál ani Martin Leština, který musel po jednom z tvrdých zákroků domácích hráčů střídat - na jeho místo nastoupil Ivo Svoboda. Necelých deset minut před koncem otevřel skóre bojovného zápasu Marek Kulič, který si po přihrávce Svobody narazil míč s Plockem a nekompromisní střelou z úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě. Poločas se pak již spíše dohrával, domácí matador těžce nesl vývoj utkání, a tak dostal v poslední minutě ještě žlutou kartu za nesportovní chování. Žlutilo se i na straně Dynama, když čtvrtou kartu v sezoně uviděl střelec Kulič.

Dvě minuty po nástupu do druhého poločasu se po rohu Plocka dostal do zakončení Homoláč, jeho gólovou hlavičku ale vyrazil skvělým zákrokem Špit. V 53. minutě byli blízko k vyrovnání domácí fotbalisté – Čížek našel patičkou volného Kotyzu, s jehož nebezpečnou střelou si golman Kafka poradil. V následujících minutách se na hrací ploše více bojovalo než hrálo, avšak dvacet minut před koncem byli blízko k druhému gólu hosté – do nebezpečného zakončení se dostal Svoboda, avšak míči se do cesty postavila tyč Špitovy svatyně. V 79. minutě se po velkém zaváhání obrany Jihočechů k míči dostal nikým neatakovaný Hušek a s pomocí tyče překonal brankáře Kafku. Fotbalisty Dynama vyrovnávající branka značně zaskočila, přesto se nevzdali a dočkali si sladké odměny. Dvě minuty po uplynutí základní hrací doby se k trestnému kopu postavil střídající Krajčík, centrem do pokutového území našel bojovníka Jaroslava Chlebka, který hlavičkou zády k bráně vrátil vedení na stranu Dynama. Nic na konečném výsledku nezměnilo ani následné vyloučení střelce druhé branky, který vyfasoval po přehnaných oslavách druhou žlutou kartu v utkání.