Českobudějovičtí fotbalisté urvali postup do třetího kola Poháru ČMFS, když přehráli divizní Horažďovice nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. V utkání nebyl rozdíl tří soutěží vůbec znát. Domácí byli Dynamu více než vyrovnaným soupeřem. Jihočeši šli do vedení hned z první akce zápasu. K pravé tyči uklidil pohotově míč Martin Vozábal. Ten samý hráč pár minut nato neproměnil penaltu. Ani to nakonec nemuselo svěřence kouče Straky mrzet. Postup jim i přes nečekaně těžký průběh duelu z ruky nevyklouzl.

Dynamo vstoupilo do utkání ve velkém stylu. Neuběhla ani jedna minuta od a už vedlo. Pár vteřin po zahájení zápasu se trefil Vozábal. První útok svého mužstva zakončil uzdravivší záložník přesně k tyči po pravici horažďovického brankáře. Úvodní nápor Jihočechů vyvrcholil v 6. min., když byl ve vápně nedovoleně sražen Žižka. Sudí Moláček neváhal ani chvíli a bez rozpaků ukázal na značku pokutového kupu. K jeho zahrávání se postavil Vozábal. Střela mu ale vůbec nesedla a pokus mířený doprostřed branky Kolář vyrazil. Domácí se pak z těžkých okamžiků rychle oklepali. Beránek se řítil na Křížka, jenž mu ale včasným vyběhnutím znemožnil zakončit. Hra se postupně vyrovnala. Zámeček navíc z trestného kopu obstřeloval jen těsně pravou tyč. Na druhé straně chyběla Stráskému v zakončení potřebná razance. První poločas uzavřel velice vzrušující moment. Šmíd vracel „malou domů“ Křížkovi tak nešťastně, že jej českobudějovický brankář musel hlavou odvracet nad břevno hostující branky. Spokojenější tak do kabin mohli odcházet Horažďovičtí, přestože prohrávali. Prvoligovému soupeři totiž byli zcela vyrovnaným soupeřem.

Do druhého poločasu nastoupili obě mužstva se změnami v sestavách. V domácí brance nahradil Koláře náhradník Stulík. Místo Šmída pak trenér Dynama František Straka nasadil Jungra. Ten se zařadil na místo ve středové formaci, odkud na levý kraj obrany putoval Žižka. Celý druhý poločas už ve středu zálohy odehrál převážně i Vozábal, který si v předcházející půli často měnil místo s Adamcem. Jungr však na trávníku dlouho nepobyl. Již po šesti minutách jej pro zranění nahradil Mrkvička. V 63. min. napřáhl z téměř dvaceti metrů Adamec a Stulík vytasil ze svého repertoáru bleskurychlý zákrok. S postupem času získávalo Dynamo značnou územní převahu. Z ní se rodily i šance. Hlavičkoval Stráský a střílel Hílek. Pořádně rušno bylo po uplynutí osmdesáti minut hry. Mrkvička se uvolnil ve vápně a když se chystal ke střele, byl atakován soupeřovým obráncem. Ač se hlasitě dožadoval odpískání penalty, píšťalka rozhodčího zůstala němá. Následně málem potrestal chybu domácích v rozehrávce Stráský. Po zachycení balonu se dostal ke kontaktu s protihráčem, míč ztratil a sám zůstal ležet jen na trávníku. Gólu se nedočkal ani Plocek, který z dobré pozice branku přestřelil. A již v nastaveném čase hostům pořádně zatrnulo. Centrovaný balon směroval hlavou z malého vápna do sítě Balšánek. Křížek byl však na místě a v poslední chvíli pohromu pro Dynamo odvrátil.

Karel Krejčí (trenér Horažďovic): "I přes prohru jsem s výkonem svého mužstva spokojený. Kluci hráli zodpovědně zezadu a podali, podle mě, heroický výkon. V určitých fázích zápasu jsme byli Budějovicím dokonce vyrovnaným soupeřem. Škoda, že v 93. min. nevyrovnal Balšánek, kdy to stačilo dát jen do protipohybu brankáře. Utkání s ligovým soupeřem bylo svátkem jak pro hráče, tak i pro lidi. A já jsem rád, že jich i přesto nevlídné počasí přišlo tolik. Vítězství Dynama bylo naprosto zasloužené."

František Straka (trenér Dynama): "Naše vítězství se dá označit za povinné. Utkání to ale nebylo jednoduché. Soupeř stál totiž prakticky v deseti lidech na polovině hřiště a my museli čekat na jeho chybu. Pohár má navíc zcela jiné zákony, než liga. My jsme začali dobře a dali i branku. Další šance jsme neproměnili a nakonec měli i štěstí. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali. Domácím jsme umožnili zahrozit po našich špatných přihrávkách nebo poziční hře. Několikrát nás však podržel brankář Zdeněk Křížek."