Jihočeši vstoupili do nového ročníku SYNOT ligy remízou s Libercem 1:1. Dynamo začalo aktivně a mělo šance, jenže do vedení šel Slovan, když se trefil Pavelka. Dynamo dokázala do poločasu vyrovnat, když skórovala čerstvá posila Štěpán Koreš. Po změně stran už branka nepadla a na Střeleckém ostrově se body dělily.

Jihočeši nastoupili s jedním útočníkem, při čemž Kaloda doplňoval Herzán. Jinak vyslaly oba celky na hřišti vesměs očekávané jedenáctky. Dynamo mělo výborný vstup do utkání, i když do vedení se nedostalo. Ve 4. minutě centroval z levé strany na zadní tyč Koreš, zde hlavičkoval nekrytý Hora, jehož hlavičku skvěle zlikvidoval Hroššo. Míč se však vrátil k Horovi, jenž vrátil balon pod sebe Benátovi, jehož střelu vykopl z brankové čáry Sackey. Po souboji ve 4. minutě musel na šití do kabiny Kalod a vrátil se do hry až za deset minut. Po úvodní čtvrthodině převzal otěže zápasu Liberec, Luckassen mohl v úniku skórovat, ale jeho lob se mezi tři tyče nevešel.

Skóre se poprvé měnilo ve 21. minutě. Podstavek ve vápně ve skluzu odehrál míč jen k Davidu Pavelkovi, který si pěkně obhodil Klesu a parádně poslal míč do sítě. O chvíli později mohl vyrovnat po dobré práci Kaloda aktivní Hora, ale zblízka míč netrefil. Po půlhodině předvedl Slovan rychlý brejk a po Hadaščokově přihrávce pálil přes Lengyela Šural, ale Křížek míč vykopl. V 35. minutě přišlo překvapení pro všechny přítomné. Jaroslav Machovec, který v přípravě neodehrál ani minutu a laboroval se zraněním, naskočil do hry. Bylo na něm však znát tréninkové manko a tak výrazný nebyl. Dvě minuty před poločasem Dynamo vyrovnalo. Sackey špatně odkopl míč, který letěl vysoko do ohně před brankáře. Hroššo však situaci nezvládl a pouze míč vyrazil k volnému Štěpánu Korešovi, který jej poslal do sítě.

Po změně stran pokračovala atraktivní podívaná. V 51. minutě byl po rohu stažen Karišikem k zemi Lengyel, ale penalta se nepískala. O pět minut později po ostrém skluzu musel ze hřiště bojovník Kalod, jehož místo zaujal Michal Škoda. Po hodině hry spálil Jakub Hora další šanci, když předskočil Fleišmana ve vápně, připravil si míč, ale branku přestřelil. Posile z Plzně v neděli večer nebylo přáno. Lengyel rychle rozehrál standardní situaci a pokusu Hory z otočky chyběly jen decimetry. Poslední větší šanci zápasu měl v 82. minutě Michal Škoda, jenž využil zmatků v obraně soupeře a prosmýkl se mezi stopery, jenže zblízka nedokázal Hrošša překonat. V závěru už si oba celky hlavně hlídaly zadní vrátka. Dynamo tak remizovalo s Libercem 1:1.

Hála Jan (82.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Luboš Urban (trenér Dynama): "Viděli jsme bojovný zápas plný šancí. Na ty gólové si myslím, že jsme zvítězili. Povedl se nám vstup do utkání, šance byly, ale gól jsme nedali. Naopak soupeři se povedlo skórovat a museli jsme hrát do plných. Pomohl nám gól do šatny, který nás nakopl. I po pauze jsme si vytvořili gólovky, ale neskórovali. Před zápasem bych bod bral, teď si říkám, že jsme nebyli daleko od vítězství. Ale Liberec je kvalitní tým a je to pro nás dobrý vstup do sezony. Snad jsme kvalitním výkonem nalákali i diváky na stadion."

Samuel Slovák (trenér Liberce): "Viděli jsme zajímavý zápas plný chyb a šancí. Inkasovali jsme sice laciný gól po chybě brankáře, ale Hroššo nás několikrát podržel. Budějovice odehrály dobrý zápas, bylo z nich cítit nadšení. Remíza je asi spravedlivá."