V klíčovém zápase fotbalisté Dynama České Budějovice pouze remizovali s bezradnou Ostravou 0:0. Jihočeši byli po celý průběh duelu lepším celkem, ale ani z mnoha šancí se nedokázali prosadit. Bod z utkání s Ostravou je určitě zklamání.

Jihočeši nastoupili pod staronovým koučem Františkem Ciprem v rozestavení 4 - 5 - 1. Poprvé v lize oblékl dres Dynama Jan Halama, na levý kraj obrany se postavila nová akvizice Jaroslav Machovec. Mezi tři tyče si letos poprvé stoupl Zdeněk Křížek. V sestavě Baníku nechyběl Václav Svěrkoš, nastoupila i čerstvá posila Pavel Malcharek.

Dynamo vstoupilo do utkání aktivně a Ostravu prakticky nepouštělo k hranici vlastní šestnáctky. V úvodní desetiminutovce nebezpečně pálil Rudolf Otepka. Jihočeši pohledně kombinovali, ale žádný z náznaků se neproměnil v nebezpečnou příležitost. Šanci měl z ojedinělého protiútoku i Baník, jenže po nedorozumění v obraně domácích střílel nedůrazně Svěrkoš.

Po půlhodině hry se do zajímavé šance dostal Klesa, ale svůj tvrdý projektil napálil pouze do brankáře Pietrzkiewicze. Ve 41. minutě musel po tvrdém souboji ve středu hřiště střídat Filip Rýdel, nahradil ho Tomáš Stráský. Chvilku před koncem první půle mohli udeřit hosté, po závaru v Křížkově šestnáctce se míč vykutálel pouze těsně vedle jeho levé tyče. V nastavení první pětačtyřicetiminutovky se domácí ocitli v obrovské možnosti. Po rohovém kopu hlavičkoval Lengyel pouze do Gregorie Čirkina, který z metru trefil místo prázdné branky pouze tyč branky Baníku!

V úvodu druhé půle Rudolf Otepka pálil z trestného kopu pouze do brankáře Baníku. Hodně vzruchu přinesla 52. minuta. Bakala chyboval na vlastním vápně a Zdeněk Šenkeřík ocitl ve velké šanci, kterou mu Křížek zlikvidoval. Už před tím však asistent na pomezí mával ofsajd ostravského forvarda. Za pár minut přihrál Hudson na velké vápno střídajícímu Stráskému, jenž z první mířil nad branku.

Po hodině hry dostali domácí možnost přesilové hry. Malcharek fauloval Machovce a po druhé žluté putoval do sprch. Další z šancí spálil znovu Stráský, když z otočky pálil nad. Dynamo se dostávalo do tlaku, Hudson svůj únik zakončil střelou mimo branku. Střídající Stráský byl očividně při chuti, jeho střelu z hranice vápna skončila těsně nad brankou.

Jihočeši v přesilovce tlačili. Čirkin našel krásnou náhrou rozběhlého Bakalu, jenž zamířil mimo branku. Dynamo Baník drtilo, pokus Machovce vyrazil Pietrzkiewicz, ani Čirkinova bomba neskončila mezi třemi tyčemi. Další vzruch před brankou Slezanů přinesla akce Sandra s Jasanským, po které to zavánělo rukou ve vápně Baníku, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

90. minuta mohla být pro Jihočechy osudná. Halama podcenil souboj s Krautem, ten si ho obhodil a mířil sám na Křížka. Naštěstí pro domácí, jeho střelu zastavilo břevno! To bylo také to poslední, co se v utkání odehrálo. Dynamo remizovalo s bezradnou Ostravou 0:0.

Ondrášek Zdeněk       1     1 2 1 85.
Stráský Tomáš (41.)       3       2 1 72.
Jasanský Martin (62.)                 1
Sandro (83.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Cipro (trenér Dynama): "Pokud se na to utkání zpětně dívám, tak si myslím, že mělo svůj náboj a že bylo kvalitní. Dalo se na to koukat a určitě to nepřipomínalo souboj dvou celků, které se nacházejí v pozicích, v jakých nyní jsou. Co se týká našeho výkonu, tak jsem trochu zklamaný, že jsme dnes nevyhráli. Klukům nelze absolutně nic vytknout, hráli jsme dnes výborně, a to především ve druhém poločase. Jenže nás zklamala koncovka, kdy jsme nedokázali proměnit ty nejvyloženější příležitosti. "

Pavel Malura (trenér Ostravy): "Budějovice měly před zápasem nula bodů, ale věděli jsme, že nás čeká nesmírně těžký soupeř. Ve všech zápasech, ve kterých ho viděl, nehrál určitě špatně, spíše naopak. Obávali jsme se především toho kvalitního útoku, který Budějovice mají. Ten se nám naštěstí podařilo během utkání celkem eliminovat a po tom vyloučení jsme to tady hráli skutečně na vůli. Nakonec se nám podařilo vybojovat bod, se kterým můžeme být samozřejmě spokojeni. Sice jsme měli v poslední minutě velkou šanci a mohli jsme vyhrát, ale i soupeř měl mnoho šancí a zápas tak mohl skončit jakkoliv. Pro nás je to plusový bod a jsme rádi, že ho máme."