Dynamu se nepovedl vstup do jarní části SYNOT ligy. V rámci 17. kola Jihočeši prohráli na hřišti favorizované plzeňské Viktorie 6:0. O branky domácích se postarali Petržela, Kolář, Mahmutovič, Rajtoral, Vaněk a Hořava. V sestavě Dynama alespoň po zranění naskočili Hála, Funda a Novák.

Do sestavy Jihočechů se po zranění dostal Novák, nemocného Peška nahradil Linhart. Domácí začali hodně aktivně. Mahmutovič se po pár vteřinách dostal do šestnáctky, z první možnosti trefil Lengyela, z druhé branku minul. V šesté minutě se již tlak Viktorie přetavil ve vedoucí branku. Na pravé straně dostal míč do vápna Rajtoral, ten přihrávkou pod sebe našel nekrytého Milana Petržela, jenž nedal střelou na zadní tyč Křížkovi šanci.

Favorit nadále držel míč a nepouštěl soupeře ze svých kleští. Výsledkem bylo rovněž pětasedmdesáti procentní držení míče v prvním poločase. Když už se Dynamo dostalo do náznaku šance, tak Škodovi byl nesprávně odpískaný ofsajd. Ze souvislého tlaku vzešel do poločasu ještě jeden gól. Dvě minuty před jeho koncem Petržela vybojoval míč na pravé straně, posunul ho na Mahmutoviče, ten znovu přihrával pod sebe, kde uklidil míč do sítě Daniel Kolář.

Na úvod druhé půle mohl snížit Varadi, ale po Škodově centru z levé strany nedokázal zakončit ideálně. Záhy chyboval na vlastní polovině Kladrubský a Viktoria se dostala do přečíslení dva na jednoho. To vyřešil Pilař přihrávkou před prázdnou branku na Aidina Mahmutoviče, jenž neměl problém poslat balon do odkryté svatyně. Uběhlo pět minut a rozdíl ve skóre už byl čtyřbrankový. V pravém rohu vápna se k míči dostal František Rajtoral, prokličkoval se do malého vápna a střelou pod břevno propálil Křížka.

V 62. minutě inkasovali Jihočeši popáté. Třiadvacet metrů od branky fauloval Škoda, dostal letošní čtvrtou žlutou kartu a domácí měli možnost zajímavé standardky. Z trestného kopu to zkusil Ondřej Vaněk a Křížek letěl vzduchem marně. Poté tlak Plzně trošku opadl, do šance se dostali i černobílí, ale Škoda v jasné příležitosti trefil jen clonícího Linharta. Naopak Viktoria se fotbalem bavila a měla další šance. Pilařovi jí skvělým skluzem zneškodnil Hanzlík, Mahmutovič se několikrát zastřeloval. V poslední minutě ještě Limberský ve vápně našel přes hlavu Tomáše Hořavu, který dal výsledku definitivu. Dynamo tak na úvod jara prohrálo v Plzni 0:6.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Projevila se jasná kvalita domácích. Postupem času jsme vyklízeli pole. Mrzí mě branky před koncem prvního a na začátku druhého poločasu. Pak už se to s námi vezlo. Dominance Plzně se pak ještě zvýšila, momentálně je někde jinde. Podobné zápasy k fotbalu patří a věřím, že za týden s Brnem budeme daleko lepší."