Českobudějovické Dynamo vydřelo důležité tři body v domácím duelu s ostravským Baníkem. Jihočeši zvítězili 1:0, když se o jediný gól postaral v 11. minutě Jakub Hora po přesném centru Aleše Hanzlíka. Ostrava měla míč častěji na kopačkách, ale Dynamo se dobře bránilo, podnikalo rychlé brejky a cenné tři body vydřelo.

V sestavě Jihočechů se objevili mladíci Hála a Linhart, do jihočeské metropole naopak nedorazil hvězdný útočník Milan Baroš. Po oboustranně aktivním začátku se do první velké šance dostali na konci úvodní desetiminutovky hosté. Na Lindpereho centr z levé strany si naskočil Greguš a Křížek musel předvést na čáře skvělý reflexivní zákrok. Uběhlo pár desítek sekund a udeřilo na druhé straně. Aleš Hanzlík nacentroval z levé strany, Jakub Hora předskočil obránce a hlavou poslal míč do sítě.

Po inkasované brance Baník začal víc držet míč a spoléhal na postupnou kombinaci a střelbu z dálky. Všechny pokusy však Křížek bez problémů zlikvidoval. A mohli to být opět Jihočeši, kteří by skórovali. Po půlhodině hosté lehkovážně rozehráli, Klesa získal balon pro Horu, ten ho na hranici vápna posunul Benátovi, jehož střele chyběly decimetry. Michal Klesa pak musel ještě před poločasem ze hry kvůli problémům s kolenem. Nahradil ho Vošahlík a Hora se zatáhl na post obránce. Do poločasu Dynamo těsné vedení v klidu uhájilo.

V úvodu druhé půle měly oba celky po jedné velké šanci. Nejprve se ve vápně pěkně uvolnil Narh, ale zblízka ho skvěle vychytal Křížek. Záhy vyslal střílený centr do vápna Hora, natahoval se po něm Linhart, ale nedosáhl na něj a balon šel nakonec jen těsně vedle. Baník držel míč a tlačil, ale Jihočeši se dobře bránili a pouštěli se do rychlých brejků. Po jednom z nich chystal Škoda šanci pro Linharta, který však ve vápně nedosáhl na míč.

Do druhé půle Ostrava poslala na hřiště Kukece, který dělal domácí obraně problémy. Jeho standardní situace vystrašily i brankáře Křížka, jenž musel jeho jeden oblouček vyškrabávat konečky prstů, podruhé měl štěstí, když se míč z rohu vytočil těsně vedle. Závěr duelu už si Jihočeši pohlídali a mohli přidat ještě pojistku, ale Benátovi po dobré Škodově práci sebral gól skvělým zákrokem Pavlenka. Po závěrečném hvizdu tak Dynamo mohlo slavit vydřené tři body za výhru 1:0.

Fotogalerie

Luboš Urban (trenér Dynama): "Jsme hodně spokojení. Museli jsme vyhrát, vítězství jsme vydřeli. Soupeř odehrál kvalitní zápas, po právu je na čtvrtém místě, měli jsme i štěstí. Samotný zápas byl nahoru dolů, měli jsme řadu brejků, ze kterých jsme mohli přidat druhý gól a byl by klid. Máme plno zraněných, zařadili jsme do sestavy mladíky a máme klid. Máme patnáct bodů, a když bychom přidali v následujících dvou zápasech nějaké další, tak by podzim mohl být výborný."

Tomáš Bernady (trenér Baníku): "Ráz utkání určila první desetiminutovka. My jsme velkou šanci neproměnili a soupeř de facto z protiútoku skóroval. Pak se domácí zatáhli a my jsme dobývali. Hra ve středu pole byla z naší strany solidní, ale finální fáze nám nevycházela. A co prošlo, tak pochytal brankář Křížek. Nemůžeme být pochopitelně spokojeni"