Ve 26. kole FNL narazili fotbalisté Dynama na favorizovanou Opavu.S jedním z nejlepších týmů celé soutěže dokázali Jihočeši po celé utkání hrát vyrovnanou partii a i přes domácí tlak ve druhém poločase vybojovali na hřišti lídra tabulky důležitou remízu 1:1.

Trenér David Horejš poslal na hřiště proti favorizovanému soupeři stejnou sestavu, která vybojovala tři body v domácím zápase proti Znojmu. V Opavě začali jeho svěřenci od začátku aktivně a úvod utkání patřil jednoznačně jim. Jihočeši zúročili svou herní převahu již ve 20. minutě. Rohový kop, který směřoval do středu pokutového území, našel nikým nehlídaného Lukáše Havla, jenž bez problému poslal míč za záda brankáře Šroma.

Domácí se na inkasovaný gól pokusili zareagovat. Po centru na zadní tyč branky hostů se ale přes skvělý zákrok Staňka nedokázali prosadit ani Kuzmanovič a následnou dorážkou ani Jurečka. Opavští to za pár minut zkusili znovu, avšak prudká střela Kayamby skončila svou pouť v náruči připraveného Staňka. A protože hru domácího týmu brzdila řada nepřesností, odnesli si Jihočeši do dalšího dějství jednogólové vedení.

Do druhého poločasu vstoupila aktivněji Opava, ale její snažení k žádnému ohrožení budějovické branky nevedlo. Naopak hosté mohli ještě zvýšit své vedení. Po standardní situaci našel Nitrianský centrem Švantnera, jehož rána ovšem přes opavskou obranu neprošla. K odraženému míči se ještě dostal Hašek, avšak ani jeho tvrdá střela stav zápasu nezměnila.

S přibývajícím časem opavští zvyšovali svůj tlak a to jim přineslo kýžené ovoce. Letící centr našel v pokutovém území Davida Puškáče, jenž hlavičkou mířil k protější tyči a překonal Staňka. Závěrečné minuty přinesly urputnou snahu domácích o otočení skóre ve svůj prospěch, ale budějovická obrana byla pozorná a další gólovou radost již Opavě nedovolila. Dynamo tak na hřišti jednoho z nejlepších týmů soutěže vybojovalo cenný bod za remízu 1:1.

David Horejš (trenér Dynama): "V Opavě jsme odehráli skvělé utkání. Dneska to měli ligové parametry, byl plný stadion a publikum bylo fantastické. My jsme do zápasu dobře vstoupili, šli jsme do vedení a hru jsme kontrolovali. Domácí nás postupně začali dostávat pod tlak a i když měli územní převahu, do vyložených šancí se nedostávali. Z mého pohledu pak domácí srovnali po sporně zapískaném volném kopu, ale my jinak ten bod za remízu 1:1 bereme a jsem rád, že jsme dobrým velmi výkonem přispěli k nadstandardní úrovni zápasu."

Roman Skuhravý (trenér Opavy): Připravujeme..