Vyrovnané utkání s velkým množstvím šancí na obou stranách dopadlo lépe pro domácí Hanáky. O třech bodech pro Sigmu rozhodl v 78. minutě obránce Michal Vepřek. Dynamo nedokázalo využít ani jednu ze svých šancí, a tak odjíždí z Moravy s prázdnou. V pátek hostí svěřenci Davida Horejše Frýdek - Místek.

Do televizního šlágru kola nastoupilo Dynamo beze změn v sestavě a i domácí trenér nechal stejnou sestavu. Aktivněji vstoupila do utkání ještě loni ligová Sigma, v úvodních dvaceti minutách měla nad soupeřem navrch. Střelu Zahradníčka ze střední vzdálenosti vytáhl Zdeněk Křížek nad břevno, při dalším pokusu olomoucký záložník mířil vedle. K dalšímu pokusu na budějovickou branku se odhodlal Michal Vepřek, ani tentokrát však brankář s nejvíce čistými konty v lize nemusel zasahovat.

Po rohovém kopu na odražený míč nejvýše naskočil Šimon Falta a Zdeněk Křížek bravurním zákrokem zastavil míč na brankové čáře. Jihočeši zahrozili po akci Klesy, Richard Kalod na míč těsně nedosáhl. Pět minut před koncem poločasu kandidovalo Dynamo na akci měsíce, avšak proti byl brankář Buchta. Čermák se uvolnil ve vápně a odcentroval tzv. rabonou na Richarda Kaloda, který se ve vzduchu položil do střely a pořádně protáhl domácího brankáře.

Ve druhém poločasu déšť ještě zhoustl a podmáčený terén svědčil spíše černobílým. Po standardní situace zahrozil domácí Chorý, jeho hlavička skončila těsně vedle. Na druhé straně skončila tečovaná střela Táborského taktéž vedle. Dvě obrovské příležitosti neproměnili Jihočeši v 72. minutě. Nejprve vychytal kapitána Dynama Buchta, ale akce pokračovala. Z dálky to zkusil Adrián Čermák a olomoucký brankář vyrazil míč pouze k Richardu Kalodovi, který z bezprostřední blízkosti pouze trefil domácího brankáře.

Poslední čtvrt hodina patřila Sigmě. Nejprve tvrdou ránu Housky skvěle vytáhl Křížek. Z následné akce už se radovali domácí z první branky. Přetažený centr z pravé strany doletěl až k Michalu Vepřekovi, který střelou z první se štěstím překonal gólmana Dynama – 1:0. V závěru Dynamo zatlačilo, do zakončení se dostal Kalod, ale nakonec zůstaly všechny tři body na Hané.

David Horejš (trenér Dynama): "Ten, kdo dnes v tomto špatném počasí přišel na fotbal, určitě nemusel litovat. Z obou dvou stran se hrálo dobré utkání. Domácí vstoupili do zápasu dobře, měli více pohybu a dobře kombinovali. Prvních dvacet minut byli jasně lepší, ale bez nějaké vyložené šance. My jsme dobře bránili, ale přesto jsme věděli, že musíme tu naší aktivitu zvýšit, protože tímto způsobem bychom v Olomouci jen těžko obstáli. Zápas se lámal okolo sedmdesáté minuty, kdy jsme měli několik příležitostí, avšak bohužel jsme gól nedali. Domácí tam pak dohráli jednu akci po centru z pravé strany, gól na rozdíl od nás dali, takže vyhráli šťastně, ale zaslouženě."

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Zasloužené vítězství to bylo asi pouze z toho pohledu, že jsme na rozdíl od soupeře dali gól. Jinak si myslím, že vzhledem k vývoji utkání to bylo hlavně šťastné vítězství. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeře, což se naplnilo. My jsme chtěli hrát hodně aktivně, agresivně a cílem bylo vytvářet si šance. To se nám dařilo jen v úvodu, pak se hra v závěru poločasu postupně vyrovnávala. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře. Soupeř byl aktivnější a ztratili jsme pohyb a kvalitu. Budějovice svou dobrou dvacetiminutovku korunovaly dvěma nebo třemi velkými šancemi, které by asi za normálních okolností skončily gólem. My jsme pak z protiútoku kontrovali a závěr jsme si pak již pohlídali."