SK Dynamo České Budějovice utrpělo v pražském Edenu debakl se Slavií 0:4. Ta se díky vítězství na Dynamo dotáhla na rozdíl jednoho bodu. Gólový příděl začal již ve 3. minutě Kisel. Branky dali ještě Hora, Čelůstka a Milan Černý. Jihočeši dohrávali od 60. minuty o deseti, protože po druhé žluté kartě byl vyloučen Laštovka.

Hráči Dynama měli úvod do utkání hodně nepovedený. Hned ve třetí minutě se do zakončení dostal Karol Kisel a technickou střelou poslal míč přesně k pravé tyči. Domácí gól nabudil. V sedmé minutě chtěl Kisela napodobit Belaid, ale tentokrát byl u tyče včas Kučera a míč vyrazil na roh. Z něj domácí hráči opět zahrozili. Na centr si naskočil Hora a hlavičkou poslal míč do brány. Balón se od klubka těl odrazil k Vyhnalovi, který z bezprostřední blízkosti trefil padajícího brankáře Kučeru. Následný odražený míč odkopl Černák.

Slavia pokračovala v ofenzivní hře a ve čtrnácté minutě našel pěkným centrem Hubáček Vyhnala. Ten svou hlavičku umístit nedokázal. Dynamo poprvé zahrozilo až v šestnácté minutě hry. Obránce Laštovka nacentroval na nejlepšího střelce Ondráška, ale jeho hlavička skončila těsně vedle levé tyče. Ondrášek byl vidět i o pět minut později, kdy ho Dembelé nepěkným skluzem srazil k zemi. Nejlepší jihočeský střelec musel být odnesen na nosítkách. Do utkání se po několika minutách vrátil a pokračoval ve hře. V šestadvacáté minutě byl hlavní postavou opět Ondrášek. Od půlky hřiště přesprintoval všechny protihráče. V pokutovém území hledal Rakovana. Svému spoluhráči ale poslal míč na paty a tak Jihočeši ani nezakončili.

Další dalekonosnou ránu mohl na Kučeru vystřelit Trapp. Místo toho přihrál Jandovi, který se střelou neváhal a Kučera musel opět zasahovat. Ještě před koncem první půle si českobudějovický gólman znovu zachytal. Kisel svou druhou branku nedal. Hned na začátku druhé půle měla Slavia několik šancí. Nejprve Vyhnal a Jarolím neprostřelili klubko těl v pokutovém území a poté tečovaná střela skončila mimo tři tyče.

Slavia se nevzdala a o pár minut později se z druhé branky už radovala. Jarolím efektivně obelstil českobudějovickou obranu a posléze svou dělovkou protáhl Kučeru. Ten míč vyboxoval k volnému Jakubu Horovi, který střelou z první bezmocného Kučeru prostřelil. Oživit ofenzivní hru Dynama přišel v 55. minutě Hudson, který nahradil Ondráška. Místo pokusu o zvrat přišlo oslabení. Po hodině hry dostal během krátké chvíle dvě žluté karty Laštovka a putoval pod sprchy.

Početní výhodu Slavia hned využila. Centr ze standardní situace se dostal na zem, kde Ondřej Čelůstka dokázal propálit Kučeru. Brankář Dynama si na míč sáhl, ale v cestě do branky mu nezabránil. Dynamo se s výsledkem pokusilo něco udělat díky střelám Hudsona a Rakovana, ale míč buď skončil u Zlámala nebo mimo branku. Čtvrtý gól domácích vstřelil dvanáct minut před koncem Milan Černý. Ten snadno dorazil Hlouškovu hlavičku, kterou Kučera ještě stačil vyrazit.

Další pěknou kombinaci předvedli domácí hráči čtyři minuty před koncem. Jako poslední u míče zakončoval Kisel, ale od nepopulárního bůra Jihočechy zachránil včasným doběhnutím Lencevič. Domácí hráči si zbytek utkání užívali a pro diváky připravili několik hezkých kombinačních průniků. Branka z nich už ale nepadla.

Šima Petr (83.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Byli jsme si před zápasem vědomi postavení Slavie v tabulce. Hráče jsme připravovali na úvody těch poločasů, bohužel jsme ani jeden nezvládli. Po druhém gólu navíc dostal druhou žlutou a následně červenou kartu Pepa Laštovka a od té chvíle už nebylo co řešit. Na hřišti pak bylo jedno mužstvo, hráli jsme bez pohybu a u všeho jsme byli druzí. Nakonec jsme byli rádi, že slečna Damková ukončila utkání přesně v devadesáté minutě. Z naší strany to byl dnes jednoznačně špatný výkon."

Michal Petrouš (trenér Slavie): "To vítězství, i když vypadá jasně, jednoduché nebylo. Vstoupili jsme do utkání dobře, dali jsme branku, měli jsme další šance. Ale nic z toho nebylo. Nechali jsme pak Budějovicím iniciativu, mohli vyrovnat, měli dvě šance. Další důležitý moment byl druhý gól, který asi rozhodl o utkání. Hora to krásně trefil z voleje, to kluky uklidnilo. Potom se přidalo vyloučení a bylo rozhodnuto."