Tým Dynama navázal na sérii výher a v dalším přípravném utkání vyhrál v Táboře nad druholigovým Mostem vysoko 4:1. S chutí hrající Jihočeši se již ve 4. minutě dočkali gólu díky přesné ráně Sedláčka. O vyrovnání se sice záhy postaral Onyango, avšak další branky pak padaly již pouze do mostecké sítě a za Tobiášův tým se postupně trefili Táborský, Šíma a Svátek.

Za nepříjemného mrazu a trvalého sněžení začali Jihočeši zostra. Hned od úvodních vteřin svého soupeře sevřeli a první šanci měl již ve 3. minutě Táborský, jehož hlavička ale mířila těsně nad. O necelých šedesát vteřin později se poprvé měnilo skóre. Útočník Tomáš Sedláček si šikovně obhodil protihráče a následně místo očekávaného centru z velkého úhlu vystřelil, čímž notně překvapil hostujícího gólmana Palečka - 1:0. Mostečtí fotbalisté pak výrazně přidali a odpověděli nepřesnými pokusy Sikmunda a Onyanga. Jihočeši ale nezůstávali nijak pozadu a skórovat mohl Šíma a následně také Hílek, jenž nechal ve 14. minutě po rohovém kopu vyniknout hostujícího gólmana. Otřepané "nedáš - dostaneš" se potvrdilo záhy - hned v 16. minutě se totiž kousek za vápnem dostal na druhé straně Patrick Onyango, jehož přesně mířená rána k tyči znamenala vyrovnání. Následně se hra hodně vyrovnala a ač nebylo k vidění příliš šancí, na kluzkém terénu ve velkém mrazu hrály oba celky s velkým nasazením. Lépe na tom byli fotbalisté Dynama, kteří v 35. minutě díky Ivo Táborskému vrátili vedení na svou stranu. I ve zbytku první půle byli aktivnější prvoligoví fotbalisté, k další změně skóre již ale nedošlo. Největší možnost skórovat měl Jaroslav Hílek, jehož tečovanou ránu ale zastavila tyč mostecké brány.

Do druhé části hry oba trenéři své hráče částečně prostřídali a úvodu druhé půle se hrál velmi vyrovnaný fotbal s minimem příležitostí. Trenér Dynama pak postupně prostřídal celou sestavu a přesto jeho mužstvo hrálo stále s velkou chutí a bylo stále více a více dominantnější. Především třetí branka Dynama musela potěšit oko nejednoho fotbalového fajnšmekra. V probíhající 65. minutě unikl po pravé straně Hudson, nacentroval do vápna Stráskému, jenž efektivně přiťukl míč Laurincovi, jehož přesný centr uklidil do odkryté brány Petr Šíma - 3:1. Neméně pohledný gól pak vstřelil po spolupráci se Stráským Jan Svátek, jehož tvrdá a přesně mířená rána s pomocí tyče znamenala vedení o tři góly. V samém závěru o sobě dali vědět i hosté, po centru z pravé strany se k zakončení dostal Webster a gólman Křížek měl plné ruce práce, aby míč vytěsnil mimo tři tyče.

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Bez ohledu na konečný výsledek mám pocit, že naše příprava má vývoj, jaký by měla momentálně mít. Určitě to byla dobrá příprava, sledoval jsem hráče především jak se pohybují po hrací ploše a myslím, že především v dobrém poločase tam byly dobré věci. Vždy potěší, že hráči chtějí dát góly a že se tlačí do koncovky. V tomto období je pro nás ale zásadní, že nikdo není nemocný a nikdo není zraněný."

Robert Žák (trenér Mostu): "Dnes tady s námi byli i mladí hráči z širšího kádru, prostřídali jsme celkem osmnáct hráčů a celé utkání mělo hlavně přípravný charakter. Hráči Dynama ukázali svou zkušenost a my jsme naopak inkasovali laciné góly. Hrálo se ve velkém nasazení a je dobře, že se našim ani soupeřovým hráčům na kluzkém povrchu nic nestalo. My zápas s ligovým soupeřem bereme, pro náš tým s věkovým průměrem dvaadvacet let bylo toto utkání s Dynamem dobrá zkušenost."