Parádním výkonem a čtyřmi nastřílenými góly se rozloučili fotbalisté Dynama České Budějovice s letošním ročníkem Tipsport Cupu v pražském Edenu. V duelu s Viktorií Žižkov svěřenci Františka Cipra odehráli výborný zápas a po půlhodině hry vedli již 3:1, když se trefili Gruber, Peroutka a do vlastní sítě Zižkovský Kučera. I v obměněné sestavě byli Jihočeši ve druhém poločase stále aktivnější a ve 47. minutě vedli díky Homoláčovi již 4:1. Na konečných 4:2 upravil z pokutového kopu po faulu Muchy žižkovský záložník Šťastný.
Tým vedený koučem Františkem Ciprem vstoupil do utkání výborně a již v 11. minutě došlo k první změně skóre, když si na centr z levé strany naběhl Jan Gruber, s jehož následnou přesně umístěnou střelou si gólman Hruška poradit nedokázal. O necelé dvě minuty později se na druhé straně hřiště po přihrávce Straceného opřel do míče Labant, brankář Mucha mohl být ale v klidu, protože tvrdě vypálený projektil proletěl vedle levé tyče. Vyrovnání se ale žižkovští přeci jen dočkali. Běžela 18. minuta, když se přes Pravdu protlačil Ondřej Kušnír a z dobré pozice propálil gólmana Muchu. Z vyrovnávacího gólu se ale žižkovští příliš dlouho neradovali - již ve 21. minutě unikl po pěkné kombinační akci po pravém křídle Kladrubský, jehož centr si za záda vlastního gólmana srazil vracející se Tomáš Kučera. V následujících minutách předvedli Jihočeši řadu pohledných narážeček a gólmanu Hruškovi bylo v žižkovské bráně hodně horko. Ve 22. minutě po rohu Adamce hlavičkoval těsně nad Táborský a o čtyři minuty později to bylo již 3:1, když se po pasu Mrkvičky hlavou prosadil stoper Jiří Peroutka. Ve 32. minutě se skvělým reflexivním zákrokem blýskl i brankář Mucha, který ze dvou metrů vyrazil gólovou hlavičku Šťastného. Ve zbytku první půle byli stále výrazněji aktivnější ale hráči Dynama, další změny skóre se ale již nedočkali.

Do druhého poločasu poslal trenér Cipro na hrací plochu čtyři odpočaté hráče a než se většina diváků stihla vrátit z přestávkového občerstvení, bylo to již 4:1 pro Dynamo. Ve 47. minutě po přímém kopu hlavičkoval ve skrumáži Dvořák a na tříbrankový náskok zvýšil u levé tyči důrazně bojující David Homoláč. Postupem času se ale hra začala vyrovnávat a ve střehu musel být stále častěji i gólman Mucha. Právě on byl také ústřední postavou poslední branky zápasu. V 57. minutě totiž dvanáct metrů před brankou fauloval Dejmana a následný pokutový kop s přehledem proměnil Marcel Šťastný. Poté se v dobré pozici na druhé straně hřiště ocitl také Mrkvička, gólman Hruška ale další změnu skóre nepřipustil. Když se poté neujal ani dobře zahraný přímý kop Adamce, skončilo utkání vítězstvím Dynama v poměru 4:2.

Jiří Jurásek (trenér Dynama): "Turnaj hodnotíme kladně, hráli jsme proti kvalitním soupeřům. Jsem rád, že jsme se rozloučili vítězně, protože jsme neodehráli všechna utkání v nejsilnějším složení. Dneska nastoupil prakticky kádr A-týmu. Chyběli akorát zranění Horejš a Černý. Jsem spokojený s prvním poločasem. Dobře jsme kombinovali a zaslouženě se dostali do vedení. Ve druhé půli jsme bohužel přestali hrát a Viktoria byla lepší."

Vladimír Skalba (trenér Žižkova): "V prvním poločase nás České Budějovice po stranách přehrávaly a dostávaly se do šancí. Nejvíce mě ale mrzí dva góly po standartních situacích, na které jsme se připravovali. Jsem zklamaný z defenzivní činnosti mužstva."