Jihočeši se s nejvyšší soutěží rozloučili porážkou, když na Hané prohráli s Olomoucí 0:1. V dresu Dynama si v základní sestavě připsal ligovou premiéru Jiří Funda, jenž v prvním poločase vyslal na branku soupeře nepříjemnou střelu. V tabulce skončili Jihočeši vzhledem k porážce Hradce Králové na patnácté příčce.

V dresu Dynama se poprvé v kariéře představil Jiří Funda, ale brzy musel skousnout hořkou pilulku, jelikož se Sigma dostala již v 6. minutě do vedení. Aktivní Rolinc nenechal obránce Jihočechů dýchat při rozehrávce, ti si příliš nerozuměli a míč se dostal až k Janu Navrátilovi, jenž překonal Daňka. Úvodní čtvrthodinku uzavřel za hustého deště Jan Škerle, jehož střela z dobré pozice po rohovém kopu se mezi tři tyče nevešla.

Dynamo mohlo odpovědět v 18. minutě, ale povedená střela ligového nováčka Fundy skončila pouze v rukavicích brankáře Zlámala. Sigma byla v první půli aktivnějším celkem a po zásluze po ní vedla o jednu branku. Vedení Hanáků mohlo být vyšší, ale technická střela Sukupa z hranice vápna šla nad břevno.

Po změně stran zvýšili hosté svoji aktivitu a naskytla se jim zajímavá šance. Halama vyslal do úniku Táborského, který však vyrovnání odmítl, když trefil pouze vybíhajícího brankáře Zlámala. Jihočeši se nadále snažili o vyrovnání, ale Olomouc je do žádných vážnějších situací nepouštěla. Sami Hanáci drželi míč a hlídali výsledek. Jihočeši se již do dalších šancí nedostali a zápas skončil výhrou Sigmy Olomouc 1:0.

Táborský Ivo     1     1 1 1 1
Čadek Václav (61.)               1 1 70.
Horák Ivo (79.)
Radouch David (85.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Věděli jsme, že Sigma patří k lepším ligovým týmům. Má výbornou rychlou kombinaci a pohyb. Nám v první půli pohyb chyběl. Inkasovali jsme bohužel po chybě, jako již poněkolikáté. Na tom jsme hořeli celou ligu. Ve druhé půli jsme byli lepší, ale finální fáze nebyla tak kvalitní, abychom srovnali, i když možnosti tam byly. Je to smutné loučení, ale ligu jsme si prohráli v zápasech před tím."

Martin Kotůlek (trenér Olomouce): "V zápase nám chyběl hlavně pohyb. Na začátku to ještě bylo, ale pak náběhy do volných prostorů chyběly. Nezakončovali jsme akce střelou, pořád jsme nahrávali. Bylo hodně ztrát, fotbal byl nahoru dolů a nebylo to moc pohledné. S mladými hráči jsme spokojeni. Podali kvalitní výkony. Jako v celé sezoně, máme hodně talentů."