Více než čtyři stovky promočených fotbalových příznivců sledovalo v lázeňském městě urputný boj Dynama České Budějovice s divizní Jiskrou Třeboň. Ligisté byli sice o poznání aktivnějším týmem, přesto se vítězství nerodilo lehce. První krok k postupu do druhého kola udělal Michal Belej, který již ve třetí minutě proměnil pokutový kop za stažení Smíška. Druhou a poslední branku zápasu vstřelil před koncem poločasu navrátilec Ivo Svoboda, který si na hrotu útoku počínal velmi aktivně a patřil k tomu lepšímu, co Dynamo v propršeném odpoledni v Třeboni předvedlo.
Úvodní sestava týmu Dynama zůstala v podobném složení jako v minulých zápasech. Pivoňku pouze vyměnil Krejčík a na hrotu útoku se vedle Smíška představil Ivo Svoboda, jehož možný návrat proklamoval v minulých dnech sekretář Milan Čadek. Na střídačce zůstali sedět Kladrubský, Mácha, Dvořák, Táborský, Pivoňka, Matoušek a Křížek.

Fotbalisté z Jihočeské metropole vstoupili do utkání aktivněji a záhy se dočkali první branky v zápase. Po třech minutách hry byl ve vápně stažen útočník Smíšek a Michal Belej, který v posledních zápasech zahrával již třetí pokutový kop, nezaváhal a přízemní střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. Svěřenci Františka Cipra byli stále aktivnější a po pěkné akci Smíška a Svobody zakončoval tvrdě Plocek, trefil ale pouze před brankou stojícího obránce. Míč z následného rohového kopu směřoval na velké vápno k naběhnuvšímu Svobodovi, který střelou těsně pod břevno protáhl domácího gólmana Skálu. Za další čtyři minuty střílel přes houf obránců Gruber, domácí brankář reflexivně nohou vyrážel mimo. V následujících minutách se hra začala postupně vyrovnávat, Dynamu se nedařila rozehrávka a veškeré dlouhé míče končily převážně v zámezí nebo na kopačkách soupeře. V 25. minutě se ke slovu dostala kopací technika Plocka, jeho povedený centr do pokutového území ale obrana odvrátila. Z následného Belejovo rohu zakončoval Smíšek přímo do náruče brankáře Skály. Další příležitost Dynama přišla až téměř před koncem - ve 39. minutě po přihrávce Adama sprintoval po pravé straně Pončák, přízemní přihrávkou našel zcela volného Ivo Svobodu a ten z první povedenou střelou k tyči překonal bezmocného Skálu. Ke konci poločasu ke změně herního projevu obou týmů nedocházelo, pomalu se začala ale mračit obloha a dalo se očekávat nehezké počasí.

Celou poločasovou přestávku vytrvale a silně pršelo a oba týmy nastupovaly na velmi promočený trávník. Za stálého deště se odehrálo prvních deset minut a dění na hřišti zcela odpovídalo počasí. Ve 48. minutě vystrašil Belice Stejskal, nic dalšího ale diváci neviděli. Při ustávání deště se ve velké šanci ocitl Gruber, jeho střelecký pokus ale pouze lízl vnější stranu tyče a skončil v zámezí. Daleko nebezpečněji nastřelil tyč v 58. minutě Adam, odražený balon doletěl k volnému Svobodovi, jenž střelou bez přípravy pouze trefil nereagujícího Skálu. Za další dvě minuty později zakončoval rychlou a pohlednou akci Dynama Gruber, ani tentokrát ale brankáře domácího týmu nepřekonal. V 70. minutě spálil další šanci Dynama Smíšek a když gól nepadl ani po nádherné individuální akci Beleje, začal se pomalu blížit závěr zápasu. Ten poznamenalo několikanásobné střídání na obou stranách a také především únava obou mužstev, která se úměrně zvyšovala s narůstající rozmočeností hrací plochy.

Dynamo tedy potvrdilo roli favorita a postoupilo do druhého kola poháru, kde se 31. srpna utká s lepším z dvojice Králův Dvůr - Sparta Krč.