Fotbalisté Dynama ukončili dlouhé čekání na gól v přípravě, když střeleckou smůlu prolomil v zápase s CS Pandurii útočník Marián Timm. Dynamo přesto nevyhrálo, zápas skončil nerozhodně 1:1.

Po několika přesunech a změnách nastoupili fotbalisté Dynama v půl páté odpoledne proti rumunskému celku CS Pandurii v horském městečku Irschen, které leží až na jihu Rakouska kousek od italských hranic. V nadmořské výšce přes dva tisíce metrů začali Jihočeši proti jedenáctému celku loňského ročníku rumunské ligy svižně a hned se také dostávali do zajímavých šancí. Hned ve 2. minutě o sobě dala poprvé vědět nová akvizice Dynama, slovenský útočník Ľubomír Meszároš, jenž po samostatné akci dobrou ranou prověřil rumunského gólmana Migoteho.

I další šanci si vytvořili fotbalisté Dynama - v 18. minutě si na centr Šímy naskočil nejvýše Jan Riegel, jehož do šibenice mířící hlavička hodně protáhla brankáře Migoteho. Jihočeši v úvodu prvního poločasu dominovali a po další zajímavé kombinační akci našel Meszároš na levé straně Šímu, kterému ale centr ztečoval jeden z obránců. Po následném rohovém kopu poslal Lima míč hlavou asi metr nad horní tyč brány rumunského celku.

Odpovědět mohl v závěru poločasu Păcurari, jeho jedovatá rána sice překonala gólmana Kučeru, tomu ale pomohla tyč! Na druhé straně hřiště to pak zkoušel bez přípravy Petr Šíma, ani jeho rána si ale cestu do soupeřovy brány nenašla.

Vstup do druhé půle vyšel opět o něco lépe fotbalistům Dynama. Po nevýrazné pasáži si Dolejš efektivně narazil míč s Mezlíkem a následně vypálil - podobně jako Păcurari v prvním poločase ale trefil pouze tyč. Rumunští fotbalisté pak začali přebírat postupně iniciativu a stále častěji se hrálo na polovině budějovického celku. Necelých patnáct minut před koncem dostal červenou kartu stoper Jarabica, kterého tak na poslední minuty nahradil trochu netradičně útočník Adam Klavík, jenž zbytek zápasu odehrál právě na postu stopera.

V 80. minutě tlak rumunského týmu vyústil až v první branku v zápase. Vasilache našel přesným pasem před bránu neobsazeného Cosmina Tilincu, jenž nedal přesnou ranou Křížkovi žádnou šanci - 0:1. V tu dobu bylo na hřišti v dresu Dynama již větší množství mladíků, kteří se vehementně začali tlačit do útoku. Odměna přišla velmi brzy - hned v 85. minutě Ondrášek pěkně přeloboval rumunského brankáře, míč se dostal až k volnému Mariánu Timmovi, jenž do prázdné brány vyrovnal na 1:1. Zdeněk Ondrášek se mohl stát následně hrdinou utkání, v samém závěru ale v dobré pozici odmítl další gól a utkání tak skončilo smírně 1:1

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "V rámci možností jsme zápas dnes odpracovali dobře. Chybělo nám několik hráčů základní sestavy, a proto jsme opět poslali na hřiště i všechny mladíky. V poli jsme hráli velice solidně a s přístupem týmu jsem spokojen. Naším problém je stále špatná koncovka, protože kdybychom dnes proměnili ty šance, které jsme měli, tak by zápas určitě neskončil nerozhodně. Je pravdou, že útočnci nemají tolik času skórovat, jelikož i dnes jsme poměrně hodně střídali. Snad si to nechávají na ligu... Radost mi opět udělali oba naši noví stopeři, kteří se ukazují jako velmi kvalitní beci. Útočník Meszároš působil také velmi dobře a vzhledem k tomu, že se Tomáš Stráský nedá před ligopu asi dohromady, mohl by být Meszároš velmi vítanou posilou. Z těch mladších hráčů udělal v přípravě největší kus práce Jasanský, jenž si říká o možné místo v základní sestavě. Ondrášek dnes zahrál nad očekávání a společně s Dolejšem jsou pro mě také příjemným překvapením. Hodně slibuje i Marián Timm. S těmito mladými hráči chceme pracovat, je to součást naší koncepce. Musím říct, že o základní jedenáctce už mám v podstatě jasno. Ještě záleží na tom, jak se mí svěřenci vypořádají se zraněními.