Ani prosluněné letní podmínky fotbalistům Dynama k vítězství nepomohly. S rumunským týmem Otelul Galati prohráli 1:2. Jediný gól Jihočechů vsítil hned v úvodu druhého poločasu po skrumáži v pokutovém území Pecka.

Přestože trenér Dynama těsně před výkopem rumunského týmu své svěřence upozorňoval na rychlou rozehrávku, musel brankář Pavel Kučera hned v 1. minutě předvést jeden ze svých skvělých zákroků, když zneškodnil po centru z pravé strany zakončení na zadní tyči stojícího Eleka. Jihočeši se záhy dostali pod tlak soupeře a jen velmi těžko se jim dařilo míč protlačit na polovinu rumunského celku. První zajímavější šance Dynama přišla po deseti minutách hry, kde Otepkův přímý kop z dobré pozice ale zastavila zeď rumunského týmu.

Zkušený budějovický středopolař si reputaci málem napravil o dvě minuty později, jeho přízemní střela ale nenadělala brankáři Grahovacovi větší problémy. I v dalších minutách byli ale aktivnější hráči z východu a svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého se jen velmi obtížně dostávali do míst, která by byla pro soupeřovy obránce nebezpečná. Závěr prvního poločasu byl přesto velice zajímavý. Ve 38. minutě kopal přímý kop Otepka, jehož centr zkoušel akrobaticky přes hlavu poslat na soupeřovu bránu Černák, míč mu ale nesedl a brankář Grahovac tak zasahovat nemusel.

O dvě minuty později bylo ale zle před budějovickou bránou. Jarabica s Laštovkou trochu zbytečně zastavili v pokutovém území jednoho z protihráčů a rakouský sudí nekompromisně odpískal oprávněný pokutový kop. Kapitán Giurgiu střílel k pravé tyči, kde ale zasáhl výtečně Kučera! Ve zbytku poločasu se ke střele dostal ještě Jasanský a po centru Pecky také hlavičkující Sedláček. Ani jednomu z hráčů Dynama ale nebylo přáno skórovat, a tak první pětačtyřicetiminutovka skončila 0:0.

Vstup do druhé půle vyšel fotbalistům Dynama na výbornou. Hned ve 48. minutě se po několika tvrdých soubojích ve vápně Galati nejlépe zorientoval Luboš Pecka, který v těžké pozici tísněn protihráči protlačil míč za záda brankáře Grahovace - 0:1. Z vedení se ale Jihočeši dlouho neradovali. Hned o čtyři minuty později se do střelecké pozice prodral Gabriel Paraschiv, jeho první střelu sice dokázala obrana odrazit zpět do pole, na následnou druhou ránu byl ale brankář Křížek už krátký.

To ale nebylo ještě vše. O pár desítek vteřin později předvedli fotbalisté rumunského týmu krásnou kombinaci na jeden dotek a Laurenţiu Iorga neměl problém podruhé v krátkém sledu překonat budějovického brankáře - 2:1. V dalším průběhu utkání se ani jedno z mužstev již tolik neprosazovalo, když se pak v 70. minutě po centru Jasanského nedokázal hlavou prosadit rekonvalescent Zdeněk Ondrášek, skončilo utkání v rakouském Traunu vítězstvím Otelul Galati.

Fotogalerie

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Podobně jako Vaslui se i tento soupeř ukázal jako velmi kvalitní tým. Jenom se potvrdilo, že Rumuni jsou rychlí a technicky velmi dobře vybavení. Moc mě mrzí, že jsme dokázali přečkat pokutový kop, následně na začátku druhého poločasu vstřelíme gól, jenže pak si hned o dvě minuty necháme vstřelit gól na 1:1. Prakticky hned poté jsme dostali i druhý gól a ač jsme se snažili, tak jsme vyrovnat nedokázali a z tohoto zápasu odjíždíme s prázdnou. Určitě nám ale tento zápas ukázal mnoho nového a před startem ligy máme na čem pracovat."