Další nerozhodný vásledek si na své konto připsali fotbalisté Dynama České Budějovice. V domácím prostředí na Střeleckém ostrově remízovali s Viktorií Plzeň 1:1. Přitom se pro Jihočechy zápas vyvíjel velmi dobře a již od třinácté minuty vedli díky brance Sedláčka. Hosté ale ve druhém poločase hodně zabrali a odměnou jim bylo vyrovnání díky výstavní ráně Lecjase.

Kouč Dynama Pavel Tobiáš se musel opět obejít bez tradiční opory Tomáše Hunala, který je po operaci kolene ještě několik týdnů mimo hru. K dispozici byl naopak Michael Žižka, který nedohrál zápas v Mladé Boleslavi. Fotbalisté z jihu Čech začali duel se svým západočeským rivalem s velkou chutí a byli to právě oni, kdo diktovali tempo hry.

Naopak kouč hostů Pavel Vrba tak trochu ze zoufalostí nad jarním ofenzivním trápením svého týmu nevěděl kudy kam a k velkému překvapení nasadil do útoku dvacetiletého ligového debutanta Antonína Presla.

Jihočeši začali velmi aktivně a v úvodních minutách diktovali tempo hry. Do už tak pošramoceného plzeňského sebevědomí zasadil další tvrdou ránu brankář Daněk, který dnes nastoupil ke svému druhému jarnímu utkání. Ve 13. minutě trestuhodně neudržel rohový kop a dorážející Tomáš Sedláček s úsměvem na tváři otevřel do odkryté brány skóre zápasu.

Na hosty padla obrovská psychická deka. Domácí brankář Kučera zůstával prakticky bez práce, zaměstnaly ho snad jen tři ostré centry, které raději vyboxoval mimo vápna. Naopak Jihočeši hojně využívali otevřené plzeňské obrany, ale ve finální fázi jim chybělo více klidu. Třeba Sedláčkovi, který ve 37. minutě v nadějné pozici špatně trefil balon.

To už hosté hráli bez mladíka Presla, kterého Vrba nahradil Tatanašvilim. A ofenzivu se mu opravdu povedlo rozhýbat. Do druhé půle vstoupila Plzeň jako vyměněná a ve 48. minutě mohlo být vyrovnáno. Krbeček se po pěkné Tatanašviliho přihrávce šikovně protáhl mezi domácími stopery, ale v tísni mířil těsně vedle.

Za tři minuty už ovšem Západočeši slavili. Horváth z přímého kopu místo střely přiťukl rozběhnutému Janu Lecjaksovi a reprezentant do 21 let nádhernou střelou trefil horní roh Kučerovy branky. Osmnáctiletý obránce zaznamenal první ligový gól v kariéře.

Obraz hry se najednou otočil. Jihočeši byli jako opaření, nemohl jim ani příchod tradičního žolíka Hudsona. Plzeň cítila, že má na víc než na bod a pustila se do dalšího útočení. Blízko druhé brance byl nabuzený Lecjaks, který v 65. minutě po Kolářově přihrávce přízemnou střelou jen těsně minul.

Největší šanci rozhodnout zahodil střídající Rezek, jehož tři minuty před koncem krásně našel Horváth, ale vyběhnutý Kučera zachránil domácímu týmu remízu. Oba soupeři si rozdělili body popáté za sebou.

Kučera Miroslav (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Remíza byla spravedlivá. V prvním poločase jsme byli hlavně zásluhou soupeře lepší. Plzeň se pod dojmem těch předchozích výsledků nedostávala do hry, chyběl jí pohyb. Ale jak prohrávala, tak se uvolnila. To byl důležitý psychologický moment, hráči věděli, že nemají co ztratit. Postupně se začala projevovat vysoká individuální kvalita hostujících hráčů, kteří jsou na naši ligu nadprůměrní. Měli jsme plno práce je eliminovat. Dostali jsme se do protiútoků, ale nebyla tam ta přesnost. Plzeň si bod zaslouží, ve druhém poločase předvedla, že je to mužstvo nejméně do horní poloviny tabulky."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Samozřejmě před zápasem jsme chtěli tři body, ale vzhledem k vývoji utkání bod beru. Rozdělil bych to na dvě části. Domácí zaslouženě vedli 1:0, naše hra byla bojácná a velice komplikovaná v útoku. Ztráceli jsme balony a soupeř vedl velice lacinou brankou. Takové branky dostává jen Plzeň. "