České Budějovice v rámci osmifinále MOL Cupu na domácím hřišti přivítaly severočeský Jablonec a nepovedené výsledky z ligy chtěly odčinit postupem mezi nejlepší pohárovou osmičku. To se ovšem Jihočechům nepovedlo. O výsledku nerozhodného utkání ve druhém poločase rozhodla vlastní branka českobudějovického obránce a Dynamo tak po prohře 2:1 v letošním ročníku MOL Cupu končí.

V úvodních minutách utkání přišli s první vážnější akcí hosté. Ti zahráli rohový kop nakrátko a na jeho konci byl Hurtado, který hlavičkoval těsně vedle. V 7. minutě se s dobrou akcí ukázalo také Dynamo, Osmančíkův centr z levé strany si našel Adediran, který hlavou posunul ještě na Čermáka, ze závaru v jabloneckém pokutovém území branka ovšem nepadla. V dalších minutách se hrál fotbal s nebezpečnými akcemi na obou stranách, nejprve se jen těsně neprosadil Adediran, poté na druhé straně Štěpánek. Ve 38. minutě už ovšem jablonečtí fotbalisté skórovali, Martin Králik srazil ve vápně Čanturišviliho a následný pokutový kop proměnil Miloš Kratochvíl. Netrvalo to ale dlouho a bylo srovnáno! Adediran si našel míč na pravé straně hřiště, poslal střílený balon do vápna a Pavel Osmančík srovnal na 1:1. Do poločasové přestávky se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé půli se hrál opatrný fotbal, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Hře nepomáhal ani hustý déšť, který se spustil už na konci prvního dějství. I přesto se ale v 57. minutě podařilo Jablonci vstřelit branku na 2:1. Severočeši šli do rychlého brejku, po kterém z pravé strany do vápna odcentroval Pleštil. Jeho pobídku vyrazil Janáček, ovšem pouze do nohou Matouše Nikla, od kterého balon putoval do sítě. V 62. minutě se do velké šance dostal Adediran, který udělal kličku gólmanovi Fendrichovi, trefil ovšem pravou tyč jablonecké branky. I tak by ale gól kvůli těsnému ofsajdu neplatil. Jihočeši se v závěru utkání snažili o vyrovnání, ale marně. S Jabloncem padli 1:2 a pohárová cesta pro ně skončila v osmifinále.

Domácí trenér Tomáš Zápotočný: „Dnes jsme dostali laciné góly, jsme z toho smutní. Dali jsme si vlastní gól, je to i nešťastná shoda náhod. Chtěli jsme postoupit, chtěli jsme, aby si kluci zlepšili sebevědomí. Bohužel se to nepodařilo. Budeme ale pracovat dál."