3. kolo Poháru FAČR se stalo konečnou stanicí pro fotbalisty Dynama České Budějovice. Jihočeši bez několika opor podlehli pražským Bohemians 1905 na jeho hřišti 0:2, když se o branky postarali už v první půli Mosquera a Rada.

V sestavě Dynama chyběly opory Lengyel, Klesa nebo Machovec, pouze na lavičce zůstali Křížek, Hora, Benát nebo Volešák. Některé hráče základní sestavy šetřili i domácí, kteří však měli lepší vstup do zápasu. V 9. minutě centr Bartka do vápna Lietava ještě netrefil, ale důrazný Jhon Mosquera na zadní tyči poslal ve skluzu míč do sítě. Kolumbijec Mosquera byl i u další zajímavé příležitosti v 25. minutě, ale po centru Šírla poslal míč tentokrát pouze do boční sítě.

Následně zahrozili i Jihočeši, ale Škoda pálil v tísni nad branku. A tak přišel druhů gól klokanů. Ivan Lietava vybojoval na Podstavkovi zdánlivě ztracený míč, předložil jej Jakubu Radovi, jenž ho poslal do poloodkryté branky. Krátce před poločasem mohlo Dynamo snížit, ale Funda zaváhání Cseha nevyužil a trefil jen bránícího stopera Brabce. Bohemians tak měli k dispozici o poločase dvoubrankový náskok.

I po pauze měli domácí mírně navrch, akrobatické zakončení Lietavy zlikvidoval Fryšták. Aktivní Mosquera měl na noze další gól, když se k němu odrazil míč po zblokované střele Bartka, ale kolumbijský záložník tentokrát mířil nepřesně. Brankář Fryšták se musel činit i při pokusech střídajícího Mikuše nebo Lietavy, ale obě dělovky dokázal vyrazit do bezpečí. Aktivní Lietava se gólu v sobotním podvečeru prostě nedočkal, v závěru mu velkou šanci zmařili stopeři Jihočechů, záhy ho vystřídal Hubínek. Dynamo tak v poháru po prohře 0:2 končí.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Měli jsme i během reprezentační pauzy a zachovali jsme si zápasový rytmus, což je v pořádku. Přijeli jsme v hodně okleštěné sestavě, kdy se nám úplně rozpadla obrana. Zranění nebo nemocní jsou Machovec, Lengyel a Klesa. Rozhodl jsem se, že dostanou šanci hráči z lavičky, aby ukázali, zda mají na základní sestavu. Podle výsledku se dá říct, že ne a musím říci, že mě řada hráčů nepřesvědčila, že by mohli nastoupit v základní sestavě. Domácí zápas vyhráli zcela zaslouženě. Prohrát 2:0 není ostuda, ale byli jsme málo nebezpeční. Oba góly jsme dostali po strašných individuálních chybách a své šance na konci poločasu a na konci zápasu jsme naopak neproměnili. "