Fotbalisté Dynama České Budějovice se vrátili zpět na vítěznou vlnu, když v domácím prostředí na Střeleckém ostrově jasně přehráli Frýdek-Místek v poměru 3:0. Jihočeši byli v celém průběhu zápasu jasně lepší a vedle tří branek si vytvořili i velké množství dalších gólových příležitostí.

Kouč Dynama Hoftych udělal oproti poslednímu utkání tři změny. V brance se letos poprvé představil Křížek, na levém kraji obrany Hanzlík nahradil Machovce a na hrot se místo Linharta postavil Kalod. Úvod duelu patřil jednoznačně Jihočechům, kteří nepouštěli soupeře ani k sebemenšímu ohrožení Křížkovy svatyně. Odměnou za aktivitu v úvodu byla vedoucí branka v 10. minutě, kdy po rohu napálil míč Hašek, brankář míč pouze vyrazil a důrazný Roman Lengyel dopravil míč za brankovou čáru.

Navýšit vedení černobílých mohl po čtvrthodině Vyskočil, ale v úniku nechal vyniknout gólmana Prepsla. Dynamo pokračovalo v tlaku. Po sérii rohů se do vzduchu zavěsil Vyskočil, ale ani tentokrát neuspěl. Jihočeši už z tlaku do konce poločasu další branku nevytěžili, tudíž odcházeli do kabiny s jednobrankovým náskokem.

I po změně stran pokračoval tlak domácích. Svojí střeleckou smůlu neprolomil Vyskočil, který osamocený na malém vápně netrefil balon ideálně. Ve střehu musel být i Zdeněk Křížek, jehož pozornost prozkoušel Vrťo. Druhá branka padla po hodině hry a byla dost kuriózní. Po pěkné akci táhl Klesa míč z levé strany, nacentroval do vápna, kde si v souboji s Poliačkem srazil míč do vlastní branky obránce Tiago Silveira.

Dynamo nadále hýřilo aktivitou a mělo další šance. Klesa s Poliačkem připravili další tutovku pro Vyskočila, který sám před Prepslem znovu selhal. Domácí středopolař se dočkal v 76. minutě. Po standartní situaci napálil míč někam k rohovému praporku Hašek, ale trefil přesně nohu Martina Vyskočila, který ho poslal neomylně do sítě, a snad protrhl svou střeleckou smůlu. Závěru utkání už Jihočeši zkušeně dohráli a mohli ještě vedení zvýšit, ale Wermke si sám před brankářem neporadil. Přesto si Dynamo připsalo do tabulky tři body za hladkou výhru.

Jarolím Lukáš       1         1
Poliaček Pavol (76.)           4 1 1 2 13.
Vyskočil Martin (87.) 1   6 2     1   3
Klesa Michal (81.)             2   1
Kalod Richard       1     2 4 7
Benát Petr (76.)       1
Wermke Roman (81)     1
Němec František (87.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Vstoupili jsme do hry agresivně a dotlačili jsme tam první důležitý gól. Po něm jsme se uklidnili a nervozita opadla. Vstřelili jsme šťastné branky, ale neproměnili jsme naopak jasné příležitosti. Jsem spokojený s výhrou i předvedenou hrou."

Milan Duhan (trenér Frýdku-Místku): "Od začátku utkání bylo vidět na domácích větší odhodlání a tahali jsme za kratší konec. Dynamo postupem času ukazovalo větší kvalitu, pomohla mu úvodní branka. Výhra soupeře mohla být vyšší."