Fotbalisté českobudějovického Dynama v prvním ostrém testu před novým ročníkem Gambrinus ligy podlehli Žilině 0:3. Zápas se odehrál v Rakousku za velkého vedra a trenér Cipro vyzkoušel hráče na různých postech.

SK Dynamo České Budějovice po utkání v Lažištích poprvé nastoupil proti těžkému soupeři a se slovenským mistrem Žilinou prohrál 0:3. Trenér Cipro zkoušel i novou tvář. V útoku odehrál sedmdesát minut Miroslav Markovič. Všechny góly byly po standardních situacích. Jako první zahrozilo Dynamo po rohovém kopu. Centr Otepky ale nedokázal Rýdel zastavit na hrací ploše a tak z akce sešlo.

První velkou šanci utkání měla Žilina v 19. minutě, když po pěkné souhře žilinských hráčů tečoval Paur balon na vnější tyč. Na hráčích Dynama bylo znát, že jde o jejich první zápas s těžkým soupeřem a k ohrožení branky Žiliny se moc nedostávali. Skóre otevřel Ricardo Nunes ve 27. minutě po centru Barčíka z rohového kopu. Nunes sice není vzrůstem typ, který by mezi hráči vyčníval, ale i tak si dokázal najít ideální prostor pro svou hlavičku – 1:0.

I v dalších minutách se musela obrana Dynama hodně činit. Po půlhodině hry odhlavičkoval míč po dalším rohu Barčíka z brankové čáry Brezinský. Další šanci měli Jihočeši. Stejně jako u prvního rohu centroval Otepka na Rýdela, který hlavičkoval nad břevno. Ve 36. minutě skórovala Žilina podruhé, když se opět po rohovém kopu od Barčíka trefil Jakub Paur – 2:0.

Zbytek poločasu se odehrál bez větší šance. O poločase trenér Cipro poslal na hrací plochu Řezníčka a Němce, kteří nahradili Klesu a Otepku. Jihočeši mohli snížit v 55. minutě a prosadit se mohl zkoušený útočník Markovič. Z vyložené šance ale branku přestřelil. Následovaly postupně další série střídání, ve kterých místo Daňka nastoupil Křížek a dále Hovorka, Sláma a Jenne nahradili Rýdela, Markoviče a Brezinského.

Třetí gól dala Žilina v 62. minutě, kdy se trefil nejlepší hráč utkání Miroslav Barčík - 3:0. O pár minut později ještě nastřelil českobudějovickou tyč Angelovič. Na druhé straně mohl snížit Řezníček, ale ještě před možným zakončením ho zastavil zdvižený praporek. V závěru kopalo Dynamo roh, který zahrával Rakovan. Žilina se ale ubránila a uhájila tak čisté konto. Trenér Cipro točil několik hráčů na různých postech a například v obraně si zahrál Klesa, či v záloze Řezníček a Němec.

V dalším přátelském utkání se Dynamo střetne v pondělí 25. června s Kluží.

František Cipro (trenér Dynama): "Žilina je samozřejmě úplně jinde. Je to slovenský mistr a bude hrát kvalifikaci o Ligu mistrů. V kádru již nemají žádného českého hráči, vede je navíc nizozemský trenér, který má k dispozici hodně široký kádr. Kádr je široký, ale jsou tam samí výborní fotbalisté. To ale vůbec nemění nic na tom, že prostě nesmíme dostat v zápase tři góly z rohů. Takovéhle zápasy jsou ale svým způsobem dobrým měřením sil. Hráči alespoň vidí, v jaké rychlosti se dnešní fotbal hraje."