Českobudějovické Dynamo poprvé v sezoně prohrálo, když doma nestačilo na Plzeň. Jihočeši podlehli Viktorii vysoko 0:4, když už ve 2. minutě se trefil Řezník, po čtvrthodině přidal druhý gól Chramosta a krátce před poločasem skóroval Kolář. Po změně stran ještě přidal druhý gól Chramosta.

V sestavě Dynama chyběl kromě avizovaných absencí ještě Klesa, v sestavě ho nahradil Novák. Jihočechům se nepovedl vstup do zápasu. Už ve druhé minutě totiž centr Petržely neodkopl Machovec a pohotový Radim Řezník poslal míč do sítě. Plzeň měla převahu a měla míč častěji na kopačkách. Psala se sedmnáctá minuta, kdy padl druhý gól. Hořava vyslal do úniku Jana Chramostu, jenž křížnou střelou překonal Křížka. Domácí byli jako opaření, takový úvod zápasu si rozhodně nepředstavovali.

Jihočeši se před takřka šesti a půl tisíci diváky probudili až před poločasem, kdy z levé strany rozehrál standardku Machovec, překvapil brankáře Bolka přímou střelou a trefil tyč. Jenže nadšení domácích utnul ještě do poločasu Daniel Kolář, který po dalších zmatcích v domácí obraně využil přihrávky Procházky a z malého vápna překonal Křížka potřetí.

Třetí branka sebrala Jihočechům veškeré naděje. Plzeň nadále držela míč a nepouštěla domácí do žádných šancí. V 59. minutě navíc Viktoria utekla do přečíslení pět na tři, Kolář posunul míč doleva na Limberského, ten šajtlí přes celé vápno našel volného Jana Chramostu, který z voleje překonal Křížka počtvrté. Záhy mohl snížit Volešák, ale jeho trestný kop šel několik decimetrů vedle.

Svěřenci Dušana Uhrina mohli přidat i další gól. Další rychlý brejk táhl střídající Vaněk, poslal míč do kapsy za Lengyela na Tecla, jeho střelu do prázdné branky vyškrábl z brankové čáry skvělý Křížek. Záhy pálil z pravé strany znovu Vaněk, ale Křížek byl na místě. Zbytek zápasu se před výbornou kulisou takřka vyprodaného Střeleckého ostrova už jen dohrával. Plzeň porazila Dynamo 4:0.

Hála Jan 15 2.277 27,36       5/3

Luboš Urban (trenér Dynama): "Těžko se mi to hodnotí. Máme velkou marodku a postavili jsme to nejzkušenější, co máme. Na něco se týden připravujeme a v 16. minutě je po zápase. Pak jsme se trošku zvedli, ale neměli jsme štěstí při Machovcově standardce. Následně ještě do poločasu dostaneme třetí gól a je po zápase. Po změně stran jsme se patnáct minut drželi, ale opět chybujeme na polovině soupeře a Plzeň využila přečíslení. Neděláme z toho tragédii, takové zápasy se nám ještě stanou."

Dušan Uhrin ml. (trenér Plzně): "Chtěli jsme vyhrát a kontrolovat hru. Budějovice mají vysoké hráče a dobré standardky. Od začátku jsme hráli to, co jsme chtěli. Přežili jsme závar na konci první půle a ještě v nastavení přidali třetí gól. Pak už jsme kontrolovali hru. Měli jsme šance, některé z nich jsme proměnili. Jsem rád, že jsme udělali tři body a neuteklo nám čelo tabulky."