Fotbalisté Dynama České Budějovice dosáhli na Andrově stadionu v Olomouci dobrého úspěchu, když v duelu s tamní Sigmnou remízovali 0:0. Jihočeši podali velmi koncentrovaný výkon a domácí mužstvo pustili jen do minima šancí a zároveň si několik dobrých příležitostí vytvořili. V ligové tabulce si tak Jihočeši připsali první bod, který budou chtít potvrdit již tuto neděli v domácím duelu s Brnem.
Trenér František Cipro udělal oproti úvodnímu zápasu první ligy v základní jedenáctce dvě změny, když nechal pouze na lavičce náhradníků dvojici Skála, Svátek, místo nichž se na hřišti od úvodních minut objevili Homoláč s Volešákem. Karel Poborský se opět vrátil na svůj post na pravém kraji zálohy a veprostřed ho nahradil právě Volešák.

Olomouc zahájila utkání velkým náporem, do vyložených šancí se ale přes pozornou obranu Dynama dostávala jen velmi těžko. V úvodní pětiminitovce zakončovali Kaščák s Hubníkem, ani jeden ale mezi tři tyče nezamířil. Aktivně hrající Onofrej připravil v 11. minutě dobrou příležitost opět pro Kaščáka, ten ale v rozhodující chvíli o míč přišel a k zakončení se nedostal. Velká šance Dynama přišla v 17. minutě - tečovaná hlavička Volešáka skončila na břevně a k Balážovi se blížící odražený míč odvrátil v poslední chvíli jeden z obránců. V téže minutě střílel na druhé straně Kaščák, gólman Filipko byl ale na místě. V 25. minutě se v gólové pozici ocitl Michal Hubník, sám před brankářem Filipkem ale na okamžik zaváhal a budějovický gólman jeho tvrdou střelu bravurně zneškodnil. O dalších osm minut později měl po efektivním zpracování gól na kopačce středem hřiště nabíhající Plocek, střela mu ale nesedla a brankář Lovásik šťastně míč vyrazil. V poslední pětiminutovce první půle stříleli ještě Chmelíček s Onofrejem, ani jeden se ale gólově neprosadili. V samém závěru první pětačtyřicetiminutovky střílel domácí Rýdel, ani on ale na pozorného Filipka nevyzrál a skóre se již neměnilo.

Zatímco v prvním poločase byla k vidění zajímavá podívaná s několika dobrými šancemi, druhá část hry byla o poznání klidnější a brankových příležitostí se rodilo jen velmi málo. Aktivní Onofrej se snažil ve spolupráci s Chmelíčkem a Michalem Hubníkem tvořit hru Olomouce, významnější příležitost ale přišla na druhé straně hřiště, kde se v 62. minutě technickým pokusem zastřeloval Poborský. O tři minuty později se do šance dostal po přihrávce Hubníka Chmelíček, ve skluzu ale budějovického gólmana nepřekonal. Mírné zvýšení kreativity olomouckého týmu přišlo po příchodu Brazilce Melinha, ani on ale nepřispěl k tomu, aby domácí svého soupeře zatlačili a hra se odehrávala především ve středu hřiště. Nepříjemnost pro Dynamo přišla v 76. minutě, kdy musel být kvůli zranění střídán Baláž. V samém závěru zápasu se trenér Palička odhodlal ke hře na tři obránce, avšak ani tato taktická změna nevedla ke zvýšení aktivity a zápas se již spíše dohrával. Po skončení zápasu byli o poznání spokojenější fotbalisté Dynama, kteří vybojovali na hřišti soupeře první letošní bod...

Muž zápasu

Miroslav FILIPKO - Po nevydařeném zápase s Libercem dokázal budějovický brankář opět své kvality a v duelu s Olomoucí se značnou měrou podílel na bodovém zisku. Střely ze střední vzdálenosti bezpečně vyrážel mimo pokutové území, centrované míče schovával do rukavic a předvedl i několik výborných zákroků. Nejvíce práce měl v 25. minutě, kdy si skvělým zákrokem poradil s gólovou střelou Michala Hubníka. Předtím ještě pohotově zasáhl proti střele Kaščáka a když se Michal Hubník neprosadil ani v 66. minutě, udržel budějovický gólman první nulu letošní sezony.
Tři nejlepší hráči zápasu: Onofrej - Filipko, Horejš

Vlastimil Palička: "Remíza je zasloužená jen proto, že jsme nedali branky. Hlavně v prvním poločase jsme se snažili tlačit do pokutového území, hrát přímočaře, zakončovat i střílet, bohužel jsme nevstřelili gól. Hráčům nemůžu upřít snahu, ale v koncovce nám chybělo více důrazu a šikovnosti. Takový Michal Hubník měl spoustu situací, ze kterých by se jindy prosadil."

František Cipro: "Bod je bod, ale přijeli jsme sem vyhrát. Měli jsme k tomu šance, myslím, že těch vyloženějších i více než domácí. Na druhou stranu je nutno vidět, že i my jsme mohli inkasovat hlavně v úvodu. V zápase jsme chtěli zahustit střed a dali tam hráče, kteří jsou na to typově vhodnější. Karel Poborský se vrátil na svou stranu, ale tím není řečeno, že by v dalších zápasech nemohl znovu nastoupit ve středu zálohy."