Týden po špatném výkonu v Drnovicích prohrálo Dynamo i doma s průměrným Jabloncem. V první části utkání byli Jihočeši aktivnější, bohužel ale paradoxně po třiceti minutách prohrávalo díky brance Čížka 0:1. Ve druhé části hry byla na straně domácích znát značná nervozita, která byla důsledkem konečné prohry 0:1.
Jihočeši přitom nezačali vůbec špatně, ba naopak. Svého protivníka od začátku zápasu zatlačili a svojí hrou ho donutili pouze k odkopávání míčů. Hned ve 4. minutě se uzdravený Pončák pokusil vystrašit Špita, ale severočeský gólman si s centrem hravě poradil. O dvě minuty později zakombinovali Dvořák s Leštinou, následně Gruber přenechal balon Lafatovi, jehož střelu Špit lapil. O dalších šedesát sekund zkoušel své štěstí Vozábal, ale jablonecká defenziva si s jeho pokusem bezpečně poradila.

Budějovice přidaly do hry nejen aktivitu, ale také více důrazu a agresivity. To se potvrdilo v 7. minutě, kdy Pončák vydřel zdánlivě ztracený míč, ale jeho snaha vyšla nakonec naprázdno. V 9. minutě se poprvé představili na domácí polovině také Jablonečtí. Dvojice Smíšek-Klapka se hnala do útoku, po rohovém kopu se do střely opřel Loučka, ale zblokovaná rána k Filipkovi nedolétla. O chvilku později vyprodukovali před šestnáctkou efektní narážečku Vozábal a Gruber, ale nic z toho nebylo. V 15. minutě si akci zopakovali, ale Gruber tentokrát pálil s tečí nad Špitovu svatyni.

Českobudějovické Dynamo si vypracovalo ze sílícího tlaku nespočet rohových kopů, které však k větší šanci nevedly. Standardní situace se naskytla v 17. minutě, Vozábal ale přestřelil. Ve 23. minutě podnikli další ojedinělý nájezd hostující fotbalisté. Weber vypálil z dobré šance, kterou vyrazil pozorný Filipko, načež Smíškovo doklepnutí nebylo uznáno kvůli ofsajdu. O minutu později se do rány vložil Dvořák a jeho krásná dělovka svištěla vedle pravé tyče. Chvíli nato se neujal další nepovedený pokus Loučky, Gruberova pumelice taktéž nenašla místo mezi třemi tyčemi.

Českobudějovické Dynamo bojovalo na hranici svých možností, kombinovalo, důrazně napadalo, přesto se ve 34. minutě dočkalo nemilosrdného trestu. Čížek pronikl domácí obranou a nekompromisním zakončením poslal hosty do vedení – 0:1. Zaskočení Jihočeši se ale okamžitě oklepali. Ve 38. minutě připravil Kulič šanci pro Lafatu, ten ale pálil metr vedle brány. Jabloneckou tvrz poté nerozbořilo ani Vozábalovo přiťuknutí na Kuliče, do šaten se tak šlo za stavu 0:1 pro domácí hráče.

Po přestávce se mohlo černobílým značně přitížit. Leština v minutě dvanácté dokázal zabránit nebezpečnému centru, po kterém se již natahoval střídající Šenkeřík. Jihočechům štěstí nepřálo ani v 53. minutě, kdy se po rohovém kopu chytal za hlavu Homoláč, jeho hlavička směřovala metr vedle tyče. V 56. minutě zase „vycenila zuby“ jablonecká družina. Klapka se nebojácně probil domácí šestnáctkou a brankář Filipko se musel hodně natahovat.

Jablonec se po přestávce dostával více do hry, bitvu ve středu pole střídaly rychlé brejky, do budějovického týmu se naopak vkrádala sílící nervozita. V 58. minutě nevyšla standardní situace Vozábalovi, pak Kuličovu přihrávku nezužitkoval Pončák. V 62. minutě pálil nepřesně také Grznár. Na kopačkách domácích fotbalistů se začala objevovat také křeč s blížícím se závěrem.

V 73. minutě mohl Jablonec definitivně rozhodnout utkání, ale Michálek nepřihrál dobře v rodícím se úniku. Místy až křečovitou hru domácích se pokusil vytrhnout Kulič, ale ze slibné příležitosti se netrefil. O tři minuty později měl na svých bedrech vyrovnání střídající Myšák, ale Špit gól nedopustil. V 90. minutě zahrával pokutový kop za hraní rukou hráče jabloneckého mužstva Lafata, jenže Špit se předvedl parádním zákrokem. Poslední příležitost domácích tak zůstala nevyužita, což dokonale symbolizuje prozatímní sezonu jihočeského celku. Na konci zápasu chtěl ještě pojistit vítězství na rozdíl dvou branek Michálek, ale minul pouze levou tyč.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava