Fotbalisté Dynama České Budějovice zápas 9. kole SYNOT ligy v domácím prostředí nezvládli, když doma na Střeleckém ostrově prohráli s 1.FK Příbram vysoko 0:3.

Do zápasu proti Příbrami nemohli nastoupit kvůli dohodě klubu Ladislav Volešák a distancovaný Jan Vošahlík. Absence obou důležitých fotbalistů byla znát hned od úvodních minut a překvapivě to byli hlavně hosté z Příbrami, kteří určovali tempo hry. Jihočeši se sice také dostávali často k balonu, jenže jejich kombinace kazily velké nepřesnosti. První střelecký pokus v zápase si připsal ve 13. minutě hostující Zeman, jeho rána ale mířila vedle Křížkovy brány. Fotbalisté Dynama nedokázali navázat na dobrý defenzivní výkon ze zápasu proti Jablonci a poprvé inkasovali ve 27. minutě, když Zeman poslal centrovaný balon na pravou stranu na Josefa Hnaníčka, který z velkého úhlu propálil budějovického gólmana - 0:1!

O čtyři minuty později mohlo být pro Dynamo ještě hůře. Tomáš Pilík vyslal do velké šance Martina Filla, kterému ale do gólového zakončení obětavě skočil Michal Klesa. Jihočechy inkasovaná branka hodně rozhodila a výsledkem byly žluté karty pro Kaloda a Herzána kvůli přehnaně vysoké agresivitě v osobních soubojích. Naopak hosté hráli ve velké pohodě a z formovaného defenzivního bloku vyráželi k nebezpečným protiútokům. Do konce poločasu se ale již diváci šance nedočkali a do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Po poločasové bouřce v kabině Dynama se bohužel pro budějovický celek obraz hry příliš nezměnil. Také v úvodu druhého poločasu byli hosté fotbalovější, nebezpečně kombinovali a domácím prakticky nic nedovolovali. V 55. minutě byl navíc ve velmi dobré palebné pozici aktivní Zeman, gólman Křížek se ale zaskvěl dobrým zákrokem a míč vyrazil na roh. Jen o čtyři minuty později to ale bylo již 0:2, když defenziva Jihočechů nechala na holičkách brankáře Křížka. Ten dokázal zneškodnit dvě nebezpečný střely, na dorážku Martina Suse byl ale již krátký.

Snížit na rozdíl jediné branky mohl ze standardky v 68. minutě Machovec, jenže brankáře Boháče překonat nedokázal. Prakticky z protiútoku se ale radovali hosté a znovu to byla situace, kdy brankáři Křížkovi nepomohla obrana. Střelu Martina Krameše totiž dokázal budějovický gólman s vypětím sil vyrazit před sebe, odkud velmi pohodlně zvýšil na 3:0 pro hosty exbudějovický Jakub Řezníček. O výsledku tak bylo prakticky rozhodnuto a na konečném stavu nic nezměnily ani dvě obrovské šance Richarda Kaloda. Ty zůstaly nevyužité a Příbram si tak z jihu Čech odvezla zasloužené tři body za vysoké vítězství 3:0.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Výsledek je pro nás obrovské zklamání. Na utkání jsme se připravovali, přesně tímhle stylem se prezentovala Příbram před týdnem v Jihlavě. Věděli jsme, že bude hrát ze zahuštěného bloku a chodit do otevřené obrany. Soupeř nás ale předčil úplně ve všem a nejvíc nás zlobila čtyřka Pilík, Fillo, Zeman, Řezníček. Utkání dala ráz první branka, kdy Zdeněk Linhart udělal strašnou chybu a ztratil míč. Byl to zkrátka výbuch po všech stránkách. Musíme si zápas rozebrat a pokusit se to odčinit. Tohle byl náš nejhorší výkon v sezoně."

Pavel Tobiáš (trenér Příbrami): "Věděli jsme o soupeři téměř vše, věděli jsme, kde má silnou stránku a kde slabinu. Důležitý byl první gól, protože jsme si uvědomovali, že České Budějovice mají druhé poločasy horší. Po přestávce jsme už pak dominovali technicky i takticky. Před svým příchodem k mužstvu jsem si říkal, že musíme aspoň jeden ze dvou zápasů v Jihlavě a v Českých Budějovicích vyhrát, abychom udrželi naději. Dvě výhry, které jsme získali, jsou nadstandard."