Trenér Škorpil varoval před utkáním své hráče. Proč? Jihočeši vedli v posledním domácím duelu nad Baníkem po dvaceti minutách o tři branky. Liberečtí fotbalisté si asi nevzali slova svého kouče k srdci. Už v 7. minutě totiž dalekonosnou střelou otevřel skóre Jaroslav Černý. Po obrátce se hosté zlepšili, ale nevyužívali šance. Naopak svým prvním ligovým gólem definitivně rozhodl Stráský.

Domácí začali bez kmenového útočníka Liberce Tomase Radzinevičiuse, který po dohodě klubů do zápasu nenastoupil, velice dobře a už v 8. minutě se dostali do vedení. Do míče se ve vzdálenosti třiceti metrů od branky opřel Jaroslav Černý a jeho skákavá střela překvapila hostujícího brankáře Zlámala – 1:0. Severočeši, kteří nastoupili bez tria Nezmar, Košťál, Jonáš, byli zprvu rychlou brankou Dynama hodně opařeni. Ve 14. minutě mohl zvýšit českobudějovický náskok Peroutka, ale jeho utěšená střela šla mimo. Postupem času se na trávníku rozkoukávali i hosté, ale šance si tvořili aktivnější Jihočeši. Ve 35. minutě si na centr Plocka brousili zuby Mrkvička a po něm i Stráský, ale ani jeden nedokázal v nadějné pozici rázně zakončit. Nakonec dostal do sítě míč po dalším centru Mrkvička, ale byl mu odmáván ofsajd. Aby toho nebylo dost, pár sekund na to znovu hrdina předešlého okamžiku v akci. Českobudějovický útočník vletěl do ospalé obrany hostů a jeho levačka hodně protáhla Zlámala. Hrálo se sice nahoru dolu, ale i tak se šlo za potlesku prokřehlých ochozů poprvé do šaten za jednobrankového vedení domácích.

Dalo se čekat, že hosté budou chtít hrát po obrátce aktivněji. A to se také stalo. V 53. minutě fauloval Peroutka Hodúra a následný přímý volný kop přinesl první velkou šanci Škorpilova celku. Papouškovu střelu sice zastavila zeď, ale míč se odrazil ke zcela volnému Polákovi. Ten v souboji tváří v tvář napálil balon do gólmana Kučery. I přestože Liberec se tlačil více dopředu, mohl pohnout se stavem strakonický rodák Václav Mrkvička. Po vybídnutí Stráským však místo přihrávky lépe postavenému Plockovi volil střelu a to znamenalo nulové ohrožení branky hostů. U balonu byl stále častěji severočeský tým a domácí chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Jenže přišla 69. minuta a druhá bouře oslav v prořídlých tribunách E.ON Stadionu. Mrkvička vysunul do křídla Plocka, ten “z jedničky“ odcentroval do vápna a Tomáš Stráský si hlavou připsal svůj první ligový gól v životě – 2:0. Dynamo pak ještě zahrozilo v 78. minutě Černým, jehož přímý kop musel vytahovat Zlámal. Když se neujala ani střela libereckého Blažka v nastavení, zvítězili Dynamo o dvě branky.

Renan (90)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Tomáš HUNAL - Zkušený stoper opět potvrdil svou top kvalitu a proti Liberci odehrál výborný zápas. Svým důrazným pojetím hry vytvořil s Davidem Horejšem absolutně neprostupnou linii, přes kterou se nikdy z protihráčů v celém průběhu utkání nedokázal prosadit. Počínal si s rutinérským přehledem a po bezchybném odebrání míče dokázal i přesně rozehrávat.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Hunal, Černý, Plocek

František Straka (trenér Dynama): "Jsem rád že jsme to zvládli, protože Liberec je silný a zkušený soupeř. Výborný výkon předvedla celá obrana. Tam to všechno začíná. Máme výbornou stoperskou dvojici a i zbytek týmu nechal dnes na hřišti všechno. Za dnešním výkonem a výsledkem je jen naše tvrdá práce. Často tady po zápasech slyším, že jsme vyhráli díky chybám soupeře, že týmy tady hodně kazí a že nám vítězství spadlo do náruče. Málokdo ocení, že se náš mančaft skutečně zlepšil. Proto svému týmu dávám dnes velkou jedničku."

Ladislav Škorpil (trenér Liberce): "Do každého utkání se vstupuje s nějakou představou a naše představy byly jiné než to, co se od prvopočátku na hřišti dělo. Není žádné štěstí prohrávat trestným kopem hned v úvodu utkání. Zranění Holeňáka šlo proti nám a museli jsme po dvaceti minutách hry střídat ve stoperské dvojici. Ve druhé půli jsme se začali nadechovat k vyrovnání, ale srazil nás druhý gól z rychlého protiútoku."