Fotbalisté Dynama České Budějovice doma na Střeleckém ostrově padli. V televizní dohrávce 3. nestačili na Baník Ostrava a prohráli 1:2. Jedinou branku Jihočechů zaznamenal pět minut před koncem z pokutového kopu Rudolf Otepka.

Po začátku utkání prvních deset minut naznačovalo, že by domácí Dynamo mohlo být aktivnější. Paradoxně však ale jedinou střelu mezi tři tyče vyslal hostující Zawada. Ostravský záložník z rohu velkého vápna protáhl brankáře Daňka, který jeho pokus vyrazil.

Prvního potlesku vlastních tribun se Dynamo dočkalo po deseti minutách, kdy zahrávalo standardní situaci. Diváci se snažili roztleskat stadion, ale nákop Sandra sebral z hlavy Řepky pohotový gólman Buček a se zvyšujícím se rytmem potlesk najednou utichl.

Naopak explosivní reakci měla následně akce na druhé straně hřiště. V malém vápně se dostal k balonu Petr Mach a neomylně zasunul balon za Daňkovo záda. Dostal Baník do vedení a mohl se rozběhnout pod jásající dav zaplněného sektoru hostujících fanoušků.

Petr Mach tak ještě více přitopil pod kotel ostravských fanoušků. Ti byli od začátku pořádně slyšet a nic na tom ani nemuseli měnit. Dynamo se totiž ke kloudné akci nemohlo pořádně dostat. Rýdel buď místo střely volil přihrávku, Rakovan ve snaze ohrozit branku jen trefil protihráče nebo Markovič svojí přihrávkou v rozjíždějícím se útoku žádného spoluhráče nenašel.

Více vzruchu přinesla až situace z 35. min., kdy Otepka vysunul Markoviče a ten po střetu s Frydrychem ve vápně upadl. Jednalo se však o čistý zákrok ostravského obránce a výsledkem byla jen srážka Markoviče s brankářem Bučkem. Nacvičený signál pak předvedli Ostravští. Kukec rozehrál standardní situaci na Greguše, který v osamocené pozici z hranice vápna mířil mimo.

Do druhého poločasu vstoupili lépe Jihočeši a po deseti minutách mohl snížit Pavel Novák, jehož střelu po centru Sandra ale šťastně odrazil jeden z obránců. Mladý budějovický obránce byl v šanci i v 64. minutě, z dobré střelecké pozice po centru Otepky ale zamířil mimo.

S přibývajícími minutami Jihočeši stále více otevírali hru, a to se jim vymstilo v 74. minutě, kdy Řepka nedokázal zkrotit neposedný balon, toho se ujal Davor Kukec a ranou podél vybíhajícího Daňka zvýšil na 2:0 pro Baník.

Domácí fotbalisté pak hru zcela otevřeli, na hrot se přesunul dokonce stoper Lengyel a hrálo se vabank. Jiskřičku naděje vykřesal domácím v 85. minutě Rudolf Otepka, který z pokutového kopu po faulu Frydrycha na Markoviče snížil na 1:2. V úplném závěru pak měli Jihočeši velký tlak, při poslední standardce se do vápna soupeře vydal dokonce i gólman Daněk, avšak k další změně skóre již nedošlo a Ostravy si z jihu odvezla velmi cenné tři body.

Zeba Emir (77.)               1 2
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Cipro (trenér Dynama): "Myslím si, že nás pán bůh trestá za tu Boleslav, kde jsme vedli 2:0 a trestuhodně jsme to promarnili. Dneska jsme si dali vlastně dva vlastní góly. Ostrava až na ty dva góly žádnou šanci neměla. Fotbal jsme začali hrát ve druhé půli, kdy jsme Ostravu dokázali dostat pod tlak. Po standardkách a po centrech jsme tam měli šance, Novák to měl na hlavě, následně i Lengyel. Místo toho, abychom zápas vyrovnali nebo dokonce otočili, dostali jsme takový gól, jaký jsme dostali. Zápas rozhodly dva příšerné góly, ale myslím si, že za výkon ve druhém poločase jsme si alespoň ten jeden bod zasloužili. "

Radoslav Látal (trenér Baníku): "Odvážíme si tři body a jsme spokojeni. Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, snažili jsme se soupeře napadat hodně vysoko. Podařilo se nám navíc vstřelit velice důležitý gól ze standardní situace, na které jsme se připravovali. Chtěli jsme hrát dobře ze zabezpečené obrany a chtěli jsme spoléhat na Milosavljeva, Kukece a Krauta. Pak tam samozřejmě byly nějaké závary, ale snažili jsme se soupeře držet na uzdě, a to se nám dařilo. Do druhého poločasu pak přišel Řezníček, Budějovice hru zjednodušily, dostali jsme se pod tlak. Po chybě Budějovic jsme ale pak dali gól na 2:0 a koncovku zápasu jsme pak zvládli."