První domácí zápas v rámci zimní přípravy fotbalistům Dynama nevyšel. V utkání na Složišti tým vedený trenérem Miroslavem Soukupem prohrál s Příbramí 1:2. Na gól Stratila sice dokázal odpovědět v závěru poločasu Ivo Táborský, po dalším gólu hostů v samém závěru utkání se Jihočeši již neprosadili..

První zápas před vlastním publikem v přípravě sehráli prvoligoví fotbalisté SK Dynamo České Budějovice. V areálu na Složišti přivítali v mrazivém počasí konkurenta v boj o záchranu Příbram. A druhého vítězství v přípravném období se Jihočeši nedočkali.

Zápas začal domácí celek v sestavě s nejnovější posilou Jakubem Horou na kraji zálohy, dvěma hroty Táborským a Řezníčkem a defenzivním hráčem německé národnosti Janem Tauerem, který je v klubu na testech a v průběhu týdne by se mělo rozhodnout, jestli zůstane. Během zápasu si vyzkoušel post stopera, defenzivního záložníka i levého beka.

Ve velké zimě nabídlo utkání divákům, kteří na zápas dorazili ve slušném počtu, ale postupně ubývali, bojovný a svižný výkon, sem tam pohledné akce i nepřesnosti a nedotaženosti, které k přípravnému období patří.

Domácí celek začal zakřiknutěji, ale postupně se prosazoval. Na dlouhou dobu měl největší šanci Hora, který si ve 13. Minutě na zadní tyči vyskočil na centr a hlavou poslal balon mimo. Ve 20. minutě ho v podobné pozici napodobil po trestném kopu novic Tauer a ve 21. minutě měl po pasu Hory velkou příležitost T8borský. Než si ovšem míč na hranici pokutového území srovnal ke střele, zablokovali jeho pokus obránci.

A tak se ke slovu dostali i hosté, když přesně po půlhodině hry tvrdou střelou prověřil promrzlého Daňka v brance Krbeček. Bez efektu. Ovšem předznamenal zvýšenou aktivitu příbramských, která gradovala v samém závěru poločasu, když se po pravé straně protáhl Jugas a předložil míč Stratilovi, které rybičkou na zadní tyči dokázal skórovat – 0:1.

Vedení však hostům moc dlouho nevydrželo. Hned po rozehrání dostal dlouhý balon za obranu Ivo Táborský a v běhu křížnou střelou k tyči dokázal skórovat – 1:1.

Ve druhém poločase přibylo soubojů ve středu hřiště, náznaků dobrých příležitostí, ale bylo méně šancí, než v půli první.

V 54. minutě se trefil těsně nad z trestného kopu za šestnáctkou Kuvajťan v příbramských službách Aziz. A na domácí straně zahodil největší příležitost Ivo Táborský, který z penalty nepochopitelně namířil mimo tři tyče. Když k tomu domácí přičetli ještě špatnou nahrávku Řezníčka při úniku s Táborským, byly to v podstatě dvě šance za celou půli.

Hosté na tom nebyli o moc lépe. Ovšem na rozdíl od domácích dokázali jednu dotáhnout do konce. V samém závěru se k trestnému kopu postavil znovu Kuvajťan Aziz. Jeho střelu k tyči zpoza vápna dokázal Daněk vyrazit, ale jen před hostujícího Wágnera a důrazný příbramský útočník se dokázal prosadit – 1:2. A uzavřel tím skóre zápasu.

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Je to zimní příprava. Když se hraje v mínus 8 stupních, je to trochu extrém. Ale můžeme být rádi, že tady nefoukalo a nepadal sníh, takže se hrálo na optimálním terénu. Nikdo z hráčů si nestěžoval na počasí, takže v tom bych neviděl žádnou překážku. Tauer je hráč z Německa. Avizovali jsme, že chceme hráče do defenzivy, uvidíme. Dneska jsme mu dali šanci si zahrát, bude s námi ještě v úvodu týdne trénovat a my se pak musíme rozhodnout, jestli o něj budeme stát. Zdravotní stav Černého se lepší, dneska měl ještě individuální trénink a počítám, že na začátku týdne už by se námi měl zapojit do tréninku a měl by být přípraven do nejbližšího přípravného zápasu."

Karol Marko (trenér Příbrami): "Dá se říct, že se zápasem jsme spokojení. Prvořad je to, že se nikdo nezranil. Zajímalo nás, jak se budou hráči v té zimě a navíc v únavě projevovat. Máme tři týdny do ligy. To, co jsme chtěli, jsme splnili, nemáme zraněné hráče, a to je důležité. Doufám, že budeme hrát ještě lépe. Musíme vzít, že je mínus pět, umělá tráva. Příprava je jedna věc a liga pak druhá."