Fotbalisté Dynama České Budějovice potvrdili výbornou formu na domácím stadionu a potřetí v řadě dokázali před svými fanoušky zvítězit. Zbrojovku Brno dnes jednoznačně přehráli, zasloužené vítězství 1:0 zařídil svým gólem Peter Černák.

Fotbalisté Dynama České Budějovice do dnešního zápasu nastoupili s jediným cílem - odčinit nepříjemnou porážku 0:4 od Slávie. Naopak Brňané si jistě přáli navázat na zápas se Slováckem, které minulý víkend před svými fanoušky smetli 7:0!

Obě mužstva nastoupila do utkání opatrně a oboustranné oťukávání ukončil až ve 12. minutě Polách, jeho střelecký pokus do středu branky skončil v rukavicích budějovického brankáře Pavla Kučery, jenž dnes nastoupil k jubilejnímu 100. utkání v dresu Dynama. O minutku později byl Polách opět u míče, chytře vysunul Kalabišku, ten však z připravené pozice pálil vysoko nad. Posléze se do dvou šancí dostali i domácí fotbalisté, nejprve Černák našel Rakovana, jehož střelecký pokus odvrátila brněnská obrana, v 17. minutě se do střelecké pozice dostal Mezlík, jeho střelu z hranice vápna srazil obránce Jílek těsně vedle hostující branky. Jílek se v negativním světle ukázal i o chvíli později, kdy v souboji o míč ve výskoku nešetrně srazil domácího Ondráška.

Od 20. minuty začínali mít domácí fotbalisté na hřišti viditelnou převahu, drželi míč, kombinovali a tlačili se do útoku, jejich centry do pokutového území však brněnští fotbalisté odvraceli. Krásnou akci svým fanouškům předvedli budějovičtí ve 28. minutě, kdy po odvrácené standardní situaci hostů šli po ose Otepka - Hudson - Rakovan - Mezlík rychle do otevřené obrany brněnského celku, Mezlík si míč zpětnou kličkou připravil před hranicí pokutového území na svou levou nohu, střelecký pokus však vyslal nad Lejsalovo branku. Domácí nepolevovali v útočném snažení, ve 37. minutě utekl po pravé straně Ondrášek, centroval do pokutového území hostí na nabíhajícího Hudsona, kterého naneštěstí na hranici malého vápna ubránil obránce Matyska.

Běžela 40. minuta, když se k míči dostal opět aktivní Mezlík, jenž tvořil hru domácího celku, míč se přes Rakovana dostal k dalšímu playmakerovi Otepkovi, jehož střelecký pokus donutil brankáře Lejsala k zákroku na zeleném pažitu. Tři minutky nato vybojoval Ondrášek dlouhý míč, hlavičkou jej sklepnul na Mezlíka, jehož dělovka z halfvoleje skončila opět nad hostující bránou. V posledních vteřinách prvého poločasu zahrával Otepka standardní situaci, míč letící do pokutového území brněnští obránci nedůrazně odvrátili k domácímu Ondráškovi, jeho střelecký pokus v záklonu skončil až u Lenceviče číhajícího u levé tyčky, ten však v gólové příležitosti mířil nad. Prvních pětačtyřicet minut tak gól na Střeleckém ostrově nepřinesly, domácí tým si však postupně vytvořil výraznou herní převahu, ve směru dopředu byli u všeho podstatného Mezlík s Otepkou, defenzivu s jistotou dirigovali Lengyel s Lencevičem.

Do druhé půle nastoupily oba týmy beze změn a hned pár vteřin po hvizdu hlavního rozhodčího se na levé straně zkoušel prosadit Ondrášek, obránce Jílek jej zastavil až s pomocí faulu a vykoledoval si první žlutou kartu v zápase. V padesáté minutě předvedl krásnou individuální akci opět Mezlík, ve středu hřiště obehrál o míč Husára, při sprintu do pokutového území udržel za zády dva dotírající obránce, míč si nachystal tentokrát na pravou nohu a s jeho střeleckým pokusem měl Lejsal plné ruce práce.

Hráči Dynama pak brněnské fotbalisty doslova zamkli před jejich brankou. V 64. minutě našla jedna z mnoha Otepkových přihrávek v pokutovém území Mezlíka, ten se do míče opřel pravou nohou, ale balón směřující do šibenice srazil na roh brněnský Rýdel. O dvě minuty později zahrával od pravého praporku rohový kop Rakovan, na načechraný míč na vzdálenější tyč si nejvýše vyskočil Lengyel, hlavičkou však přestřelil. Další útočnou akci domácích rozjel opět Mezlík, od poloviny hřiště dovedl míč až k pokutovému území hostí, přihrávkou do uličky mezi třemi brněnskými hráči našel vlevo nabíhajícího Ondráška, ten však ve stoprocentní gólové šanci nechal vyniknout brankáře Lejsala.

Dvaasemdesátá minuta by se dala bez nadsázky označit jako infarktová, to když se po centru dostal k míči Riegel, jeho střílený centr ztečoval do břevna brnenský stoper Trousil a poté horní tyč orazítkoval i Otepka a bouři ve vápně hostí zakončil Mezlík střelou těsně vedle. O minutu později se však domácí fanoušci konečně dočkali. Otepka zprava rozehrál standardní situaci, odvrácený míč vrátil před Lejsalovo branku Lengyel, k míči se prodral Peter Černák a zaslouženě poslal domácí tým do vedení!

Brno se proti budějovickým fotbalistům absolutně nechytalo, v 75. minutě se vlevo uvolnil Ondrášek, jako na zlatém podnose naservíroval míč před prázdnou bránu Hudsonovi, ten však šel k míči málo důrazně a od inkasování druhé branky zachránil hosty dobrým obranným zákrokem Husár. Deset minut před koncem rozjel na pravé straně akci opět rychlík Ondrášek, přízemní centr do pokutového území Hudson mazaně pustil dál za sebe na nabíhajícího Stráského, jeho střelecký pokus ale nebyl přesný.

Brněnští fotbalisté se do konce zápasu prakticky k ničemu nedostali, slabá střela Simerského skončila vedle levé tyče Kučerovy branky. Domácí fotbalisté tak potvrdili výbornou formu na domácím trávníku, Zbrojovku Brno zcela zaslouženě porazili 1:0 a potřetí za sebou před svými fanoušky na Střeleckém ostrově zvítězili.