Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice rozšířili jarní neporazitelnost na další zápas. V Ostravě remizovali s Baníkem 1:1. V důležitém utkání o záchranu v Gambrinus lize Jihočeši udrželi na Baník čtyřbodový náskok. Dynamo poslal v 63. minutě do vedení Javorek. Za Baník vyrovnal o dvě minuty později Droppa.

Úvod do utkání patřil domácí Baníku. Hned ve druhé minutě byl faulovaný Svěrkoš a přímý kop kopal Vomáčka. Balon ale poslal hodně nepřesně až za branku hlídanou brankářem Dynama Daňkem. Hned o minutu později šel Baník do dalšího útoku, který obrana Jihočechů v pohodě zastavila. Následovala pasáž hry, která přinesla hodně nepřesností na kopačkách obou týmů. V deváté minutě pálil špatně Magera. Dynamo mohlo zahrozit po rohovém kopu, ze kterého ale nic nevytěžilo. Brankáře Baníku Pietrzkiewice chtěl překvapit ve 13. minutě útočník Řezníček. To se mu nepovedlo.

Po čtvrthodině hry střílel na druhé straně Kukec a pořádně protáhl brankáře Daňka. Baník měl k dispozici dva rohy. Oba ale nevyužil a zahrozit tak mohlo Dynamo. Ani Jihočeši na obranu Baníku nevyzráli a následovala další pasáž hry bez střeleckých šancí. Za faul dostal ve 25. minutě žlutou kartu Řezníček a o tři minuty později se žlutilo i na adresu Řepky, který nedovoleně zastavil Svěrkoše. První velká šance utkání přišla ve 37. minutě a měl ji domácí tým. Fridrich svým centrem našel Mageru, který sice vypálil nepřesně, ale míč se dostal ke Kukcovi, který pořádně prověřil brankáře Daňka.

Baník tato situace nakopla a další možnost měl o čtyři minuty později opět Kukec. I tentokráte výborně zasáhl Daněk a konečky prstů míč vyrazil mimo brankový prostor. První poločas tak gól nenabídl a do kabin se šlo za remízového stavu. Druhý poločas začal Baník tlakem a výsledkem byla jedovatá střela Svěrkoše, která skončila těsně vedle tyče. V 54. minutě fauloval Klesa a byla to třetí žlutá karta pro Jihočechy. V následujících minutách mělo často míč ve svém držení Dynamo a to se nelíbilo domácímu publiku, které to dávalo hlasitě najevo. Na Bazaly si v letošní sezoně našlo cestu rekordní počet fanoušků – 8248!

Skóre se poprvé měnilo v 63. minutě a k další nelibě domácího publika šlo do vedení Dynamo. Po centru Klesy poslal míč do sítě Petr Javorek! Jihočeši se ale neradovali dlouho. Již o dvě minuty později přesně mířil Lukáš Droppa! Situaci předcházela standardní situace a odražený míč před pokutové území. Baník mohl otočit skóre v 68. minutě. Do velké šance se dostal Svěrkoš a svou dělovkou orazítkoval břevno! I České Budějovice mohly jít znovu do vedení. O dvě minuty později poslal hlavičkou míč za obranu Sandro a před brankářem pálil Řezníček nad břevno.

S blížícím se závěrem utkání stupňoval domácí Baník tlak. Jihočeši ale pozorně bránili a Baník do střeleckých pozic nepouštěli. Poslední šanci utkání měl domácí tým. V 94. minutě vybojoval Magera standardní situaci a míč si před vápnem postavil Svěrkoš. Balon ale poslal nad břevno a utkání tak skončilo remízou 1:1. Dynamo má v aktuální tabulce 19 bodů. Baník na Jihočechy ztrácí čtyři body. V dalším kole se Jihočeši utkají na Střeleckém ostrově se Slováckem!

Machovec Jaroslav             1   3
Klesa Michal (89.)   1   1       4 7 53.
Rýdel Filip               3 1
Otepka Rudolf       1   4
Javorek Petr 1   1         3 1 87.
Sandro (82.)               1
Řezníček Jakub (90.)     1 2       2 1 24.
Němec František (82.)               1 1 89.
Riegel Jan (89.)
Petráň Michal (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Cipro (trenér Dynama): "Samozřejmě jsem spokojený, protože do Ostravy jsme jeli minimálně pro bod a ten máme. Důležité ale také je, že jsme Ostravě dva body vzali a věřím, že ten dnešní bod bude mít v konečném účtování svou váhu. V první půli jsme měli trošičku štěstí, protože Ostrava hrála dobře a vytvořila si dvě tři šance, kde nás podržel brankář Daněk. Ve druhém poločase se možná opticky zdálo, že měla Ostrava převahu, přesto si myslím, že vyloženější šance jsme měli my. Když už jsme gól dali, tak jsme bohužel hned inkasovali gól na 1:1. Přesto jsem ale s bodem z Ostravy spokojený."

Pavel Malura (trenér Baníku): "Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a soupeře zatlačit. Myslím, že se nám to v prvním poločase celkem dařilo, jenže se nám pak stalo, že jsme museli hrát deset minut v početním oslabení, protože se nám zranili dva hráči a nechtěli jsme hned v úvodu zápasu dělat dvojité střídání, aby nám na závěr zápasy zbyly nějaké žolíky. V prvním poločase jsme měli i šance, jenže gól jsme nedali a naopak soupeř ve druhém poločase z první střely na bránu skóroval. Klobouk dolu před klukama, kteří i přesto dokázali utkání zkorigovat na 1:1."