Remízou 1:1 skončilo měření sil Dynama s prvoligovým nováčkem z Mostu. Po faulu na Smíška poslal do vedení domácí v prvním poločase z pokutového kopu nejlepší hráč zápasu Belej, ve druhé půli ale ze stejného puntíku vyrovnal Pilař. Výsledek se nezměnil i přes několik nastřelených tyčí na obou stranách. Nic to ale nemění na skutečnosti, že Dynamo bylo aktivnějším týmem a k vítězné brance mělo blíže než hosté ze severu Čech.

Fotografie ze zápasu zde.

Pozorný fanoušek si mohl před začátkem zápasu všimnout, že se s týmem rozcvičoval rekonvalescent Josef Němec a také útočník Aleš Matoušek. Ani jeden se ale ještě neobjevil ani na lavičce a oba sledovali zápas v civilu na tribuně. Trenér František Cipro poprvé postavil do branky i novou akvizici Tomáše Belice, který přišel na hostování z Brna. Ve stoperské dvojice s Davidem Homoláčem nastoupil Radek Krejčík, který byl naposledy k vidění v zápase s Rapidem Vídeň. Dynamo nastoupilo v tradičním rozestavení 4-4-2 s útočnou dvojicí Smíšek-Gruber. Právě složení útočné dvojice bude fanoušky zajímat i v následujících zápasech, protože právě v této řadě dojde oproti loňské sezoně k velkým změnám a trenér Cipro tu správnou dvojice stále ještě hledá...

Jihočeši vstoupili do utkání aktivněji a míč měli daleko častěji na kopačkách než hosté z Mostu. Již v první minutě zahrával první rohový kop zápasu Vozábal a v pokutovém území Mostu došlo k mírnému závaru. V 5. minutě zahrával precizně přímý kop z levé strany Belej, hlavou zakončoval Homoláč, avšak míč směřoval vysoko nad. O další dvě minuty později předvedla dvojice Vozábal-Belej pohlednou kombinaci, první jmenovaný obelstil kolmou přihrávkou obranu hostů, na následnou Belejovu přihrávku ale nikdo z domácích nedosáhl. Ve 13. minutě si slabou chvilku vybral Krejčík, po jehož zaváhání postupoval Kulvajt sám na branku Belice. Nový budějovický gólman ale zasahovat nemusel, protože míč z  kopačky mosteckého útočníka o tři metry minul levou tyč. Po pětadvaceti minutách hry přišla první branka utkání. Na hranici pokutového území byl hostujícím brankářem Belaňem nedovoleně zastaven Martin Smíšek a rozhodčí Jílek odpískal pokutový kop, který bez větších problémů proměnil Michal Belej. Za další minutu se Jihočeši ocitli v nové šanci, když od rohového praporku skvěle Vozábal přihrál Gruberovi, který ale poslal míč přímo do náruče Belaně. Přesně po půlhodině hry se postavil k dalšímu rohovému kopu z levé strany Belej a i tentokrát znamenal centr do pokutového území Mostu velké nebezpečí - na přesný míč si naskočil Dvořák a zamířil těsně nad. O další tři minuty později se po delší době osmělili i hosté, proti Škodově střele z 25 metrů ale Belic zasahovat nemusel. V závěru poločasu přidávali mostečtí na aktivitě, branku Dynama ale výrazněji neohrozili, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro Dynamo.

Vše se ale mohlo změnit hned v úvodu druhé části hry, ve 46. minutě totiž poslal na branku Dynama obloček Kulvajt a míč zastavila až horní konstrukce Belicovy branky. V 54. minutě už ale udeřilo, střet Homoláče s jedním z hostujících útočníků posoudil rozhodčí Jílek jako nedovolený a kopala se druhá penalta v utkání. Střídající Tomáš Pilař se nemýlil a střelou doprostřed branky vyrovnal na 1:1. Jihočechy vyrovnávající branka neskolila, ba naopak. Snaha Dynama o vedoucí branku vrcholila na začátku poslední dvacetiminutovky, kdy si na perfektní Belejův roh naskočil Smíšek a hlavou orazítkoval tyč Belaňovy brány. O minutu později se osmělili i hosté, Bočkova střela po Mackově přihrávce se ale mezi tři tyče nevešla. Velmi blízko ke gólu byli Jihočeši i v 77. minutě, kdy se pro pěknou přihrávku Adama skluzem doklouzal Táborský, míč ze špičky jeho kopačky ale směřoval opět pouze do tyče. V posledních minutách zápasu tempo hry pomalu ustávalo a za zmínku stojí snad jen Adamova střela z dálky, která gólmana Belaně vůbec neohrozila. V samém závěru utkání byl ve velké rychlosti ve vápně sražen Vozábal a ač se tato situace zdála být jako jasná penalta (možná i jasnější než předešlé dvě), rozhodčí Jílek nenašel dostatek odvahy a utkání raději ukončil.

Nic to ale nezměnilo na faktu, že Jihočeši podali velmi dobrý výkon, který by mohl být příslibem pro následující druholigové boje. Nejlepšími hráči Dynama byli Belej s Vozábalem, kteří táhli většinu akcí černobílého klubu.

František Cipro: "Řekl bych, že jsme nehráli špatně. Stejně jako v předcházejících zápasech se nám nevedlo v koncovce, i když tentokráte jsme měli hodně smůly. Také v defenzivní činnosti jsme měli mezery, hlavně ve středu hřiště jsme nedokázali útočné akce Mostu zachytávat."

Přemysl Bičovský: "Dnes to nebylo ono. Ještě stále dost trénujeme, měli jsme trénink i dnes dopoledne, a výkon rozhodně nebyl takový jako v předcházejících zápasech. Chyběla nám výbušnost a především zkušenosti Novotného se Sieglem, kteří dnes nuceně odpočívali. Siegl má virózu a Novotný natažené vazy v kotníku."