Fotbalisté Dynama České Budějovice mají za sebou druhý přípravný zápas. V rámci Tipsport ligy tým Františka Cipra remízoval s Hradcem Králové 2:2, když se střelecky prosadili Naumov a Ondrášek. Celý zápas v dresu budějovického týmu odehrál i Tomáš Řepka.

Mediálně velmi sledovaný zápas, ve kterém poprvé za Dynamo nastoupil Tomáš Řepka, začaly oba celky velmi opatrně. Na těžkém tvrdém terénu se za mrazivého počasí hrálo nepřesně a na obou soupeřích byla patrná únava po kondičních soustředěních.

Dlouhé minuty se hrálo bez šancí a bez střeleckého zakončení. Až na konci první půlhodiny přišli první šance a také gól. Na téměř hokejovou teč před bránou sice Delač zareagovat nedokázal, míč naštastí pro Dynamo ale proletěl mimo. Ve 30. minutě to bylo hned 1:0, když se Aleksej Jedunov obtočil kolem obránce a přestože si Delač na balon sáhl, zastavit ho nedokázal.

Zajímavou šanci měl v závěru poločasu Sandro, jeho ránu k levé tyči ale brankář Koubek vyrazil a z následného rohu se Jihočeši již neprosadili, když Otepkův centr odvrátil Černý. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo a Hradec tak vedl po prvních pětačtyřiceti minutách 1:0.

Druhý poločas přinesl více vzruchu a také více branek. Lépe začali Jihočeši, kteří hned od prvních minut hráli hodně ofenzivně. Odměnou jim byla branka ze 60. minuty, kterou vstřelil hlavou po rohu Otepky Riste Naumov. Za dalších minut navíc dokonal obrat v zápase kanonýr Zdeněk Ondrášek, který se elegantně uvolnil na hranici vápna a střelou k levé tyči nedal brankáři Lindrovi sebemenší šanci.

Z vedení se Jihočeši ale příliš dlouho neradovali. Po rohu se Hradeckým podařilo prodloužit míč až na zadní tyč, kde stál úplně osamocený Tomáš Mrázek, který hlavou pohodlně vyrovnal na 2:2. Ve zbytku zápasu hrozili fotbalisté Dynama především po pravé straně, kdy se do dvou příležitostí dral Ondrášek a jednou Klesa. Ani jeden z nich se k zakončení nedostal a střelecký si tak připsal až v 85. minutě Sajtl, který ale bez přípravy zamířil mimo. Ve zbytku zápasu již gól nepadl a oba týmy si tak do tabulky skupiny A připsaly po jednom bodu.

František Cipro (trenér Dynama): "Stejně jako po minulém zápase s Žižkovem musím zopakovat, že tyto zápasy na úvod přípravy slouží především ke zkoušení a jsou také dobré v rámci kondiční přípravy. Výsledek je z mého pohledu zcela nepodstatný, ale dnes je remíza asi spravedlivá. Za stavu 2:2 měly oba týmy i další šance a vyhrát mohl kdokoliv, výsledek ale opravdu nebyl dnes tím nejdůležitějším. Zítra nás čeká další zápas a šanci zahrát si dostanou ti, kteří dnes nehráli."

Václav Kotal (trenér Hradce): "Tohle utkání pro nás bylo takovým zakončení té hrubé kondiční přípravy. Umělá tráva je vždy velmi těžký terén a jsem tedy rád, že se žádný z našich hráčů nezranil. Souhlasím s tím, že v této fázi přípravy o výsledek nelze a každé utkání má několik různých hledisek, podle kterých se hodnotí. Jinak ale výsledek 2:2 beru, oba týmy mohly vyhrát i prohrát, takže remíza je asi spravedlivá."