Fotbalisté Dynama České Budějovice podruhé v řadě prohráli, když na hřišti v Uherském Hradišti prohráli s domácím Slováckem 2:0. Tým Jaroslava Šilhavého tak ve druhém ligovém zápase v řadě nevstřelil gól a navíc hned pětkrát inkasoval. Jihočeši si budou moci reputaci napravit v dalším důležitém zápase příští víkend, kdy se chystají do Teplic na zápas s Ústím nad Labem.

Trenér Dynama Jaroslav Šilhavý poslal do zápasu na hřišti Slovácka v Uherském Hradišti osvědčenou sestavu z minulých zápasů. Jihočeši se hned v 5. minutě dostali do velké šance, když Ondrášek uvnitř vápna prodloužil míč na Otepku, který se ale přes posledního obránce ve velké šanci neprosadil a vůbec nevystřelil. Velké problémy dělal Dynamu v úvodu především důrazný útočník Nestorovski, který nejprve vybojoval rohový kop a o pár chvil později se v tvrdém souboji srazil s gólmanem Kučerou.

Další minuty první půle "zdobily" značné nepřesnosti na obou stranách. Jak Slovácko, tak Dynamo se sice snažily o ofenzivní hru, avšak brankáři obou týmů mohli být ve velkém klidu. O něco více práce měl sice budějovický gólman Pavel Kučera, ten si ale pohodlně pohlídal centry do vápna a včasnými vyběhnutími i kolmé přihrávky mezi obránci.

S blížícím se koncem poločasu zvyšovali své úsilí domácí fotbalisté a z první střely na bránu se dočkali také gólu. V probíhající 41. minutě obral Švancara až u brankové čáry o míč Laštovku, nacentroval do malého vápna, kde míč hrudníkem usměrnil za Kučeru šťastně útočník Ilija Nestorovski - 1:0. Vstřelená branka domácí hodně nabudila a ve 43. minutě byl blízko ke druhé brance Volešák, který tvrdou ranou z hranice vápna přes změť hráčů nedokázal o decimetry trefit budějovickou bránu. V úplném závěru poločasu se do střeleckých pozic dostali i Jihočeši, Mezlíkovu i Černákovu střelu ale zblokovala obrana domácího celku.

Úvod druhé půle přinesl velice podobný obraz hry jako závěr úvodního dějství. Domácí fotbalisté byli aktivnější, častěji drželi míč, ale přes pozornou obranu Dynama se prakticky neprosazovali. Na tahu byli ale Jihočeši, kteří museli dotahovat jednobrankové manko. Svěřenci kouče Šilhavého se jen těžko dostávali před Filipka a do šancí se prakticky nedostávali. Jednu z mála akcí táhl po levé straně Mezlík, jeho střílený centr na Ondráška ale zastavil Filipko.

V 64. minutě se po faulu na Žižku naskytla Dynamu velká příležitost z přímého kopu dva metry za velkým vápnem, Otepka sice dobře poslal míč přes zeď, na dobře postaveného Filipka si ale nepřišel. Poté dvakrát střílel Švancara - poprvé technický oblouček přečetl včas Kučera a podruhé budějovickému brankáři pomohlo dokonce břevno. Asi nejzajímavější pasáž druhé půle podtrhl ještě dalekonosnou pumelicí Hudson, ani on si ale na domácího brankáře nepřišel.

Poslední minuty utkání vyplnila taktická střídání Slovácka, které navíc šikovně šetřilo čas a nehnalo se zběsile do útoku. Jihočeši navíc nenašli dostatek sil na vyrovnání a když navíc tři minuty před koncem neproměnil samostatný únik na Kučeru střelec jediného gólu zápasu Nestorovski, zdálo se, že je o výsledku jasno. Nestorovski sice nedal, avšak domácí publikum se dočkalo ještě jedné branky, když se při zoufalém náporu Dynama po dalším brejku prosadil Ladislav Volešák. Hned po brance na 2:0 sudí Koucourek ukončil zápas.

Petr Šíma (86.)     1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Myslím, že první poločas měl skončit bez branek. Bohužel jsme na jeho konci udělali fatální chybu a soupeř ji potrestal. Ve druhém poločase jsme chtěli být aktivnější, nicméně domácí začali náporem, dostali nás pod tlak a my to s obtížemi ustáli. Zatlačit domácí se nám povedlo až v části druhého poločasu, kdy jsme si vytvořili i šance a gól visel jen na vlásku. Ruda Otepka tam měl pak díky přímému kopu ve druhém poločase vyloženou šanci vyrovnat, gól ale nedal. Na konci jsme už hráli na velké riziko a domácí nás potrestali gólem na 2:0."

Miroslav Soukup (trenér Slovácka): "Získali jsme tři body, na které jsme čekali víc než měsíc. Navázali jsme na úspěšné zápasy doma, ale pokud budu hodnotit zápas se vším všudy, tak se u nás pořád objevuje tatáž bolest, a to je koncovka. Šancí si vypracujeme mnoho, ale nedokážeme je proměnit. Musím pochválit hráče v defenzivě, protože jsme tam dnes nevyrobili prakticky žádnou chybu, a to je také velký díl úspěchu. Je potřeba góly dávat, ale také neinkasovat."