Necelá úvodní půlhodina stačila fotbalistů Dynama, aby na Složišti rozdílem třídy deklasovali třetiligové Strakonice. Svěřenci Františka Cipro odehráli v nejsilnější sestavě excelentní první poločas a příchozí fanoušci mohli tleskat pěti krásným gólům. Do střelecké listiny se zapsali dvakrát Mrkvička a Vozábal, jednu branku přidal i reprezentant Karel Poborský. Naopak ve druhé části hry poslal trenér Dynama na hřiště šest nových fotbalistů, hra se vyrovnala a nikdo další již branku nevstřelil.
Sice na zmrzlém, ale dobře připraveném přírodním trávníku na Složišti nastoupili fotbalisté Dynama opět v nejsilnější sestavě. Stoperskou dvojici tentokrát tvořili Mezlík s Pivoňkou, na levém kraji zálohy dostal před Belejem přednost Plocek a na hrotu působili jako tradičně Faldyna s Mrkvičkou.

Ciprovi svěřenci vlétli do utkání jako velká voda a svého soupeře hned od úvodních minut drtili jedním nebezpečným útokem za druhým. Blízko ke gólu měl již v 5. minutě Plocek, jeho krásná rybička po centru Poborského ale skončila těsně mimo. První branka Dynama ale na sebe nenechala dlouho čekat, v 9. minutě se po rychlé akci dobře ve vápně zorientoval Faldyna, precizně přihrál Václavu Mrkvičkovi, který střelou podél vybíhajícího brankáře otevřel skóre zápasu. V 15. minutě se po rohovém kopu odrazil míč k nabíhajícímu Dvořákovi, který levačkou ve výskoku těsně přestřelil.

Fotbalisté Dynama hráli s obrovskou chutí, o čemž svědčí akce ze 16. minuty. Dvořák na polovině hřiště vypíchl protihráči míč, na levé straně hřiště našel nabíhajícího Skálu, jehož zpětnou přihrávku přetavil v druhý gól zápasu Karel Poborský. Za další dvě minuty založil nádhernou akci Poborský. Díky kličce, kterou umí snad jen on, si narazil míč s Mrkvičkou, následně odcentroval do vápna, kde jeden z hostujících obránců jen s s velkými problémy napálil míč do břevna, odkud se kulatý nesmysl odrazil zpět do pole. Když se k bezproblémové brance na 3:0 dostal ve 20. minutě Václav Mrkvička, začal duel se Strakonicemi zavánět exhibicí.

To ale nebylo zdaleka všechno. Ty nejhezčí branky měly totiž ještě přijít. Ve 24. minutě fotbalisté Dynama předvedli opět málo vídanou akci. Poborský našel krásným pasem ve vápně Plocka, který zády k brance přes hlavu odcentroval na nabíhajícího Martina Vozábala a ten se ještě krásněji položil do střely - jeho nekompromisní pokus levou nohou zapadl pod břevno - 4:0. Neuběhly ani tři minuty a v síti Strakonic se třepetal další balon. Z hloubi pole odcentroval Poborský a nikým nehlídaný Martin Vozábal hlavou přeloboval vybíhajícího brankáře hostů.

Ve 30. minutě měl ke gólu nakročeno i Dvořák, kličkou obelstil vybíhajícího brankáře, avšak v nejdůležitějším okamžiku uklouzl a míč mu tak utekl do zámezí. I v poslední patnáctiminutovce první půle byli fotbalisté Dynama aktivnější, pokusy Vozábala, Poborského, Faldyny a Mrkvičky si však cestu mezi tři tyče nenašly. Fotbalisté Strakonic se v prvním poločase dostali třikrát na polovinu Dynama, z čehož vytěžili jedinou přímou střelu ze střední vzdálenosti, se kterou si brankář Křížek bez problémů poradil.

Druhý poločas byl ale nepoměrně vyrovnanější. Trenér Cipro poslal na hrací plochu hned šest nových fotbalistů a fotbalové krásy ze strany Dynama rázem ubylo. Budějovičtí měli míč stále častěji na kopačkách, vyloženější šance si vytvářeli ale velmi sporadicky. V 58. minutě to zkoušel z dálky Bureš, o deset minut později Táborský, avšak ani jeden z nich se neprosadil.

V 75. minutě se po Belejově centru dostal ke střele Faldyna, jeho pokus ale zastavila obrana Strakonic. Přesně deset minut před koncem byl nejblíže k brance Táborský - po Faldynově přihrávce obešel brankáře Strakonic, jenže celou akci tak zbrzdil, že se gólman hostů stihl do brány vrátit a lapit následnou střelu ex-slávistického útočníka.