Jihočeši nakročili v prvním kole do nové sezony 2004/2005 porážkou. Ačkoliv se fotbalisté Českých Budějovic postarali o první branku, kterou zaznamenal kapitán Martin Vozábal, nakonec z Hané odcestují s prázdnou. Malátné Moravany nejprve vzkřísil vyrovnávacím gólem kapitán Kučera a ke konci zápasu se vítěznou brankou zapsal Aleš Bednář. Mizerná série Jihočechů na Andrově stadionu tak nadále pokračuje.
Trenér Pavel Tobiáš před zápasem avizoval, že by na Hané rád s českobudějovickým kádrem uspěl, přestože se černobílému celku na olomouckém poli dlouhodobě nedaří. V devíti zápasech vydřeli Budějovičtí pouze čtyři body za čtyři remízy.

V brance dostal přednost Kafka před Filipkem a obrana zůstala stejná jako na konci minulé sezony. V záložní řadě se pak objevil technický Josef Němec a rychlík Gruber, což zřetelně ukazovalo na brejkovou taktiku.

Lodivod domácího mužstva Uličný před utkáním sdělil, že se Sigma střetne se silným soupeřem, který pomýšlí zejména na první polovinu tabulky. Ačkoliv se očekává těžký duel, poznamenal, že povinnost mu velí uhrát tři body.

Začátek utkání se odehrával především ve středu hřiště, na Andrově stadionu byla k vidění vyrovnaná partie mezi oběma týmy. Prvních dvanáct minut se žádné z mužstev nedostalo do slibnější šance, ale ve 13. minutě se nad olomouckým stadionem poprvé zahřmělo. Hostující Vozábal zahrával přímý kop, který nestačil nikdo tečovat, míč proletěl celým pokutovým územím a překvapil i brankáře Vaniaka, který nedokázal reagovat - 0:1. O chvíli později si vytvořili domácí fotbalisté dvě dobré situace, které zakončovali Kobylík a poté Hubník, na ukazateli skóre ale stále svítil stav 0:1.

V 19. minutě mohli jít Českobudějovičtí již do dvoubrankového vedení, když na hlavu Matouška přesně nacentroval Němec, míč však minul bránu o centimetry. O tři minuty nato se z velkého úhlu prezentoval střelou Kobylík, jeho rána ale směřovala pouze do boční sítě.

Olomoučtí se následně rozhodli pro změnu v rozestavení. Kovář se ze zálohy přesunul na post stopera a obráceně putoval kapitán Kučera. Ve 35. minutě tento tah mohl přinést užitek, když Kučera ideálně poslal pas před branku, kde si balon zpracoval Bednář, ale budějovickou svatyni přestřelil. Domácí hráči se hnali dopředu a vytvářeli si celou řadu standardních příležitostí, které vykrystalizovaly ve 41. minutě, kdy se po rohovém kopu Kobylíka hlavou trefil Kučera – 1:1.

V 54. minutě měli domácí fotbalisté možnost otočit skóre. Radim Kučera zahrával pokutový kop, který nařídil sudí Matějek za faul Horejše na Kobylíka, kapitán domácích ale trestuhodně přestřelil. Přestože Olomouc zahodila penaltu, stále se tlačila dopředu a valila jeden útok za druhým. Přímo do šestnáctky soupeře se ale dostala jen sporadicky a ve vážnějších situacích se také neocitala. V 82. minutě hlavičkoval střídající Reiter, kanonýr loňské sezony, po rohovém kopu Kobylíka těsně vedle Kafkovy brány.

O dvě minuty poté propuklo na Andrově stadionu veselí. Rychlonohý Bednář dostihl balon před brankářem Kafkou a bývalý hráč Bohemians neomylně poslal míč do prázdné branky. Ač se kouč černobílého klubu vehementně snažil o zvrat – stáhl ze zálohy defenzivního Chlebka a nahradil jej útočník Smíšek – celek z jihočeské metropole na otočení výsledku již nestačil zareagovat. Prokletí Androva stadionu tak stále trvá.

Petr Uličný: "Soupeř potvrdil svou kvalitu. Naše hra se zlepšila až potom, co jsme přeskupili řady a přibližně po půlhodině dali Kučeru místo Kováře do středu zálohy. Ještě do pauzy jsme stihli vyrovnat a naše hra se tím zklidnila. Věřili jsme, že když nedostaneme druhý gól, jeden sami dáme. Nakonec jsme se na to hodně nadřeli, protože Budějovice výborně bránily. Bednář však naštěstí osvědčil svůj důraz v pokutovém území. Tvrdím, že tři body jsou pro nás strašně cenné, Budějovice budou hrát v první polovině tabulky."

Pavel Tobiáš: "Zápas jsme už měli dotáhnout do úspěšného konce. Myslím, že domácí vyhráli trochu se štěstím, protože podle mého názoru jsme za nimi v ničem nezaostávali. Hlavně do poloviny první půle jsme byli aktivnější a drželi míč. Soupeř nás na chvíli držel pod tlakem až v závěru poločasu, ale když jsme přečkali bez úhony penaltu, věřil jsem, že domů nepojedeme s prázdnou. Na úvod sezony diváci viděli velmi kvalitní fotbal."