Prokletí krásného hřiště na Borku je prolomeno. Rezervní tým Dynama si na něm ve středu připsal tři body v utkání s velmi kvalitním soupeřem, B-týmem Hradce Králové. Na konci vyrovnaného prvního poločasu poslal domácí do vedení chytrou střelou Pivoňka, vítězství pak stvrdil deset minut před koncem Matoušek, když využil přihrávku nejlepšího hráče zápasu Mašáta. Smutnou kapitolou zápasu je zranění gólmana Kafky, jenž musel s bolavým kolenem v přestávce odstoupit a teprve vyšetření ukáže, nakolik je problém vážný.
V článku naleznete reportáž a statistiku zápasu.
Aktualní tabulka ČFL
Krásné počasí přilákalo do areálu na Borek jen sto třicet diváků, ti ale mohli být s využitím svého volného času spokojeni. Rezerva Hradce Králové, stejně jako domácí tým, nastoupila s několika posilami z A-mužstva a na kvalitě hry to bylo znát. Úvodní minuty patřily hostům, kteří se také dostali do první velké šance, když kapitán Rejnyš naskočil na centr Hrma a jen těsně minul branku. Podobně se dařilo ve 20. minutě Kučerovi, na druhé straně ukopával na poslední chvíli obránce Východočechů míč probíjejícímu se Matouškovi. I Kafka měl plné ruce a nohy práce, když v 37. likvidoval sprint Jirsáka. Rychlý protiútok pak nezakončil úspěšně Smíšek, když dloubnutý míč doskákal vedle tyčky hradecké branky. Tři minuty před přestávkou šikovně vystřelil hlavou Svoboda a jen o kousek minul vingl Ottmarovy brány. Když už se rozhodčí Douda připravoval k závěrečnému hvizdu první půle, postavil se na levé straně k přímému kopu Čáp a jeho čechraný míč vyboxoval Ottmar jen k Pivoňkovi. Ten pohotovým obloučkem nechal zaplout míč ke vzdálenější tyči, 1:0.

Ve druhém poločase se mezi domácí tyče postavil Minár, neboť Kafka si ještě před přestávkou při jednom ze zákroků otočil koleno a zranění mu nedovolilo pokračovat. Ve 48. minutě běžel Matoušek od poloviny hřiště s míčem přilepeným na kopačce, nedokázal ale efektivně svou akci zakončit. Dynamo pokračovalo v rychlých brejcích do rozhozené obrany a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Svobodovu ránu Ottmar vyrazil, Smíšek po přímém kopu Mašáta zamířil půl metru nad břevno. Hosté zahrozili v 69. minutě, když Pivoňka zmařil šanci Jirsákovi. Hradecký záložník však vybojoval balon nazpět a přiťukl rozběhnutému Slámovi, ten naštěstí zbrkle vypálil nad. Dvacet minut před koncem se ze hřiště musel po druhé žluté poroučet hostující Poděbradský a z následného přímého kopu Mašáta ohrozil branku hlavou Smíšek, z čáry vykopával Jirsák. Za dvě minuty Mašát vymyslel krásnou kolmici na Svobodu, jenž pálil jen do vyběhnuvšího brankáře, odražený míč pak nedokázal do prázdné brány uklidit Knietel. Deset minut před koncem se znovu Mašát nádherně uvolnil na pravé straně podél autové čáry, vyslal dokonalý centr na hlavu Matouška a bylo to 2:0. Střelec Matoušek si mohl na své konto připsat ještě jeden zásah, když o pár sekund později běžel zcela osamocen na Ottmara, ale nedokázal si s ním poradit. Zoufalým pokusem hostí byl pak přímý kop z osmnácti metrů, který zahrával právě brankář Ottmar. Na výsledku se ale už nic nezměnilo.

Jiří Malý

Jaroslav Vavroch: „Jsem nespokojen, měli jsme vyhrát 4:0. Musíme si uvědomit, že je potřeba hrát i pro lidi a udělat z takového zápasu hostinu. Zbytečně jsme ubrali a bránili náskok. Škoda, že se naši hráči více nechytili, měli hodně šancí a každý gól by jim pozvedl sebevědomí. Soupeř byl velmi kvalitní, hráči jako Jirsák nebo Kučera jsou velmi dobří. Jsou to pro nás tři důležité body k záchraně. O to více ale mrzí ztráta se Střížkovem, protože Hradec byl určitě lepší tým. V prvním poločase se hráči v nové sestavě seznamovali, potom se to výrazně zlepšilo. Nebýt toho závěru, byl bych určitě spokojen.“