Neporazitelnost na domácím hřišti v podzimní části České fotbalové ligy uhájilo béčko Dynama České Budějovice. V dramatickém souboji s rezervou Slávie Praha vydřeli budějovičtí fotbalisté remízu až v nastaveném čase gólem Rastislava Bakaly.

V příjemném podzimním dopoledni a za dobré divácké kulisy vyběhli fotbalisté rezervního týmu Dynama České Budějovice na trávník hlavního hřiště SCM Složiště k utkání s juniorkou Slavie Praha. Do dresu béčka Dynama se opět oblékl Vladimír Dobal, svými zkušenostmi měl přispět i Tomáš Sedláček.

Zápas začal z obou stran hodně opatrně, nepřesný střelecký pokus Klavíka ze druhé minuty byl na dlouhou dobu to nejzajímavější, co divákům dění na hrací ploše přineslo. Ačkoliv fotbalisté obou týmů bojovali o každý míč, hrálo se většinou kolem středu hřiště a žádné mužstvo si nedokázalo vytvořit byť náznak šance. Dirigentem hry budějovického týmu byl Dobal, přesto se domácím přihrávky příliš nedařily, a proto zkoušeli dlouhé nakopávané míče na útočné duo Klavík - Sedláček. Sešívaní se naopak snažili kombinovat po zemi, když prakticky všechny jejich akce začínaly u Durianskiho. Domácí fotbalisté však pozorně bránili, stoperská dvojice Sláma s Holubem byla bezchybná a s přehledem odvracela pokusy hostí. Sešívaní se tak k vážnějšímu ohrožení budějovické branky dostali až ve 27. minutě, pokus Hurky letící nad branku kontroloval Křížek pohledem.

Po půlhodince hry ztratil chybnou rozehrávkou míč Dobal, ve snaze svou chybu napravit nešetrně sestřelil k zemi kapitána hostí Zákostelského a viděl první žlutou kartu v zápase. Největší šanci prvního poločasu si vytvořili hosté ve 43. minutě, Pázler si narazil s Mikulou a poté prudce vystřelil, budějovický brankář Křížek ale bravurně zakročil. Další úspěšný zákrok si připsal Křížek krátce po začátku druhého poločasu, střelu Zákostelského reflexivně vyrazil nohou. V 50. minutě předvedli povedenou akci i domácí mladíci, Timm předal míč Reinovi, ten jej postrčil dále na Bakalu, který z dobrých 25 metrů vyslal krásnou táhlou střelu těsně vedle pravé tyče slávistické branky. Podobně skončil i střelecký pokus Dobala o čtyři minuty později.

Štěstí stálo při domácích po hodině hry, dlouhý out zleva Sajtl hlavou jen prodloužil dál do vápna, k míči se dostal Mikula, propálil skrumáž několika hráčů před domácí brankou, jeho pokus naštěstí zastavila levá tyč domácí branky. Ještě větší štěstí stálo při domácích o šest minut později. To Sedláček neuhlídal aktivního Pázlera, ten poté zcela sám postupoval s míčem na domácí branku, jeho technický pokus budějovický gólman Křížek dalším brilantním zákrokem jen vyrazil na kopačky Hájka, který míč vracel do prázdné brány. Hosté již zvedali ruce nad hlavu, ale radost ze vstřelené branky jim sebral Koutný, který dokázal míč vykopnout z brankové čáry.

Na opačné straně pak v 69. minutě zajímavě kombinovali talentovaný mladíček Němec s energickým Timmem, střelu druhého jmenovaného vyrazil brankář hostí pouze na roh, po jehož rozehrání zahrál v pokutovém území Slávie rukou hostující obránce Vomáčka. Zvuk píšťalky rozhodčího Šimka znamenal jediné - pokutový kop! Míč si na penaltu postavil Marián Timm, s gólovou příležitostí však naložil trestuhodně, neumístěnou penaltovou střelu po zemi dobře vystihnul slávistický brankář Valeš.

Ještě hůře bylo domácím hráčům v 80. minutě, krásnou přihrávku za obranu dostal Duranski, obránce Sajtl jej sice výborným skluzem uhlídal, odražený míč se ale následně dostal až k Janu Pázlerovi, který křižnou střelou k levé tyči poslal Slávisty do vedení.

Dynamo pak vrhlo všechny síly do útoku a snažilo se o vyrovnání, Slávie naopak využívala otevřenou obranu domácích k rychlým brejkům, naštěstí ani jeden z nich nedokázala zužitkovat. Prakticky v momentě, kdy bylo ohlášeno nastavení řádné hrací doby o dvě minuty, prosmýkl se mezi dvěma obránci sešívaných Dobal, krásnou přihrávkou po zemi míč naservíroval na malé vápno Rastislavu Bakalovi, který střelou pod břevno vydřel Dynamu remízu 1:1.

Po trochu nudném a opatrném prvním poločase se oba týmy ve druhé půli rozehrály v atraktivní dynamický fotbal, Slávisté sice šli do vedení, ale domácí hráči nesložili zbraně, bojovali až do konce a zaslouženým gólem v nastavení uhájili neporazitelnost na domácím hřišti v podzimní části České fotbalové ligy.

Trenér SK Dynamo České Budějovice "B" Jiří Lerch: Věděli jsme, že nás dnes čeká těžký soupeř. Juniorka Slávie, podobně jako náš tým, je tvořena zejména mladými hráči, kteří hodně běhají a snaží se prosadit bojovností. První poločas jsme se nemohli dostat do tempa, ve druhém jsme smolně neproměnili penaltu a soupeř šel z následné akce do vedení. Jsem rád, že kluci projevili bojovnost až do konce a myslím si, že konečná remíza je zasloužená. Výbornými zákroky nás podržel brankář Křížek.