Juniorský B-tým Dynama České Budějovice prohrál na pražské půdě Bohemians Praha nejtěsnějším rozdílem 0:1. Jediná branka zápasu padla ve druhém poločase z pokutového kopu.

V 11. kole České fotbalové ligy Jihočeši odehráli vyrovnané utkání s vedoucím týmem soutěže Bohemians Praha. Trenér juniorky Jiří Lerch si dárek k nedělním narozeninám nepřipsal. Po bojovném průběhu rozhodla jedna branka, která padla do sítě Jihočechů v 73. minutě hry.

Jiří Lerch měl k dispozici i několik pendlů z A-týmu. Největší posilou byl obránce Michael Žižka, který obrannou linii řídil ze stoperského postu. A bylo to znát. V úvodní třicetiminutovce se Pražané dostali k několika slibným příležitostem, ale obrana Dynama byla pozorná.

Ke konci první půle se Jihočeši začali dostávat do útoku, ale branku Bohemians neohrozili. Druhý poločas byl podobný, jako první. Domácí fotbalisté měli míč častěji, ale do zakončení se nemohli probojovat. O osudu zápasu tak rozhodla 73. minuta, kdy domácí Pražané vybojovali pokutový kop, který proměnil autor jediné branky zápasu Michal Demeter.

Hráči juniorky sice zbraně nesložili, ale vstřelit vyrovnávající branku již nedokázali. V krátkém sledu už jen získali dvě žluté karty, které dostali Sajtl a Rein.