Mladí fotbalisté rezervního týmu Dynama České Budějovice zakončili podzimní část České fotbalové ligy porážkou 6:1 od juniorky Liberce a přezimují v klidném středu tabulky na 10. místě.

Českobudějovičtí mladíci vyrazili k poslednímu zápasu podzimní části České fotbalové ligy na sever Čech, kde na ně čekala juniorka Slovanu Liberec. Papírově nemělo utkání žádného favorita, Liberec předchozích 7 zápasů prohrál, Jihočeši zase na venkovních hřištích podávají rozporuplné výkony. Realita však byla zcela jednoznačná a vyzněla pro domácí Slovan.

Severočeši se poprvé dokázali prosadit již ve 12. minutě, rohový kop zahrával Ján VLASKO a budějovický brankář Zdeněk Křížek si míč nešťastně srazil do své branky. Nešťastnou chvilku si golman Křížek prožil i za dalších dvaadvacet minut, když pronikajícího Vojtu zastavil jen za cenu faulu a rozhodčí Paták nekompromisně nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Ladislav MARTAN a s ledovým klidem proměnil. Liberečtí se dál tlačili do útoku, ve 37. minutě jeden z mnoha rohů zahrával Papoušek, míč posadil přímo na hlavu Jakuba VOJTY, který stanovil poločasové skóre 3:0 ve prospěch domácího celku.

Ani ve druhé půlce zápasu nepředvedli budějovičtí zlepšení. Po dalším rohovém kopu Jána VLASKA v 57. minutě si vlastní gól vstřelil tentokrát stoper Dynama Lukáš Holub. Ten se snažil odvrátit míč směřující na nabíhajícího Keliče, místo toho míč poslal za záda brankáře Křížka. Další radost pro domácí znamenala 65. minuta, v budějovickém vápně vybojoval míč Kesner, přihrávkou předložil na Matěje SERVIĆE, který propálil vše, co mu stálo v cestě, 5:0.

Brankostroj domácích pokračoval i v 71. minutě. Další ze střeleckých pokusů Serviće neudržel budějovický brankář Křížek a volný míč pohodlně dorazil aktivně hrající Jakub VOJTA. Až v 84. minutě zaznamenali alespoň čestný úspěch také Jihočeši, na pravé straně se sám nikým nehlídán ocitl Adam OSCUH a svou příležitost bez váhání využil, 6:1.

Fotbalisté Dynama České Budějovice "B" zažili podzim jako na houpačce, jednou byli nahoře, jednou dole. Na domácím hřišti byli českobudějovičtí mladíci nepřekonatelní, z 8 zápasů dokázali 6x vyhrát a jen ve dvou případech ztratili body nerozhodným výsledkem, se skóre na domácím hřišti 17:4! K zápasům na soupeřových hřištích ale jakoby odjížděl zcela jiný tým, v devíti zápasech budějovičtí jen 1x zvítězili, 1x remízovali a hned 7x odjeli domu poraženi. Budějovické by měly mrzet zejména porážky v Plzni, Karlových Varech i dnešní v Liberci, tedy od týmů, které se krčí na chvostu průběžné tabulky ČFL. Nebýt bodových ztrát v těchto zápasech, mohli Jihočeši přezimovat na lepší než současné 10. příčce.