Fotbalisté rezervního týmu Dynama České Budějovice si na své konto připsali první letošní vítězství, když na domácím hřišti porazili nováčka ČFL Loko Vltavín 2:0. O branky vítězů se postarali Bakala a Pliška.

Zápas na Složišti začal na podmáčeném, ale velmi dobře připraveném trávníku mírným náporem domácích fotbalistů. Ti se ale přes dobře bránícího soupeře nemohli dlouhé minuty dostat do zakončení a prakticky celý první poločas se hrálo ve středu hřiště, bez náznaku jakýchkoliv vážnějších šancí. S hrou domácího celku tak nemohl být vůbec spokojený trenér Jurásek, který již ve 39. minutě stáhl ze hry středopolaře Tischlera, místo kterého nastoupil útočník Ladislav Nekvinda. Ve zbytku poločasu to ale výraznější změnu v herním projevu Dynama nepřineslo, naopak v průběhu poslední pětiminutovky drobného zaváhání Jihočechů málem využil Balšánek, ve stoprocentní šanci na malém vápně zamířil ale vysoko nad.

Do druhého poločasu vstoupili domácí daleko aktivněji a od samého úvodu jasně diktovali tempo hry. První vážnější šanci si vytvořil útočník Timm, jenž si ale hodil míč na levou nohu, kterou nedokázal efektivně prověřit brankáře Čabu. Hned v 51. minutě ale došlo k první změně skóre. Rastislav Bakala vyvezl míč středem pole, krásně si dvakrát narazil se Svátkem a Nekvindou a následně sám před hostujícím brankářem nezaváhal, střelou pod gólmanem otevřel skóre zápasu - 1:0.

Hosté se snažili odpovědět mírným tlakem, střelecký pokus Kuchaře ale brankáře Křížka nezaměstnal. V 76. minutě se tak podruhé měnilo skóre. Až od lajny odcentroval Marián Timm, míč se dostal přes obránce až ke zcela volnému Michalu Pliškovi, který ranou na zadní tyč nedal brankáři Čabovi sebemenší šanci - 2:0. Hned v zápětí se ve dvou dobrých šancích ocitl Timm, ani jeden jeho střelecký pokus ale neznamenal další branku Jihočechů. Díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase fotbalisté Dynama zcela po zásluze zvítězili 2:0.