Trenér Slavie B Luděk Klusáček prohlásil: "Střetnou se dvě podobná mužstva, dvě béčka. Rozhodne to, kdo bude na hřišti chytřejší." Chytřejší, jak se zdá, byli domácí.

Zápas začal výkopem hostí, hrajících ve žlutém. Míč však brzy získala Slavia a v následujících pěti minutách si vytvořila několik útočných akcí, s nimiž měl velkou práci brankář Křížek. První střelu stačil vykopnout nohou, druhou chytil. Při pohledu na hřiště nebylo možné přehlédnout výškovou převahu červenobílých, což znamenalo při vyšších přihrávkách budějovického mužstva okamžitou ztrátu míče. Po horkém úvodu nastaly minuty "příměří", kdy se obě strany snažily založit nějakou šanci, ale přihrávky byly nepřesné a míč končil často v autu. V 8. minutě, po žluté kartě pro Druláka, se hostům vydařil únik a kopal se první roh. Zpětná přihrávka od Kordíka na útočníky svůj cíl však nenašla. V 11. minutě unikající Drulák pálil vedle. Následovaly další minuty nepřesností, slávistická šance skončila ofsajdem, ale přesto si mužstvo hostí vysloužilo halasnou poznámku od rozčileného diváka: "Probuďte se už v té obraně!" Obrana totiž nechala soupeře z Edenu velmi dlouho u míče, aniž by se jim ho pokusila odebrat.

V 19. minutě - opět po žluté kartě, tentokrát pro Marušku - získali Jihočeši zase míč, Maruška jej krásně přihrál Drulákovi, ale ten jeho směr nevystihl. Hosté se po tomto pokusu několikrát snažili protlačit přes bránící hráče Slavie a docela se jim to dařilo, ale střely na branku byly nepřesné a ostatní likvidoval Skácel. Brankář Křížek se však dobrých deset minut nudil na opačném konci hřiště. Po třech rozích českobudějovického mužstva se však dostala k míči Slavia, provedla nečekaný a rychlý únik, a jelikož se jihočeská obrana nestihla semknout, byl z tohoto úniku ve 32. minutě gól. Hašlerova křižná střela zprava našla svůj cíl v levém rohu branky. 1:0

Následující zmatek ve žluté obraně málem způsobil druhý gól, kterému stihl zabránit pozorný Křížek. Ve 37. minutě se k míči opět dostal Maruška, ale než s ním stihl něco podniknout, obrali ho zadáci Slavie. Následně se povedlo domácím znovu nebezpečně vystřelit na branku. Útočníci Jihočechů však byli aktivní a snažili se o vyrovnání. Bohužel však Drulák velmi snadno přicházel o získaný míč a Maruškovi nevycházely střely. Po faulu na druhého jmenovaného krátce před koncem poločasu zahrávali hosté standardní situaci. Knietelova střela šla sice hezky přes zeď, ale přímo do rukavic gólmana Skácela.

Druhý poločas byl ve znamení nesčetných pokusů na obou stranách, poznamenaných nepřesnostmi, díky nimž se skóre velmi dlouho neměnilo. Hosté měli mnoho šancí na vyrovnání, ale mezi jejich útočníky nějak chyběla lepší spolupráce. V 53. minutě hrozilo nebezpečí brankáři Křížkovi, který hasil další únik rychlého Emmerlinga. Míč vyrazil před sebe a od jistého gólu pak zachránila Křížka tyč. Jihočeši dostali vzápětí další šanci z rohu a pak zkusili překvapit Skácela střelou po zemi, ale brankář byl ve střehu. V 64. minutě pro změnu zkoušela zvýšit Slavia, jejiž pokus Křížek vyrazil na roh, poté vyslal Nachtman střelu těsně vedle.

Od 66. minuty povstali u lajny oba trenéři a snažili se svým svěřencům udílet pokyny, které by vedly na jedné straně k vyrovnání, na druhé k pojištění tří bodů. Výsledkem toho byla v 69. minutě velice pohledná, jedovatá střela Houšky, ale gólman srovnání skóre nepovolil. Na straně druhé založila Slavia další rychlý únik, Otočka ideálně přihrál Emmerlingovi, ale ten ze slibné vzdálenosti trestuhodně překopl branku. V 75. minutě hosté potřetí vystřídali, když kvůli zranění musel trávník opustit Kupka. V poslední čtvrthodině hry zvýšila Slavia opět svou aktivitu a začala se cpát Budějovickým do pokutového území. Křížek měl plné ruce práce, ale dokázal si s náporem poradit.

V 87. minutě mohlo být opravdu konečně vyrovnáno, ale při Slavii stáli všichni svatí a od gólu ji zachránil Skácel ve spolupráci s tyčí. Díky tomu mohli slávisté podniknout další rychlou akci, dostali se lehce přes otevřenou obranu hostí a Vondráček zvýšil na 2:0. Po tomto gólu jihočeské mužstvo téměř přestalo hrát. Nastavený čas proto přinesl další zvýšení na 3:0, kdy se trefil Emmerling. Domácí byli jasně při chuti, a tak plný počet bodů zůstal v Edenu a nedošlo ani na "gól útěchy", když si hosté vypracovali poslední roh zápasu, po jehož rozehrání písknul rozhodčí konec.