Zabloudivší divák se mohl dnes na Složišti divit, cože se to vlastně hraje za zápas. V černobílých dresech Dynama totiž spíše než mladíci pobíhali po hřišti hráči A-týmu. Svoboda, Táborský, Gruber nebo Belic, taková jména mohl využít trenér Jan Poštulka jako posily proti Karlovým Varům. Předehrávané 17. kolo ČFL tak posloužilo Dynamu podle předpokladů pro ladění formy, která prvnímu celku citelně chybí. Vítězství rezervního týmu se však nerodilo vůbec lehce…

Úvodní minuty patřily podle očekávání domácím. Okamžitě po rozehrání zamkla výrazně posílená juniorka svého soupeře na jeho polovinu. Vážnější šanci si fotbalisté Dynama z profesorského pojetí fotbalu vytvořit nedokázali. A tak si první střely, mířící na branku, připsali na své konto Západočeši. Při první z nich byl Belej pozorný, při druhé ani zasahovat nemusel. Dlouhé minuty byl potom k vidění spíše nezáživný fotbal bez šancí. Ve 23. minutě to byli hosté, kdo se postaral o menší vzruch. Kostečkovu nebezpečenou střelu ze zhruba 22 metrů vytlačil Belej na roh s vypětím všech sil. Na druhé straně si potlesk diváků zasloužila akce, při které Kordík vysunul Grubera. S následnou střelou měl plné ruce Hányš, hájící branku Karlových Varů. V průběhu prvního poločasu na hřišti se již nic důležitého neudálo a divák, lačnící po krásných fotbalových momentech, musel být zklamán.

Nástup do druhého poločasu se Dynamu vydařil o poznání lépe. Hned v 51 minutě vysunul Gruber na pravé straně Svobodu, jenž okamžitě našel milimetrovým centrem hlavu Táborského. Pro mladého útočníka už nebyl problém dopravit míč do sítě – 1:0. O minutu později se ten samý hráč probil až k hostující bráně. Místo razantního zakončení však zvolil efektní lob, který skončil mimo tři tyče. V těchto chvílích se zdálo, že je pouze otázkou času, než se Béčko gólově prosadí znovu. Opak byl však pravdou a o tři body se domácí tým bil do posledních minut. V 54. prošel přes Michala Máchu hostující Psohlavec a mladému obránci nezbylo, než stáhnou unikajícího útočníka k zemi. Jeho zákrok naštěstí ocenil rozhodčí Polák pouze žlutou kartou. Hosté začali v těchto okamžicích nepříjemně kousat a blízko vyrovnání byl aktivní Kostečka. Karlovarský záložník se tlačil do zakončení v 57. minutě, ve slibné pozici mu na poslední chvíli odkopl balón Petr Martínek. 71. minuta opět mohla znamenat vyrovnání, po chybě obrany byl blízko ke gólu Bittengl, střela mu však vůbec nesedla. Bleskurychlou akci předvedli hosté o dalších pět minut později. Okamžitě z Hányšova výkopu se dostal k míči Kostečka, míč vyslaný z jeho kopačky orazítkoval břevno Belicovi brány. Do vápna se tým Karlových Varů dostával velice těžko, ztéci svatyni Dynama zkoušeli hosté především střelami z dálky. V 86. minutě dostali Buldoci výhodu přímého volného kopu. S jeho exekucí ale nenaložili zrovna nejlépe. A tak dvě minuty před koncem provedlo Béčko Dynama smrtící brejk. Ukázkový únik po levé straně předvedl Jiří Hrbáč. Neohroženě se vřítil až do soupeřova velkého vápna, kde ještě vyšperkoval celou akci svou nahrávkou na Iva Svobodu - 2:0.

Jan Poštulka:: Dva rozdílné poločasy. Vstup do zápasu nám vyšel, potom jsme trochu ubrali. Soupeř najednou zjistil, že si může víc dovolit a začal se více osmělovat. V druhé půlce jsme to naštěstí zlomili rychlostí a pohybem."