Zhruba stovka diváků musela odcházet na nedělní sváteční oběd nadmíru spokojena, na Střeleckém ostrově konečně prolomila juniorka svoje prokletí a dokázala zvítězit. Ať hraje juniorka kdekoliv, domácí prostředí mladým fotbalistům letos velice svědčí. Přesvědčit se o tom mohla tuto neděli rezerva Příbrami. I když se svěřenci trenéra Zdeňka Staroby bili jako lvi, jejich výkon nestačil ani na bod. Téměř bezchybná obrana v čele s brankářem Křížkem nepustila soupeře do vážnějšího zakončení. Hosté sice nastřelili v průběhu zápasu dvě břevna, po celých devadesát minut však tahali za kratší konec. Díky těmto třem bodům se juniorka poprvé v historii dostala do vedení ČFL.

Úvodní oťukávání ukončil hned v 9. minutě Tomáš Maruška. Obrana červenožlutých na našeho kapitána jakoby zapomněla, ten nelenil a přesným centrem našel nabíhajícího Aleše Matouška. Hostující gólman Rondzik ani nevěděl, jak střelu z necelých osmi metrů zlikvidoval. O dvě minuty později složil Aleš Matoušek úspěšně reparát. Na začátku akce však byl parádní únik Martina Smíška, který ještě vyšperkoval zasekávačkou a následnou přihrávkou na úspěšného střelce. Střela podél vybíhajícího Rondzika skončila v síti – 1:0. S chutí hrající Martin Smíšek to zkoušel ve 13. minutě sám, jeho střela pravačkou skončila mimo. Darovat vyrovnání mohl hostům Pavel Picka, když nepříliš přesvědčivě odkopával míč, směřující před Křížkovu bránu. Obrana Dynama v těchto chvílích zamkla velké vápno a hosté spatřovali své šance pouze ve střelách z větší vzdálenosti. Nejprve to zkoušel Tarczal, mířil však mimo. Další akci mohl zakončit hostující Huňa, míč z jeho hlavy skončil ve 22. minutě na břevně. Ten samý hráč to zkoušel ve 37. minutě, tentokrát střelou z dálky – vysoko nad bránu. O rychlý brejk se okamžitě pokusil B-tým. Tomáš Maruška dotáhl svůj únik až do vápna, díky nepřesnému centru ale neskončila akce zdárným koncem. Mladíci Dynama se poslední čtvrt hodinu prvního poločasu snažili kouskovat hru, což se jim díky drobným faulům úspěšně dařilo. Pro diváka nic atraktivního, nicméně, účel světí prostředky.

Téměř z ničeho mohli hosté okamžitě po začátku druhé půle vyrovnat. Střelu jednoho z hostujících záložníků přizvedl Petr Martínek a tečovaný balón skončil, dnes již podruhé, na břevnu Křížkovy brány. V 64. minutě si Křížek poradil s Tarczalovou tečovanou střelou. Okamžitě po svém příchodu na hřiště se mohl do listiny střelců zapsat Radim Pouzar, krásný pas za obranu však nedokázal, díky zákroku hostujícího Rondzika, přetavit v gól. Ani nadále nepouštěla černobílá obrana svého soupeře na dostřel naší brány. Do další slibné pozice se probíjel v 73. minutě aktivní Maruška, obrana Příbrami před ním na poslední chvíli odvrátila na roh. Budějovický kapitán se probíjel do šance také v minutě 80. Na jeho přihrávku před odkrytou bránu Mašát nedosáhl jen o pár centimetrů. Druhou branku Dynama si hosté zavinili vlastně sami. Příbramští hráči v tušení, že rozhodčí přerušil hru, zahráli rukou. Následný přímý volný kop odvrátila obrana Marily pouze na rohový kop, ze kterého juniorka pojistila své vedení. Běžela 88. minuta, když si na roh Radima Pouzara vyskočil Martin Smíšek, hlavou prodloužil na zadní tyč a tam se do padajícího míče neohroženě položil Tomáš Maruška2:0. Posledních pár minut se dohrávalo spíše z povinnosti. Ani v pátém letošním domácím zápase tedy nepoznala juniorka pocit porážky a především díky této sérii se může B-tým Dynama po celý příští týden honosit přívlastkem vedoucí tým ČFL.

Jan Poštulka:: "Máme za sebou velice těžký zápas. Jsem rád, že jsme dokázali prolomit černou sérii B-týmu a konečně zvítězit na Střeleckém ostrově. Příbram byla velice dobrý, ale na druhou stranu hratelný soupeř. Za zápas jsme si vypracovali hodně střeleckých příležitostí, pouze dvě z nich jsme využili."